"המצב הקשה בהר הזיתים לא יכול להמשיך עוד"

הביקור של ראשי הוועד אברהם ומנחם לובינסקי נמשך כ- 3 ימים במהלכם נפגשו עם בכירי השלטון* הצדדים הסכימו כי האירועים הקשים של זריקת האבנים וחילולי הקברים לא יכולים להמשך עוד באתר היהודי הקדוש לעם היהודי

ראשי הועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים האחים אברהם ומנחם לובינסקי הגיעו מארה"ב לביקור מיוחד בישראל וקיימו מרתון פגישות עם בכירי השלטון על מנת לשפר את המצב בהר הזיתים.
ראשי הוועד האחים לובינסקי יחד עם נציגי הוועד בישראל ג'ף דאובה והרווי שוורץ והנציג בארה"ב ד"ר פול רוזנשטוק נפגשו עם שרים, חברי כנסת ואישי ציבור ואף השתתפו בדיון ועדת הפנים של הכנסת שדנה במצב האבסורדי בהר הזיתים וכן בדיון מיוחד בעיריית ירושלים בה דנו חברי מועצת העיר על הפתרונות האפשריים למיגור מעשי הוונדליזם והטרור בהר הזיתים.
בדיון בוועדת הפנים של הכנסת הציגו ראשי הוועד בפני חברי הכנסת את הנתונים הקשים והמצב הקשה בהר הזיתים.
במהלך ביקורם בישראל ביקרו ראשי הועד יחד עם חברי הועד בארץ הרווי שוורץ וג'יף דאובה והיועץ האסטרטגי של הוועד יעקב ביכלר, אצל שרים בכירים ונציגי ממשל. ביניהם אצל: יו"ר תנועת ש"ס שר הכלכלה הנגב והגליל הרב אריה דרעי, שרת המשפטים איילת שקד, סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן שר הדתות דוד אזולאי, שרת התרבות מירי רגב, מזכיר הממשלה אביחי מנדבליט, השר לענייני ירושלים זאב אלקין, יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ יואב בן צור, יו"ר וועדת הפנים ח"כ דוד אמסלם, סגן יו"ר הכנסת ח"כ בצלאל סמוטריץ, סגן שר הבטחון ח"כ אלי בן דהן .
במהלך הפגישות העלו ראשי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים את הנושאים החשובים והרלוונטיים לטיפול בהר הזיתים כאשר בראש סדר העדיפויות, נושא האבטחה.
במהלך פגישותיהם השמיעו חברי הוועד אף את זעקת יהודי ארה"ב שמתרעמים על המצב הקשה בהר הזיתים.
ראשי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים שמחו להתעדכן מפי בכירי השלטון כי הממשלה החדשה שהוקמה מתכוונת לטפל בצורה מאסיבית בנושא, ותממש את הדרישה לביטחון בהר כפי שהובעה בהסכם הקואליציוני.
במהלך הפגישות שוחחו הצדדים בהרחבה על הקמת מרכז המבקרים שעתיד להיבנות במקום בשנים הקרובות. מרכז שיהיה בתוכו בית מדרש ומרכז מידע והיסטוריה של הקבורים במקום.
שרי הממשלה, חברי הכנסת וואישי הציבור הודו לראשי וחברי הועד להגנת הר הזיתים שפועלים מסביב לשעון במשך שנים לשיקום ושיפור המצב בהר הזיתים, כאשר כולם מסכימים כי המהלכים שנעשו בשנים האחרונות הינם תוצאות מעשה ידיהם ומלאכתם של ראשי הועד והם אשר הביאו לתוצאות משמעותיות, אולם עדיין כיאה לבית העלמין היהודי הגדול ביותר בעולם יש לפעול ולעשות הכול על מנת שמקרי זריקות האבנים במקום יפסקו ועם ישראל יוכל להגיע להתפלל על קברי יקיריו בבטחה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.