המפכ"ל לשוטרים החרדים: "חלוצים לפני המחנה!״

לקראת השנה החדשה הבעל"ט ערכה משטרת ישראל ערב הוקרה ייחודי לשוטרים מהמגזר החרדי

לקראת השנה החדשה הבעל"ט ערכה משטרת ישראל ערב הוקרה ייחודי לשוטרים מהמגזר החרדי המשרתים בשרות בטחוני/אזרחי ובשרות הלאומי במסגרות המשטרה.

כ-200 שוטרים מהמגזר החרדי משרתים בימים אלו במסגרת משטרת ישראל. השוטרים המשתייכים לכל גווני הקשת החרדית, משרתים במסגרת שרות בטחוני/אזרחי המותאם לבני הציבור החרדי.

שוטרים החרדים משרתים במגוון יחידות ותפקידים במשטרה השונים ובפרט בתפקידי הסיור המהווים את חוד החנית של פעילות המשטרתית.

השוטרים מלווים לאורך תפקידם על ידי קציני ושוטרי אגף משאבי האנוש של משטרת ישראל בפיקודה של ניצב גילה גזיאל, ומקבלים כל העת מענה הלכתי צמוד על ידי רב המשטרה הראשי נצ"מ רמי ברכיהו.

במשטרת ישראל רואים בשוטרים המשתייכים למגזר החרדי חלק אינטגרלי במערך האנושי של הארגון המעניק מדי יום מענה מדוייק, ומקצועי למגוון האוכלוסיות השונות המהוות את המרכיבות את החברה הישראלית.

פרויקט 'ההזדמנות השווה' לבני המגזר החרדי פועל בהצלחה במשטרת ישראל מזה 3 שנים.

הערב, מפקדי משטרת ישראל בראשותו של מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך הגיעו למכללה הלאומית לשוטרים על מנת להודות לשוטרים החרדים על פועלם למען הקהילה ולמען תושבי מדינת ישראל.

מפכ"ל המשטרה שברך את הנוכחים אמר: ״אחד מהיסודות של תפיסת תכנית האמו״ן (אסטרטגיה, מניעה ומיקוד ניהולי) היא הקביעה כי החיבור לקהילה מהווה ״מכפיל כח״ לעבודת המשטרה וכי אמון הקהילה במשטרה הוא תנאי לאפקטיביות שלה.
הקהילות בחברה הישראלית מגוונות, והצורך לתת שירות מותאם כולל את הבנת צרכי הקהילה, הכשרה רב תרבותית של השוטר, וייצוג כלל הקהילות בשורות המשטרה.

משטרת ישראל פועלת לשילובם של בני החברה החרדית במגוון תפקידים, תוך התאמות לצרכים הייחודיים ולחשיבות שמירת הצביון החרדי של השוטר. שביעות הרצון היא ככל הנראה הדדית.

מסקר שנערך לאחרונה 'במחלקת מדעי ההתנהגות של המשטרה' בקרב המשרתים החרדים במשטרה נמצא כי קיימת שביעות רצון גבוהה ממרבית ההיבטים שנבחנו.

שילוב המגזר החרדי במשטרה הוא מהלך מנצח. מהלך חשוב וטוב לארגון, לשוטרים עצמם, לקהילה החרדית כולה ולקירוב הלבבות בין המגזרים בישראל״.

בסיום דבריו פנה המפכ״ל לשוטרים החרדים ואמר: ״אנו גאים בכם ובפועלכם כחלוצים לפני המחנה!״.

במשטרת ישראל מציינים את ההצלחה בהשתלבותם של השוטרים ורואים בבני המגזר החרדי את מאגר איכות האדם מהמובחרים במדינת ישראל. מפקדי היחידות במשטרה משבחים פעם אחר פעם את פועלם של השוטרים ומציינים כי מדובר 'בזן אחר' של חשיבה המאפיינת את אישיותו של השוטר החרדי.

תרומתם של השוטרים החרדים למשטרה הינה דו סיטרית. מחד הם תורמים לארגון הן בתפקידים והן בהשפעה על הסובבים אותם, ומאידך חושפים את הארגון לייחודיותו של אורח החיים החרדי ובכך נופלות מחיצות רבות בהכרת השונה.
משטרת ישראל רואה בבני הציבור החרדי חלק בלתי נפרד מהנוף הארגוני תוך מתן הזדמנות שווה לשרת, להשתלב ולהתקדם במגוון תפקידים.

הרב הראשי למשטרת ישראל נצ"מ הרב רמי ברכיהו, מלווה את השוטרים ונותן להם מענה הלכתי שוטף לשאלות רבות. הרב ציין בדברי כי ערב הוקרה לשוטרים הוא בראש ובראשונה הבעת הערכה לבני המשפחה התומכים בשרותם של השוטרים החרדים. ההשפעה של השוטרים על המשטרה ועל החיבור הערכי בין העולם החרדי לבין משטרת ישראל. ״זו זכות גדולה להיות שוטר במשטרת ישראל״, סיכם הרב ברכיהו.

רפ"ק אסף לאופר ראש חוליית שילוב חרדים במשטרה העלה על נס את היערכות משטרת ישראל בבואה לגייס את בני הציבור החרדי. עוד ציין רפ"ק לאופר כי הארגון יהיה טוב יותר כאשר בתוכו משרתים בני הציבור החרדי, ובהתאמה בין אופיו המיוחד של המתגייס לבין צורכי המשטרה. הפעילות של השוטרים מסייעת להנמכת החומות בין הציבור החרדי לבין המשטרה. בנוסף השרות במשטרה הוא ערך והשמירה על אורח החיים החרדי הוא נר לרגלי המשטרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.