המקובל מזהיר: "האייפון רוצח שיקבל סרטן" (הקלטה)

המלחמה נגד הטכנולוגיה • המקובל רבי בניהו שמואלי במתקפה חריפה נגד החזקת אייפונים: "הם רוצחים משפחות שלמות – גם לאנשים צדיקים יש יצר הרע" • "המכשירים הטמאים יקבלו סרטן – נעשה תיקון להוציא את המכשיר הטמא ולהחזיק רק מכשיר מבוקר". האזינו

לאחר המתקפה שפתחו עשרות רבנים נגד האינטרנט והמכשירים שאינם כשרים, מתקפה שהביאה לעשרות כינוסים בארץ ובחו"ל נגד האינטרנט, במהלך הימים האחרונים, ניצלו מספר רבנים מוכרים בארץ את ההכנות לימי בין המצרים כדי לצאת נגד האיום הרוחני, הטמון במרחב הווירטואלי.

המקובל הגאון רבי בניהו שמואלי ראש ישיבת 'נהר שלום' יצא במהלך שיעורו היום בחריפות נגד החזקת מכשירי ה'אייפון' שאינם כשרים וכינה אותם: "רוצחים".

הרב שמואלי אמר בפתח דבריו: "היום יש מכשירים הנקראים 'אייפון' אנשים כל הזמן משחקים בזה, פעם אדם יכל לקחת ספר או חוברת או אפילו עיתון ולעיין בו, היום יש 'אייפון' יש שם את כל התועבות שבעולם את כל הצרות. הוא רוצח את הנשמה, רוצח משפחות שלמות". אמר המקובל.

הרב שמואלי הוסיף: "אדם לא רוצה את זה, אבל זה קופץ לו. בן אדם לא מאמין שאצלו זה יהיה בעיה אבל זה גורר. אנשים מסכנים באים לכאן כל יום עם הצרות שלהם: 'אין בית אשר אין שם מת'. אחד בא בשביל הבן שלו, אחד בשביל אשתו ואחת בשביל בעלה. לכולם יש יצר הרע גם לאנשים צדיקים".

"המכשירים האלה זה הוירוס של הדור האחרון, צריך שכלך אחד יכה את המכשירים האלה שיהיה להם מחלה שלא יפעלו, שיקבלו סרטן. שכל הסרטן שיש יעבור למכשירים, אנחנו צריכים לעשות לזה תיקון – להוציא את המכשיר הטמא ולהחזיק מכשיר מבוקר עם מספר כשר בכדי שלא יהיה חילול ה' בהחזקת המכשיר". סיים הרב שמואלי.

בעבר פורסמה מודעה בשמו של הרב חיים קנייבסקי בעיתון "יתד נאמן" שם ענה לשאלה כיצד צריך לנהוג איש עסקים חרדי הזקוק למכשיר המתקדם לצורך עסקיו. בתשובה לשאלה הורה הרב כי "אסור להחזיק בו ועליו לשרופו". בהנחייתו הקביל הגר"ח קנייבסקי את הסמארטפון לכלי נשק ופסק "אסור למכור אותו לגוי, כדין מכירת כלי זין לגוי" (שכן על-פי ההלכה קיים איסור למכור כלי נשק לגויים).

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.