המפגש המרגש עם איש העסקים ב…בית הקברות

חרדי אמריקאי, איש עסקים, הופתע לגלות בבית הקברות אליו עלה לקברו של אביו, כי הקבר הסמוך הוא של יאיר דימנטמן, שהוא תרם כסף לרפואתו. הסוף יפתיע גם אתכם

איש עסקים מבורו פארק שהגיע לביקור בישראל, עלה לקברו של אביו, ר' אברהם אליעזר זיגלבוים ז"ל, ובמרחק של כמה מטרים ראה אברך עומד ליד קבר טרי.

מתוך סקרנות ניגש לשאול מי הנפטר, וכשנאמר לו השם נזכר כי תרם כסף לרפואתו. "כל הכסף שתרמתי לרפואתו", אמר, "שעכשיו יהיה לעילוי נשמתו".

בסרטון שמופץ ברשת בשעות האחרונות, נראה ונשמע היהודי מספר כי הוא חי בבורו פארק והגיע לביקור לארץ ועלה לקבר אביו. "מתוך סקרנות ניגשתי לראות של מי הציון, השם היה מוכר. לפני כשלוש שנים וחצי קיבלתי טלפון מהרב יהושע שוחט, שאמר לי שמקימים כולל לרפואת אברך ומבקשים מכל בעל יכולת לקחת על עצמו את מימונו של אברך אחד בכולל. לא ידעתי אז מי האברך שזקוק לרפואה או מי האברך שאני עומד לממן, אבל עכשיו כשהגעתי לארץ פגשתי את האברך שאני משלם את לימודיו בכולל, הרב אהרון צייטלין. אומרים לי שלא פסיק פומיה מגירסה. הוא אמר לנצל את כספי נכון ולא לריק.

"אני שמח שאני עכשיו כאן עומד – אוי ואבוי לשמחות כאלה – אבל אני שמח שאני נמצא כאן עכשיו לדעת ולומר שמהיום כל הכסף שתרמתי לרפואתו יהיה לעילוי נשמתו".

הכוונה הייתה, לעילוי נשמתו של האברך הצעיר יאיר דימנטמן, שנפטר לפני כחודש מהמחלה הידועה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.