פרסום ראשון: המקובל הגר"ד קוק שוקל להקים מפלגה

איום לש"ס ויהדות התורה מטבריה? המקובל הגה"צ רבי קוק מטבריה, שוקל להריץ רשימה בעיר שתתחרה על הקולות של ש"ס וג'

לאחרונה דובר הרבה על אחדות פוליטית בעיר טבריה לקראת הבחירות המקומיות, אבל כבר כעת נראה כי ירוצו כמה סיעות חרדיות חוץ מש"ס והמפלגה של רב העיר, הגאון רבי אברהם איערבאך שליט"א, וסיעת "למען אחי" של צעירים חרדים טבריינים:

ל'אקטואליק' נודע כי המקובל הגאון רבי דב קוק, הנערץ על עשרות אלפים מתושבי טבריה, חרדים וחילונים כאחד, שוקל להריץ מפלגה, ובימים האחרונים תלמידיו כבר ערכו כמה מפגשים בנושא.

אחד מתלמידיו הקרובים אומר ל'אקטואליק': "הרב מאוכזב מהתנהלות העירייה ונציגי הסיעות החרדיות, לגבי תלמוד תורה שהרב הקים בהרבה מאמצים".

כזכור, לפני כשנתיים, התלמוד תורה של הרב, בו לומדים מאות ילדים מרחבי העיר טבריה, נאלץ לעבור מבנה למקום אחר. ואז דובר על כך שהרב יקבל חלק מהמבנה המפואר של בית הספר החילוני ארליך, בו כבר לא למדו כמעט ילדים, אבל אז הקימו חלק קטן מההורים החילונים קול מחאה, וראש העיר יוסי בן דוד נאלץ לחזור בו מלמסור את ארליך לידי התלמוד תורה. במקום זה, הביאו לת"ת כמבנה חילופי את מבנה תאגיד המים, מבנה עלוב וישן וצפוף, אשר בחורף לטענת הצוות – המקום מתמלא במים.

מאז, לפי מקורבי הרב, יש כעס בקרב אנשי הרב מדוע נציגי הציבור החרדי לא דאגו ולא נלחמו למען התלמוד תורה של הרב למבנה יותר טוב, או מדוע לא התעקשו לקבל את בית ספר ארליך, שבקושי נותרו בו תלמידים.

בנו של הרב קוק מצוטט בעיתון "קורה בכנרת" כאומר ש"הנושא נמצא על הפרק, יש כיוון כזה. אנחנו לא חושבים שקיבלנו את מה שמגיע לנו, אומרים שאנחנו שווים 2 מנדטים, אבל אנחנו שווים יותר. כרגע אני לא מעוניין להגיד יותר מזה. אנחנו עובדים בשקט ונראה מה יהיה".

בכיר חרדי פוליטי מהעיר אומר ל'אקטואליק': "אם המוסדות של הרב רוצים, הם יכולים לקבל בשקט את ה-3 מנדטים. הרב נערץ על ידי עשרות אלפי טבריינים. מכל המגזרים באים להתייעץ ולקבל ברכה מהרב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.