המפלגות החרדיות: "ניכנס במקום לפיד אם 'יש עתיד' תפרוש"

במפלגות החרדיות רק מחכים לרגע בו יממש יאיר לפיד את איומיו ויפרוש מהממשלה בעקבות המחלוקת בנושא השוויון בנטל.

אתמול (ב') האשימו הח"כים החרדים את יאיר לפיד ושאר אנשי 'יש עתיד' כי הצפת נושא השוויון בנטל כל העת בכותרות בא כדי לחפות על כל הנושאים הכלכליים והקיצוצים בכל שדרות הציבור בהם עוסקים ראשי המפלגה. לפיד, כזכור, איים כי אם מתווה "ועדת פרי" לשוויון בנטל לא יעבור, מפלגתו תפרוש מהממשלה. הח"כים החרדיים, דווקא די מרוצים מהעניין ואף התבטאו בשמחה כי "נהיה מוכנים לשבת בממשלה אם יש עתיד תפרוש על רקע חוק הגיוס".

אמש אמר ח"כ יעקב ליצמן ל'קול ברמה': "אני מניח ששר האוצר מרגיש שהוא איבד את העם. הוא מרגיש שכל המצביעים שלו עזבו אותו והסקרים מראים את זה, אז הוא מחפש תירוץ כדי לברוח ולא להצטרך לעשות את הגזירות שהוא מנחית על הציבור, בייחוד על המצביעים שלו".

ח"כ יעקב אשר אמר גם הוא כי לפיד מסיט את הדיון מהגזירות הכלכליות לסוגיית גיוס החרדים. יעקב אשר אמר בכנסת כי "מהיום שבו הפסקנו להפריע לשר האוצר, אנו מקשיבים ובוחנים מה יישאר מהדיבורים ומההצגה, וכנראה כמו בכל הצגה טובה, הציבור יזכור רק את השחקן. מכירת האשליות לציבור באה לידי ביטוי גם בוועדת פרי. תדעו שזה לא יצלח לכם, עולם התורה ימשיך ויפרח, ומי שרוצה ללמוד – ימשיך וילמד. אתם מוכרים אשליות וכותרות כדי להשכיח את הטעויות הכלכליות הנוראיות שלכם".

ח"כ משה גפני טען כי הפגיעה בלומדי התורה תפגע ישירות במצב הבטחוני. "אני יהודי מאמין. אנחנו משחקים באש. כשלא פגעו בתורה, היה שקט ביטחוני. התחילו לפגוע בתורה – סוריה נהייתה קרובה וטילים התחילו להיות מכוונים לתל אביב. תשכחו מזה שתחנכו אותנו, לא נשנה כמלוא הנימה", דברי גפני.

ח"כ ישראל אייכלר אמר כי "בארץ הזאת מתחוללות שתי מלחמות – האחת ביטחונית נגד הערבים והאחרת תרבותית נגד תורת ישראל ואורח החיים היהודי. מי שדואג באמת לביטחון, חייב לקבל לצבא רק חיילים המתאימים ללחימה. זאת לפי החלטת הגורמים הביטחוניים, ולא לפי שאיפות הקומיסרים של התרבות החילונית".

אייכלר הוסיף ואמר כי "חוק גיוס החובה מחייב את הצבא לגייס כל צרוע וכל זב ומי שאינו מסוגל להילחם. גיוס החובה לכל הוא נטל על המערך הלוחם ואוכל מתקציב הביטחון מיליארדים, המבוזבזים בעבור חיילים שאינם תורמים דבר לביטחון המדינה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.