המצגת המזעזעת: אשפה מתגוללת ומשחקי הוללות של נערים ערביים בהר הזיתים

חברי מועצת גדולי התורה של אגו"י השתתפו בכינוס הוקרה לוועד להגנת הר הזיתים * רבנים נשאו דברים בדבר חשיבות פעילות הוועד וצמצמום האירועים הביטחוניים בהר הזיתים הודות לפעילות * בפני הנוכחים הוצגה מצגת מרשימה על המצב בהר ועל הפעילויות שכבר בוצעו למען הר הזיתים

בראשות גדולי התורה של ארה"ב נערך כנס רב רושם כהוקרה לפעילות הוועד להגנת הר הזיתים העוסק בשנים האחרונות בפעילויות לעיבוי השמירה וההגנה הביטחונית בהר הזיתים.

במהלך הכנס שהתקיים בארצות הברית השתתפו מאות משתתפים כאשר את המעמד מפארים חברי מועצת גדולי התורה של ארה"ב הגאון רבי שמואל קמינצקי, הגאון רבי אהרון שכטר, הגאון הרב יוסף פרנקל, הגאון הרב אהרון פלדמן ,הגאון הרב טוביה ליף ורבנים נוספים.

במהלך הכינוס נשאו חברי מועצת גדולי התורה של אגו"י בארה"ב דברים בחשיבות פעילות הוועד להגנת הר הזיתים.
את האסיפה פתח הרב חיים דוד צויבל סגן נשיא אגודת ישראל בארה"ב שאמר "לפני חמש שנים כאשר התחיל הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים את פעילותו, רבים מאיתנו היו ספקנים. אבל הוועד הוכיח שבאמצעות מודעות ופעילות עיקשת אפשר לעשות הרבה".

יו"ר הוועד מנחם לובינסקי פירט בדבריו את הפעולות הרבות של הוועד בשנים האחרונות ואמר "ראינו תוצאות אבל אין בזה די" הוא הוסיף כי הודות להעלאת המודעות לנושא הר הזיתים הוכנס סעיף להסכמים הקואליציוניים הנוגע להר הזיתים.

מלקולם הונליין סגן יו"ר ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארה"ב סיפר לנוכחים כי זה עתה חזר מפגישות עם גורמים בכירים בישראל והעלה את נושא האבטחה בהר הזיתים בראש פגישותיו. הוא הוסיף ואמר כי "הממשלה חייבת לשים את הנושא בסדר עדיפות גבוה".

רגעים של עצב היו מנת חלקם של הנוכחים כאשר הוצגה בפניהם מצגת על הנעשה בהר הזיתים אשר בו נגלו המצבות המנותצות, האשפה המתגוללת ומשחקי הוללות של נערים ערביים במקום.

עם זאת הם עודכנו על חלק מההתקדמות שנעשתה כולל ההתקנה של 142 מצלמות מעקב, הקמת תחנת משטרה ותיקונים של התשתית.

יו"ר הוועד אברהם לובינסקי עדכן כי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים פועל על מנת להקים חומת אבטחה גבוהה כמו גם התקנת מצלמות אבטחה נוספות בכבישי הגישה ופריסה נרחבת יותר של כוחות שיטור.

כן עודכנו הנוכחים על הפעילות הנעשית להקמת מרכז מבקרים בהר הזיתים.

כידוע, הוקם הוועד להגנת הר הזיתים בשנים האחרונות בידי האחים הרב אברהם והרב מנחם לובינסקי שגילו את ההפקרות בהר לאחר שהוריהם ז"ל נטמנו שם. בשנים האחרונות פועל הוועד גם באמצעות לחץ בינלאומי על הגורמים השלטוניים בישראל כדי שזו תאשר פעילויות למיגון ההר ולשמירה על ניקונו וכבודו של המקום שליבם של יהודים רבים עורג אליו.

הודות לפעילות הוועד צומצמו במעט האירועים הביטחוניים בהר, אולם בוועד להגנת הזיתים מדגישים כי פעילותם תימשך עד להשגת הביטחון המרבי לכל מי שחפץ לבקר בהר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.