המפגש בבית רבה של אלעד

לאור הבקשות מצד הרבנים והתושבים כמו גם שר הבריאות, הודיע מנכ"ל מד"א במפגש מיוחד בביתו של רבה של אלעד, על הפעלת האמבולנס באלעד בשבתות ובחגים בידי צוות נוכרי * בסיומו של המפגש בירך הרב בחום את מנכ"ל מד"א ובכיריה, ומתנדבי הצלה אלעד

אמבולנס מד"א המוצב בעיר אלעד יאויש בשבתות ובחגים בידי צוות רפואי נוכרי, זו הבשורה שיצאה בתום פגישת מנכ"ל מד"א ובכירי הארגון עם רבה של אלעד הגרש"ז גרוסמן.
למד"א הגיעו פניות מצד תושבים ורבני העיר, כמו גם בקשתו של שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, לאייש את צוות האמבולנס בעיר בנוכרים, על מנת למנוע חילולי שבת לכל הדעות, ואכן לאור הבקשות נעתר מנכ"ל מד"א והורה על איוש צוות האמבולנס בצוות שאינו יהודי.
במפגש שהתקיים אצל המרא דאתרא הגרש"ז גרוסמן השתתפו מנכ״ל מד״א אלי בין, בכירי המרחב וראשי ׳הצלה אלעד׳ והודיעו כי החל מהשבת הקרובה תיושם ההנחיה.
המפגש המרתק בביתו של הגרש"ז גרוסמן נפתח בדיון הלכתי ורפואי מעמיק על שאלות רפואיות. רבה של אלעד העניק הוראות הלכתיות למתנדבים והורה להם להמשיך מבחינה מקצועית להישמע להוראות מד״א.
לאחר הודעתו של מנכ"ל מד"א על ההנחיה החדשה שתמנע חילולי שבת לכל הדעות, הסביר הרב את גודל הבשורה. "אברכים מגיעים אלי כל שבת גם בשעות המאוחרות של הלילה עם שאלות הלכתיות קשות וכאן מגיע פתרון טוב שיפתור הרבה בעיות". אמר. הרב גרוסמן הודה למנכל מד"א רמ"ג אלי בין על ההיענות ובירך אותו שבזכות המעשה הזה יזכה לכל מילי דמיטב.
מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין סיפר על הערכה הרבה שהוא רוחש לרב ומיד עם קבלת בקשתו של הרב להביא נהג נוכרי לשבת, הוא נענה מיד לבקשה והגיע להכריז על הבשורה.
במפגש נטלו חלק מלבד מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין, גם מגן גיל מוסקוביץ סמנכ״ל מבצעים במד"א, מנהל מרחב ירקון חיים דורי, אביחי חדד אחראי מתנדבים במרחב ירקון, ומתנדבי ׳הצלה אלעד׳ הכפופים למד״א. בסיומו של המפגש התברכו הנוכחים אישית בידי רבה של העיר, בתקווה כי ידיהם יהיו מלאות עבודה אך ורק בנסיבות משמחות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.