המקווה של הגראי"ל שטיינמן (וידאו)

מרן ראש הישיבה שליט"א אמר כי זהו המקווה שלו וביקש לתרום במקום סכום של 600 שקלים שאותם העביר לידיו של נשיא 'טהרת המשפחה' הרה"ג מרדכי אויערבך שליט"א. {אחריות של מנהיג }

באסיפה לפתיחת מגבית חירום על ידי 'המרכז הארצי לטהרת המשפחה' בבית מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א לטובת מקווה טהרה בעיר עפולה, הכריז מרן ראש הישיבה שליט"א כי זהו המקווה שלו וביקש לתרום במקום סכום של 600 שקלים שאותם העביר לידיו של נשיא 'טהרת המשפחה' הרה"ג מרדכי אויערבך שליט"א.
במכתב חריג ומיוחד פנה מרן הגראי"ל שליט"א לאחינו בני ישראל להזדרז ולהיות שותפים בהקמת המקווה.

אחריות של מנהיג: מרן הרב שטיינמן נרתם למען המקווה בעפולה.

‎Posted by ‎אקטואליק – Actualic‎ on‎ יום שלישי 6 ספטמבר 2016

המקווה המדובר עתיד להבנות בשכונת 'פארק יזרעאל' בעפולה בה גרים כמה אלפי משפחות ובעתיד צפויים להצטרף לשכונה אלפי משפחות נוספות ובכל האזור אין ולו מקווה אחד היכול לשמש את אותם משפחות המתגוררות באזור. מצב עגום זה הוביל את רבני 'טהרת המשפחה' לפעול ללא לאות ולהזדרז בהקמת מקווה טהרה מהודר ומפואר לטובת אותם יהודים הכמהים לשמור על מסורת עם ישראל וקודשת המשפחה.

לשם כך התכנסו רבני 'טהרת המשפחה' ובראשם נשיא הארגון הרה"ג מרדכי אויערבך שליט"א ויו"ר הארגון הרה"ג חיים לוי שליט"א בביתו של מרן ראש הישיבה שליט"א שלבו נחמץ עת נודע לו  על אלפי משפחות שאין אפשרות לקיים את מסורת עם ישראל ולשמור על קדושת המשפחה. בסיום האסיפה, חתם מרן ראש הישיבה על מכתב נדיר ומיוחד לטובת המגבית. המכתב נפתח בברכת מרן ראש הישיבה "לאחינו בני ישראל ד' עליהם יחי"' ובהמשכו מגולל מרן ראש הישיבה את סיפור המגבית החשובה "הנה שמעתי כי בעיר עפולה הולכת ונבנית שכונה החדשה "פארק יזרעאל" אשר בה כמה אלפי משפחות, אך לדאבונינו עדיין אין שם מקוה טהרה,  ובאנו בדברים עם אנשי ה"מרכז הארצי למען טהרת המשפחה" (אשר איתמחו גברי בהקמת מקואות מהודרות) ליטול על עצמם עול הקמת מקוה זה, בעלות של קרוב למילון וחצי ש"ח, וכדי להגיע למוגמר צריך לעזרת הציבור, ובאם יתנדבו 2500 נדיבי לב סכום של 600 ש"ח נוכל לברך על המוגמר בקרוב, ובל"נ גם אני אקח בזה חלק." וממשיך במכתב מרן ראש הישיבה שליט"א: "ע"כ באתי בבקשה לאחינו בני ישראל הזריזים במצות להזדרז ולהיות שותף בבנית מקוה זה, ולהוסיף עי"ז עוד זכות ליום הדין הבעל"ט". ומסיים מרן את המכתב בברכה מיוחדת: "וכל השותפים בדבר יתברכו בכוח"ט בסשצ"ג ובכל הברכות האמורות בתורה." גם רבני המרכז הצטרפו במקום למרן ראש הישיבה והוציאו את הסכום שאותו ביקש מרן ותרמו כל אחד גם הם 600 ש"ח  לטובת המגבית. "אנו נפעל ללא לאות ובכל דרך להזדרז כבקשת מרן ולבנות את המקווה הטהרה בהידור ובפאר בזמן הקצר ביותר לטובת אלפי המשפחות" התבטא בסיום האסיפה יו"ר המרכז הרה"ר חיים לוי שליט"א.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.