המקובל הרב מויאל: "מי שלא יפעל למען ש"ס לא ישאר בישיבתי" (וידאו)

האדמו"ר הרב מויאל: "רצונו של מרן הוא רק ש"ס! אברך שלא יפעל לש"ס לא יישאר שעה אחת בישיבה שלי", בביקור שערך יו"ר ש"ס אריה דרעי במעונו של האדמו"ר הגה"צ רבי ניסים מויאל, ברכו הרב ואמר "הצלחתך הצלחתנו – אין לנו יותר טוב ממך" * עוד הוסיף האדמו"ר: "אני כולי מגויס לעבודה הזאת, הטלפון על ידי ביום ובלילה וגם בני חתני ובנותי וכלותיי כולם מתגייסים לכבוד ה'"

יו"ר ש"ס אריה דרעי שערך אתמול ביקור בקריית גת, הגיע למעונו של המקובל רבי ניסים מויאל המתגורר בעיר. האדמו"ר קיבלו בכבוד גדול ובירכו על פועלו במשך כל השנים. "אני מאחל לך הצלחה ושתעלה מעלה מעלה, אוהבים אותך הרבה". אמר האדמו"ר והוסיף, "יש לי כאן מאות אברכים כולם שלך בע"ה ביום הבחירות כולם יפעלו ויצביעו לש"ס".

במהלך השיחה פנה דרעי  להגר"נ מויאל ואמר "מאז אחרי פטירתו של מרן זצ"ל נוצר בלבול גדול, מה הדרך של מרן באמת, מה הבית של מרן ואת זה צריך לומר בצורה הכי ברורה, יש מועצת החכמים שממשיכה את מרן". כשהאדמו"ר משיבו "רצון מרן זה רק ש"ס, אנחנו לא מתביישים בזה, אנו גאים בזה ומכירים בהנהגתם של מועצת חכמי התורה שממשיכה את מרן  זצ"ל". האדמו"ר אף סיפר כי הגר"ש בעדני מרבה לפקוד את מוסדותיו מידי שנה בדברי חיזוק והתעוררות.

צפו בביקור

[alooma ref="e17e744299659134fce9a8689cbed2f9.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

בברכתו של הגה"צ  לדרעי אמר, "בעזרת הבורא יתברך תהיה לך הצלחה בכל מכל כל כברכת אברהם יצחק ויעקב. ירחיב  ה' את גבולך בתורה בקדושה וטהרה ובריאות איתנה והצלחה. הצלחתך זה הצלחה שלנו. הקב"ה יצליח אותך בכל מכל כל בעזרת ה' יתברך וודאי ירים מזלך למעלה למעלה. אנחנו מחכים מצפים ומייחלים לראות אותך למעלה למעלה".

לסיום ביקש הגר"נ לומר פסק הלכה והתבטא בהתבטאות נדירה על החובה לפעול למען תנועת ש"ס: "אני רוצה לומר פסק הלכה אני לא מקבל כסף מהמדינה, הקב"ה שולח לנו כסף ואני מחלק לאברכים, אבל אני אומר מי שבמוסדות שלנו וביום הבחירות לא יעבוד לש"ס או מישהו שיגיד איזה מפלגה אחרת, עלי ועל צווארי, לא יישאר אצלנו בישיבה שעה אחת. זה פסק הלכה ממני. הרי אני משלם להם בעז"ה. ואם הם רוצים להזיק לעצמם, אז משכורת לא יקבלו ממני". חרץ האדמו"ר כשהסובבים נדהמו לנוכח חריפות הדברים להם לא התרגלו וציינו כי הגר"נ הוא איש אמת ורואה במערכה הזאת מערכה קדושה של תורה ויהדות והצלת עולם התורה.

כמו"כ הוסיף האדמו"ר כי גם הוא מגוייס לטובת ש"ס: "אני ביום הבחירות מגויס לעבודה הזאת, מה אני עושה, הטלפון על ידי ביום ובלילה וגם בני חתני ובנותי וכלותיי כולם מתגייסים לכבוד ה' יתברך לכבוד התורה ולכבודך. הצלחתך זה הצלחתנו , אין לנו יותר טוב ממך אנחנו דואגים שיהיה לך רק טוב. תעלה מעלה שתצליח בכל דבר שתעשה. אני אוהב אותך הרבה, הרבה.

בסיום הודה יו"ר ש"ס  לאדמו"ר על דברי החיזוק והעידוד וסיפר לאדמו"ר על אהבתו הגדולה של מרן זצ"ל כלפיו: "כשבקרתי כאן לפני שנתיים כבודו נתן דרשה, והדברים שכבודו אמר לא שמעתי מעולם שככה אמרו על מרן, כאלה דברים חזקים, וכשחזרתי לירושלים נכנסתי למרן וספרתי לו על כך והוא השיב לי "רבי ניסים ידי אמת שלנו". דרעי הוסיף שאף בכמה הזדמנויות התבטא עליו מרן "מלאך ה".

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לדעתי הרב מויאל עשה עבירת בחירות כי הוא מאיים על מי שלא יעבוד בשביל ש"ס שהוא יעיף אותו מהישיבה.
  שימו לב שהרשע שיושב בצד ומחייך וכלל לא מוחה על כך.

  בוחר אלי ישי |
  הגב
 2. אז בשס מי שומע למי הרבנים לדרעי הרשע שימו לב מה שתגיד נעשה אומר הרב לדרעי דרעי ממשיך לבזות רבנים ולומר להם מה לומר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב