כך ביימה רשת את סצינת האלימות בבני ברק (וידאו)

מצילומי מצלמות האבטחה, עולה כי אנשי רשת פיברקו את הסיפור וביימו אותו כדי לצאת עם 'סקופ' שנועד להשחיר את הציבור החרדי. צפו { המצלמות חשפו}

כחצי מיליון איש צפו בסרטון המבוים של גיא הוכמן ברשת שנועד לפגוע בציבור החרדי. בסרטון שתועד על ידי מצלמות אבטחה ניתן לראות בפירוש שהאופנוענים החרדים שהשתתפו בתרגיל עם הוכמן חזרו לדבר עם הוכמן לאחר "התקרית". הפרט הזה שהוכמן שכח לתעד בסרטון שלו –  נועד להוציא את הציבור החרדי "רע" בעיני הציבור החילוני.
מצילומי מצלמות האבטחה, עולה כי אנשי רשת פיברקו את הסיפור וביימו אותו כדי לצאת עם 'סקופ' שיעשה באזז ברשתות החברתיות. המטרה אכן הושגה והסרטון הויראלי הגיע לחצי מיליון צפיות. מה שהוכמן לא ידע – זה שבני ברק מרושתות במצלמות אבטחה ובכתבים חרדים,  וכי הפברוק שלו יעלה לו ביוקר.

כך ביימה רשת את סצינת האלימות בבני ברק. כמה שניות לאחר שקרע את דגל ישראל, החרדי שפעל "באלימות" ישב לשוחח עם הבמאי שבחר להשחיר את הציבור החרדי . לא מאמינים? צפו בתיעוד.

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ ראשון 30 אפריל 2017

בעקבות הסרטון של קוריץ אבטחה, ב'רשת' עידכנו את התגובה ושיגרו התנצלות: ״אנו מתנצלים בפני כל מי שנפגע מהסרטון אשר אינו עומד בקנה אחד עם ערכי רשת. זו הסיבה שהחלטנו להסירו לאלתר שעות ספורות לאחר שעלה. מאז המקרה אנו עושים את כל הבדיקות הפנימיות בכדי להבין לעומק את פרטי האירוע ונפעל בהתאם״.

מוקדם יותר, נהג האופנוע החרדי שהשתתף בסרטון המבוים,הודה בראיון לגלי צה"ל כי הסרטון של גיא הוכמן מבוים, וכי הוכמן הטעה אותו כאשר"ביקש ממנו להצטלם לסרטון קומי".
"לא חשבתי שמדבור בסרטון אמיתי אחרת הייתי חושב שזה חילול השם, התקשרתי לגיא הוכמן שהתנצל", הוא סיפר בראיון לגלי צה"ל .

בראיון לדוד חכם ברשת מורשת אמר הצלם, " גיא הוכמן עצר אותנו ואמר לנו בואו נעשה קטע. הוא הלך שם עם הדגל, עם המסריטים שלו, והוא אמר לנו 'בואו נעשה קטע בהסרטה'".

בעל האופנוע המשיך וסיפר,"אנחנו חשבנו שכמו שיש לו הרבה קטעים שהוא מעלה לפייסבוק, או קטעים שהוא מפיץ בוואטסאפ זה עוד קטע סאטירי שהוא הולך לעשות, ואמרנו לעצמנו בוא נזרום עם זה"..

רוכב האופנוע מגולל על השלב שבו ביקש ממנו הוכמן לבצע את הקטע, "תכננו בדיוק מאיפה הוא יבוא, מאיפה אנחנו נגיע. עשינו את זה פעם אחת, עוד לא שברנו את הדגל, זה לא יצא הכי טוב. חזרנו אחורה, אז עשינו את זה שוב ושברתי את הדגל".

לרגל יום העצמאות החליטו גיא הוכמן ואורי שצ'יגובסקי לביים פרובוקציה בלב בני ברק. כתבי רשת יצאו לבני ברק לבדוק כיצד יגיבו תושבי העיר החרדית לאדם שמסתובב בעיר עם דגל הלאום של ישראל לקראת יום העצמאות.

בכתבה ברשת טענו הצמד "שלא התגרו" בתושבי העיר וכי הם נאלצו לצאת מהעיר "מחשש אמיתי לחייהם", כך לטענתם.

צמד הכתבים ביימו את קריעת דגל ישראל, בעוד ברשת טענו הכתבים כי "נאלצו לברוח מחשש אמיתי לחייהם".

הסרטון הופץ בפייסבוק של "רשת" וזכה לחשיפה ויראלית של מאות אלפי גולשים. את אש השנאה והתיעוב כלפי הציבור החרדי מיותר לפרט.

היי, אני צביקה גרוניך ונמאס לי שמשקרים לכם שאני שונא את המדינה, נמאס לי שאומרים לכם שאני לא מתרגש מדגל ישראל ונמאס לי שאומרים לכם שאני שונא חיילי צהל ואתם יודע מה? נמאס לי שמשקרים לכם. כלומר, שמביימים פרובוקציות שלא היו ולא נבראו.הנה לכם דוגמה אחת. מטרידה ומכעיסה.

‎Posted by ‎צביקה גרוניך‎ on‎ שישי 28 אפריל 2017

לאחר הסערה שהתחוללה ברשתות החברתיות, אתר 'רשת' נאלץ להסיר את הסרטון ולהוציא הבהרה : "לצערנו הסרטון שפורסם אינו מפוברק, אולם לאור פגיעה אפשרית ברגשות הציבור ולאור התגובות שהתקבלו,החלטנו להסיר את הסרטון לאלתר"..

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.