המצוד אחר המחבל נמשך זה היום השלישי

האבטחה במספר ישובים שבאזורים בשומרון שבהם עלול להסתובב המחבל הרוצח מברקן תוגברה, במקביל לפעילות רחבה בכפר בו הוא מתגורר

צה"ל וכוחות הביטחון ממשיכים הבוקר במצוד הנרחב אחרי המחבל שרצח ביום ראשון שני ישראלים, הי"ד.

בחיפושים אחר המחבל נוטלים חלק שתי חטיבות מרחביות. גורם ביטחוני בכיר ציין כי כבר התקבלה החלטה להרוס את בית הוריו של נעאלווה בכפר שוויכה, חלקית או באופן מלא, ויחידות הנדסה אף בדקו את המבנה לקראת הריסתו.

הלילה (ג') פעלו כוחות צה"ל בשיתוף שירות הביטחון הכללי וכוחות משמר הגבול בכפר 'שוויכה' שבמרחב החטיבה המרחבית "מנשה" ממנו יצא המחבל. במסגרת הפעילות הכוחות ביצעו מספר מעצרים.

במערכת הביטחון מצביעים על סבירות גבוהה שהיתקלות איתו תסתיים בקרב יריות.

גורם ביטחוני צוטט בחדשות עשר כאומר כי תפיסת המחבל היא "עניין של ימים, ולא שעות". עם זאת, בשב"כ מעריכים שהמחבל הרוצח מברקן לא תכנן לצאת מהפיגוע בחיים, ולכן ייתכן שלא דאג לעצמו למקום מסתור.

בדיווח נאמר כי כוחות הביטחון מתמקדים כעת במעגלים הקרובים אל המחבל בניסיון למצוא עקב אכילס שיביא לאיתורו.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס אמש לפיגוע בברקן ולמרדף אחרי המחבל שטרם נתפס:"אנחנו מצטערים היום כשאנחנו נפרדים מקים יחזקאל וזיו חג'בי ה' יקום דמם. אנחנו נתפוס את המרצח המתועב הזה ונבוא איתו חשבון. דמם של אזרחי ישראל לא יהיה הפקר".

מדובר צה"ל נמסר כי בנוסף לפעילות מערכת הביטחון לאיתור המחבל מבצע הפיגוע לכדו לוחמי צה"ל במהלך סריקות במרחב הכפר בית סירא כספי טרור בשווי אלפי שקלים. "פעילות זו מתקיימת כחלק מהמערכה נגד כספים המשמשים לטרור. הממצאים הועברו לידי כוחות הביטחון".

במהלך הלילה עצרו לוחמי צה"ל וכוחות שב״כ, מג"ב ומשטרת ישראל באיו"ש שבעה מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון. החשודים הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.