נער הברזלים מב"ב שהפך לאחד מתומכי התורה

כיצד הפך נער הברזלים מבני ברק לאחד הנדבנים הגדולים של עולם התורה..המקצוע שהפך את ינקי מסטודנט ממורמר למשפטים לסמנכ"ל-נטול-תואר (בגיל 28) נחשף. { חשיפה}

בשנים האחרונים נשמעים קולות בעולם העסקי כי התואר האקדמי הופך לפחות ופחות רלוונטי. בעוד שכר האקדמאים נשחק משנה לשנה, צעירים רבים משקיעים משאבים רבים על הכנה ללימודים אקדמאים, שכר לימוד יקר – רק כדי לגלות שהתואר האקדמאי בו השקיעו בין 3 ל 7 שנים לא מבטיח השתכרות ראוייה, ולמעשה כמעט איבד מהרלוונטיות שלו היום בשוק העבודה המתפתח.

צעירים חרדים רבים שהבינו לאיפה מועדים פניו של שוק העבודה החליטו ללכת כנגד המוסכמות, ולרכוש לעצמם השכלה והכשרה בדרכים שהיו עד לא מזמן ללא קונבציונליות. המקרה הראשון שנתקלנו בו היה של ינקי.

״במקום לבזבז זמן על השלמת בגרויות ולימודי תואר – גיליתי שיש קיצור דרך שמבטיח לי שכר הרבה יותר גבוה מהממוצע״

את השיטה להתעשרות, שהייתה שמורה אך ורק לחרדים בעלי קשרים במקומות הנכונים שהגיעו עם גב  כלכלי מהבית והייתה להם את האפשרות ללמוד מה"גדולים" בתחום, לראשונה נחשפת לציבור סדרת הווידאו רבת התעוזה, שעוררה את חמת אפה של תעשייה שלמה. כעת, הגיע הזמן לברר, איך עושים את זה?

"עובדים על אנשים בעיניים, 96% לא מצליחים להגיע לחיים עם הכנסה ממוצעת…"החיים לחרדים בשוק העבודה לא צריכים להיות כל כך קשים

ינקי בן 28 שמשמש היום כסמנכ"ל השיווק בגוף פיננסי משמעותי ומי שמוביל את הטרנד, היה בין היחידים שהסכימו לדבר ולחשוף את התופעה שצוברת תאוצה בעולם התעסוקה, ומבטיחה לצעירים של היום סיכוי אמיתי לחיי רווחה.

ינקי קיבל החלטה שלא ללכת בתלם, נטש את לימודי המשפטים  , ושנתיים לאחר מכן כבר מצא עצמו בלב ליבו של ה"מועדון הסגור" והאינטימי ביותר של שוק ההון הישראלי שמכניס בכל שנה אלפי ישראלים לאצולת ההון של ישראל. כל זאת מבלי בגרות ותואר אקדמאי, מבלי קשרים או פרוטקציות בחלונות הגבוהים, ובעיקר בזכות: ״החלטה אחת חשובה שקיבלתי בגיל 25״ כמו שהוא מצהיר.

"ברגע שאתה מפסיק לרדוף אחרי התואר, או בניסיון לזרום עם הזרם ועם המסלול המוכר – זה הרבה יותר קל להתרגל לחשוב במונחים של כסף גדול. עד אותה נקודה, הייתי בטוח שתואר אקדמאי ומסלול ארוך של הכשרה, התמחות ועבודה שוחקת במשך של 5-10 שנים – הם הדלת שלי ל״עולם של המבוגרים״ ולא לדאוג מהרגע שאצטרך לקנות דירה לילדים.

אבל מה שהופתעתי לגלות שברוב המקרים, הכשרה קצרה בתחום שבו יש דרישה עצומה בשוק – היא הדרך הכי מהירה היום להשתלב בשוק העבודה. שוק ההון נראה כמו ההזדמנות הגדולה לחרדים שרוצים לבנות לעצמם עתיד מבטיח, אז החלטתי לחקור את הנושא ולחפש מהי הדרך הכי מהירה שאני יכול להשתלב בתחום.

"מהרגע הראשון כל שקל שהרווחתי תרמתי כנגדו מעשר לישיבה שבה למדתי" 

חודשים לאחר מכן כבר עבדתי במשרה מלאה בחברה מבוססת בתחום. מהר מאוד כבר מצאתי את עצמי מתעסק בסכומים אסטרונומים של מיליוני שקלים כל יום, ופתאום בונוס של 200,000 ש"ח שהעניק הבעלים של החברה נראה לך לגיטימי והגיוני.

בזמן שכל החברים שלי שחלקם התייאשו מהמסלול הארוך והקשה והתחילו לעבוד בכל מני עבודות ללא הכשרה, וחלקם עבדו קשה כדי לסיים את השנה השלישית של התואר – אני הייתי כבר במצב בו הכסף התחיל לרדוף אחריי, התחלתי להתחכך באנשים שהיו מבוגרים ממני רק בכמה שנים שהרוויחו כבר סכומים שלא חשבתי שיהיו אפשריים בכלל בימי חיי״

מה היה הרגע שהרגשת בו סיפוק?

