מצילים בראשל"צ לחרדיות: "הלהקה שם להתפזר בבקשה"

השפלה ביזיון, אלו חלק מהטענות של נשים חרדיות שמגיעות לחוף הנפרד בראשון לציון

 השפלה ביזיון, אלו חלק מהטענות של נשים חרדיות שמגיעות לחוף הנפרד בראשון לציון. "הילדות שלי לא רוצות ללכת איתי לחוף הנפרד. יש שם מאות נשים בצפיפות מטורפת, האחת על השנייה. ממש מגעיל, גטו, השפלה", אומרת אחת הרוחצות לאתר מיינט.

נשים חרדיות שסבלו בחוף אמרו: "זה שאנחנו דתיות ושומרות על עצמנו בצניעות, לא אומר שאנחנו סוג ב'".

 אחת הנשים מספרת על  אמירות משפילות שנאמרו כלפיה על ידי המצילים. "כל הזמן יש שם צעקות, המצילים לא משרים אווירה טובה, הם מזלזלים בנשים ומדברים בצורה לא יפה. לי אמרו פעם 'גברת, תשמרי על הילד, אם תחזרי בלעדיו מה תגידי לבעלך?'. לא ידעתי איפה לקבור את עצמי. יש גם צעקות אחרות, כמו 'הלהקה שם להתפזר בבקשה, אתן שם, התבטאויות שמציגות אותנו כמו עדר, חיות. אנחנו מרגישות סוג ב'.

 "העובדה שנשים נראות אולי מוזנחות עם החלוקים, לא נותנת לגיטימציה לדבר אליהן איך שרוצים'", היא מוסיפה, "החוף המעורב הוא אחר, המצילים מדברים אחרת, לא מתלהמים. פה הם מרשים לעצמם לדבר לא יפה. משפילים אמהות ליד הילדים שלהן, משתמשים בדיבור מזלזל ובוטה מאוד, צועקים עליהן ומאיימים עליהן שיתנהגו יפה, כאילו הן ילדות קטנות".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה למיינט: "משימת המצילים היא לשמור על חיי המתרחצים בחוף. הורים מחויבים לשמור על ילדיהם ולשהות איתם במים בכל רגע נתון. כשזה לא קורה וקיים סיכון לחיי הילדים, המצילים כורזים להורים ומעירים להם במערכת הכריזה. על מנת שרוחץ ידע שכוונת המציל אליו, מציין המציל סימן היכר כגון צבע בגד ים או כל זיהוי אחר. אם לדעת המתרחצים אופן הדיבור היה פוגעני, אנו מתנצלים ונחדד זאת מול המצילים.

באשר ליציאה מן המים, המצילים כורזים לקהל המתרחצים לצאת מהמים 20 דקות לפני סגירת תחנת ההצלה, וכך מתבצע בכל יתר החופים. הוצאת המתרחצים מיועדת לצורך התארגנות המצילים להכנסת ציוד וסגירה סופית.

באשר לאיסור להכנסת מתנפחים – ישנם ימים בהם הים סוחף וחל איסור להכניס כל דבר צף למים בכל החופים. שטח החוף הנפרד אכן קטן, זוהי עובדה ידועה שבשמה נאבקת העירייה על מנת לספח רצועת חוף נוספת לעיר. לשמחתנו הצליחה העירייה להוביל לשינוי בנושא ובימים אלו נעשות עבודות להרחבת החוף ב־150 מטרים נוספים. הרחבת החוף תאפשר, על פי התכנון, את הגדלת החוף הנפרד ב־35 מטרים נוספים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.