המפץ הפוליטי • מקלב בראיון ל'קוקר': "ליברמן לא יעשה שינויים בחוק הגיוס"

חבר הכנסת אורי מקלב הופתע כמו חברו לסיעה מכניסתו של ליברמן לקואליציה, בראיון ל'קוקר' הוא מרגיע את ציבור הבוחרים: "ליברמן יעבוד איתנו בשיתוף פעולה", על עצם המינוי "אין לו ניסיון צבאי". צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצליח להדהים את המערכת הפוליטית, (כמו קוסם ששולף שפן) הוא שלף את ליברמן בדיוק שכתבי 'הארץ' היו עסוקים באותה השעה בכתיבת טורי הלל לקואלציית השלום.

 

גם הפוליטקאים המשופשפים במערכת הפוליטית לא חזו את האפשרות ההזויה והמפורכת, חזון אחרית הימים, בכנסת פגשנו את חבר הכנסת אורי מקלב שועל פוליטי עם ניסיון עצום של עשייה.אך גם הוא כמו חבריו לסיעה הופתעו כשראש הממשלה טרח לעדכן אותם על המהלך הדרמטי, "אין ספק ליברמן הוא לא כוס התה שלנו", הוא אומר בפתח הראיון, אך טורח להדגיש כי ההצטרפות של ליברמן באה בהסכמה על ההסכמים הקואלציונים שלנו ושל ש"ס. כך גם עודכנו ע"י ראש הממשלה וע"י צוות המו"מ, על כל שינוי שיהיה", הוא מבהיר בראיון ל'קוקר'..

מקלב מתייחס בראיון על הדרמה הפוליטית,"ליברמן ניצל את הסיטואציה הפוליטית,מכיוון שהרצוג לא ידע לספק את הסחורה. הרצוג דרש מחיר גבוה עבור כל חבר כנסת שיכנס איתו. הקואלציה לא היתה נותנת להעביר סכום כה גובה של תיקים". הוא מסביר.

למרות הביקורת הרבה מקלב סבור כי  "המחיר שווה", קיבלנו קואלציה יציבה ורחבה",  על הסיכומים עם שר הביטחון לגבי הגיוס אומר מקלב: "לא היו סיכומים בע"פ עם שר הביטחון יעלון. מקלב אינו חושש לגבי "חוק הגיוס",  בסופו של דבר שר הביטחון לא מנהל הכל לבד".

"ואם יצוצו בעיות"? הקשנו, "מה שיכלנו לעשות היום אנו יכולים לעשות גם בעתיד. שר הביטחון יודע שצריך לעבוד עם כל הממשלה".

על התגובות הקשות במערכת הפוליטית נגד מינוי ליברמן לתפקיד הביטחון אומר מקלב, "לליברמן יש דימוי של קיצוני. ואין לו ניסיון בנושאים צבאיים למרות ששימש בתפקיד יו"ר וועדת חו"ב אבל זה תפקיד פוליטי בלבד. תמיד אפשר ללמוד".

הבוקר נפגש  גפני עם מנכ"ל משרד הביטחון, יש כאלו שייחסו זאת  לעניין הגיוס, אך מקלב דוחה את הפרסומים, "אין שום דבר מיוחד, יש לנו שיתוף פעולה בשרד הביטחון רוצה את הקשר ההדוק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.