המפכ"ל על החיסולים ברחובות: " רוב המטענים מצה"ל" – (וידאו)

בהתייחסות מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו לטרור הפלילי בתחנת המשטרה בעכו במסגרת "דרך המפנה 2" שבה המפכ"ל מסייר במרבית תחנות המשטרה בארץ אמר המפכ"ל.

" רוב המטענים הם מטענים תקניים – בדרך כלל מקורם מצה"ל. אנחנו כמובן בשת"פ הדוק עם הצבא, מנסים לראות איך למנוע את זליגת המטענים".

האירועים האלה הם חמורים בכל קנה מידה. צריך להבין שבראייה שלי, פיצוץ בלב העיר, פיצוץ ברחוב  הוא פגיעה קשה מאוד בביטחון  האישי ובתחושת הביטחון

"לצערי הזמינות של המטענים רחבה מאוד ומאוד קשה להשתלט בצורה  גורפת, הרמטית, על סוגיית המטענים". הדגיש המפכ"ל.

 "ארגוני הפשיעה ואנו רואים שגם העבריינים למדו שהסיכון יותר נמוך בלהניח מטען. אם פעם בניסיון חיסול היו משתמשים בעיקר בירי, הם לאט לאט עוברים יותר ויותר למטענים מהסיבה הפשוטה שזה  פחות סיכון מבחינת מניח המטען".

 הבעיה כאן היא לא רק המשטרה – למשל זמינות המטענים. רוב המטענים הם מטענים תקניים – בדרך כלל מקורם מצה"ל. אנחנו כמובן בשת"פ הדוק עם הצבא, מנסים לראות איך למנוע את זליגת המטענים. זה קורה כבר הרבה שנים אבל זה הולך ומתרחב.

 לסיום אמר המפכ"ל, "אין אף משטרה בעולם, ואני אומר את זה באחריות, שיודעת למנוע אירועים מהסוג הזה לחלוטין. אני אומר את זה לצערי, אבל אני מקווה  מאד שאנו נהייה הראשונה שתוכל  להביא הישגים בתחום הזה בצורה משמעותית ודרמטית. אני מניח שאתם תראו את  תוצאות העשייה שלנו, כמו שראיתם בשנה האחרונה, כך תמשיכו לראות ,לא תראו את כל הסיכולים. רוב הסיכולים לא מגיעים אליכם אבל אנחנו מסכלים כמעט על בסיס יומי. צריך להבין, נמשיך בזה, נמשיך לתת לזה עדיפות גבוהה ואני ממליץ לכולנו לתת כתף ולהילחם בתופעה".

צפו בוידאו מדבריו – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.