המקל והגזר? בנט לאחר חידוש המו"מ עם הפלסטינים: כעת תהיה בנייה נרחבת בירושלים

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, אמר כי בתוך ימים יפורסמו מכרזים לחידוש הבנייה בתחומי ירושלים. “באופן אירוני, דווקא הבנייה בירושלים, מכל המקומות, נעצרה ואת הפקק הזה אנחנו פותחים בימים אלה", אמר בנט בראיון שהעניק אתמול (א') לערוץ 7. לדבריו, “עמדנו על זה שלא תהיה הקפאת בנייה. הבנייה תימשך. אני מקווה שכבר בימים הקרובים ייצאו מכרזים בהיקפים יפים. באזור הכפרי כל הזמן יש בנייה".

בנט הוסיף כי תביעה לחידוש הבנייה בירושלים תוצג בפני ראש הממשלה. “אנחנו לא נהיה שותפים בממשלה שמקפיאה את הארץ שלנו", הזהיר באיום. בנט גם הכחיש דיווחים לפיהם מפלגת הבית היהודי הסכימה לשחרור 104 אסירים פלסטינים בתמורה להבטחה לבנייתן של 1,000 יחידות דיור חדשות בהתנחלויות. “אין לזה שחר", אמר בנט.

גורמים בסביבתו של שר השיכון, אורי אריאל, ממפלגתו של בנט, הבהירו כי “אין שום דבר קונקרטי עם תאריך". לדבריהם, “יש כרגע 2,500 יחידות דיור שמוכנות לשיווק באזור ירושלים וברגע שתהיה אפשרות נשווק אותן – אבל נכון לעכשיו אנחנו לא יודעים לומר על תאריך כשלהו שבו מהלך כזה יקרה". לדברי הגורמים, “השר אורי אריאל דורש שתהיה בנייה בירושלים ונתן הנחיה למחוז להיערך לשיווק קרקעות בעיר כאילו שמחר בבוקר ניתן יהיה לעשות זאת. היו המון בעיות עם הכנת התכניות, אבל כעת הן ערוכות ומוכנות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רשע רשע… אבל ימני!!!
    העיצוב הישן של האתר הרבה יותר יפה.

    yosi7708 |
    הגב