המקצועות שיספקו אתכם יותר מכל

סיפוק יכול להעניק מוטיבציה לקום בבוקר, להבטיח התמדה ולשפר את הסיכוי לקריירה ארוכה ומתגמלת. מתלבטים בין מקצועות תעסוקה שונים ומעוניינים להציב את הסיפוק בראש סדר העדיפויות? בדיוק בשביל זה הכנו לכם את הרשימה הבאה

מקצוע מספק הוא לא פריבילגיה של בודדים בלבד. הסיפוק הוא חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים של כל עובד, והיום גם אפשר להשיג אותו בצורה פשוטה וקלה יחסית. אפילו עובדים ציניים במיוחד יסכימו לייחס לסיפוק יתרונות מועילים. הוא מעניק מוטיבציה על בסיס יומי ומניע עובדים לפעולה גם בשעות הבוקר המוקדמות, מבטיח התמדה ובסופו של דבר משפר את הסיכוי לקריירה ארוכה ושכר מתגמלת.

על האף האמור לעיל, רק מעטים מכירים את מאפייני המקצועות המספקים. זו הסיבה בגללה כדאי להתחיל לעקוב אחר כמה תחומי תעסוקה בולטים במיוחד:

מה הקשר בין ליצנים ורפואה?

משרה מספקת היא עניין חמקמק שמחייב שילוב בין אתגר אישי ואופק מקצועי. מהבחינה הזו, ליצנות רפואית היא בהחלט אופציה מעניינת עם ערך מוסף. המקצוע עצמו שייך לתחום הרפואה האלטרנטיבית והוא מבוקש בבתי חולים ומרכזים רפואיים בכל רחבי העולם. מטרת הליצנות היא להשתמש בכוח המרפא של ההומור כדי לשפר את איכות החיים של המטופלים, ללא קשר לגילם, מצבם ותפקודם.

בנוסף, עבודת מחקר שפורסמה בנושא בשנת 2005 חשפה שבארץ קיימים שלושה ארגונים שעוסקים בהכשרת ליצנים רפואיים ושיבוצם בבתי החולים. תהליך ההכשרה נע בין מספר שבועות למספר חודשים והוא כולל התמחות מעשית.

מחנכים את דור העתיד

אי אפשר לדבר על מקצוע מספק בלי להזכיר חינוך והוראה. לא משנה אם אתם רוצים ללמד את דור העתיד או סתם להכניס את המקצועיות שלכם לתוך הכיתה, זה ללא ספק אתגר שמציב את הסיפוק המשמעותי ביותר.

מורים ומחנכים מתבקשים להביא את עצמם לעבודה מדי יום ועל בסיס קבוע. הם משקיעים זמן בהכנת מערכי שיעור ובדיקת מבחנים, אך התכנים שמעניינים אותם מקבלים ביטוי גם על הלוח. מורה מרגיש סיפוק כי הוא משפיע ישירות על העתיד של מאות תלמידים מדי שנה. חוץ מזה, מדובר על משרה נוחה מבחינת שעות שמתאימה גם לבעלי קריירה בחיפוש אחר מסלול הסבה.

טיפול: סיעוד או טיפול באמצעות בעלי חיים

עוד שני מקצועות מספקים שייכים לקטגוריית הטיפול. מדובר בעיקר על שירותי סיעוד למבוגרים ובני גיל הזהב, או לחילופין על טיפול באמצעות בעלי חיים. המאפיין המשותף לשני המקצועות הוא שהסיפוק נובע מהעזרה האמיתית לאנשים אחרים. מנגד, סיעוד מחייב עבודה פיזית יחסית קשה, בעוד טיפול באמצעות בעלי חיים דורש המון סבלנות וכימיה עם כלבים, סוסים, וחיות אחרות.

בסופו של דבר, כל אחד יכול למצוא עבודה מספקת. מה שצריך לעשות הוא להישאר ערניים לאפשרויות השונות ולא לפחד להתנסות בדברים חדשים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.