"תראה, קודם כל עצם זה שבניגוד לחברי אני לא רודף אחרי שום דבר ואני מנהל את היום שלי איך שמתאים לי זה פותח לי אפשרויות רבות לעשות דברים שחשובים לי, למשל אני לומד פעמיים בשבוע עם חברותא במשך שעתיים בראש נקי בלי דאגות.

אשתי שעשתה קורס בהנהלת חשבונות כדי שנוכל להתפרנס, מנהלת את החשבונות שלי ופנויה לחלוטין לגדל ולהשקיע בילדים שלנו.אבל הרגע שהיה לי את הסיפוק הגדול כשהרווחתי את הדולר הראשון".

והוא מספר: " כשהתחלתי את הצעד הראשון במסחר הבטחתי לעצמי שעל כל דולר שאני מרוויח אני תורם מעשר לישיבה שלמדתי בה, וכך היה ולאחר זמן מאד קצר מצאתי את עצמי תורם אלפי דולרים לישיבה, ומבחינתי זה היה הכרת הטובה הכי גדולה שיכולתי לתת למקום שעיצב אותי רוחנית"

מסטודנט ממורמר למשפטים לסמנכ"ל בחברת פיננסים בגיל 28: "כן, אני נוטר טינה למי ששיכנע אותי ללכת ללמוד משפטים" 

שלוש שנים אחרי שעזב את לימודי התואר, מתקשה ינקי להסתיר את הכעס שלו כלפי ה"מסלול" הקבוע שרוב הצעירים בוחרים כברירת מחדל: "מי שרוצה לעבוד בהיי טק או להיות עורך דין וזה החלום שלו, או שרוצה להיות בתפקידים בכירים בחברות גדולות צריך את המסלול ההכשרה המפרך של לימודי התואר, אבל מי שמחפש להרוויח כסף, ומעוניין לברוח ממרוץ העכברים שרוב האנשים בחברה שלנו חיים בו היום – מבזבז את 3-5 השנים היפות ביותר שלו בין כתלי האוניברסיטה או המכללה."

ינקי מציין כי מהסקר האחרון שנערך בנושא, 80% מהסטודנטים שהולכים ללמוד במכללות עושים את זה בגלל שרוב החברים שלהם עושים זאת, – לא בגלל שהם באמת צריכים את זה. ככה נואמים לנו כל הזמן- רוצה להצליח כחרדי בוא ותכנס לאקדמיה.

אתה היית סטודנט למשפטים ופרשת?

"כן.

העתיד שראיתי עבור עצמי הפחיד אותי. הדחקתי את זה במשך שנתיים של לימודים אבל בסופו של דבר, אחרי מבחן מפרך במיוחד, כבר לא יכלתי לברוח יותר מעצמי… מצאתי את עצמי לילה אחד, מיוזע ולא מצליח להירדם ב- 3בלילה, מסתובב מצד אחד לצד שני במיטה ומבין שהעתיד שממתין לי מעבר לפינה, צפוי להיות עוד עגום יותר מהלימודים עצמם.
אני לא יודע מה היה יותר מדכא…לשבת בעולם הרצאות צפוף על כסא פלסטיק עם עוד 300 איש,להקשיב למרצה שבקושי הצלחתי לראות או לשמוע, לדעת שהמשכורת שמחכה לי בחוץ מעליבה את ה-3 שנים ו-2 הפסיכומטרי שעשית כדי להתקבל לתואר…
או העובדה שהייתי צריך לקבל את זה שאני לעולם לא באמת אהיה עשיר או אפילו עמיד."

אבל לא כולם מחפשים להתעשר, היציאה הגורפת שלך נגד האקדמיה היא קצת מכלילה אתה לא חושב?

תשמע, זה נכון שלא כולם מחפשים לעשות מיליון דולר ביום, וגם יכול להיות שהתדמית של הבחור מוול סטריט שקם כל בוקר לפרארי צהובה ופנטאהוז שמשקיף על מנהטן היא קצת מוגזמת… אבל אנשים בגיל 23 לא בדיוק מבינים מה המציאות שמחכה להם מבחירה בתואר כללי נטול מקצוע והתגלגלות לתוך מירוץ החיים.

אני אסביר את זה באמצעות דוגמה…

קחי את משה ושלמה אברכי כולל שניהם בני 23  נשואים, ומחליטים לצאת לשוק העבודה.

"בגיל 25 אתה מבואס מ-7000 ש"ח בחודש, אבל בגיל 35 זה כבר הופך למלחמת הישרדות מייגעת, שבה הרוב מפסידים."
משה הולך למסלול הקבוע: הוא לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד אז הוא הולך על תואר ראשון בכלכלה וניהול, במכללה הקרובה לביתו. הוא מקדיש את חצי השנה הראשונה כדי להשלים בגרויות בזמן שהוא חוסך כסף בשליחויות. את החצי השני של השנה הוא מבלה כל יום, מ9 בבוקר ועד ב1 בלילה כדי לשנן מילים ומונחים בעברית, אנגלית ומשפטים בגיאומטריה בשביל לקבל ציון פסיכומטרי סביר.

ברגע שהסתיים של הפסיכומטרי בחייו והוא יכול להתחיל בלימודים האקדמאיים, הוא סוף סוף מגלה את האמת המרה (הראשונה מבין כמה) על מוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל. הסטודנטים הם רק ״מכונת מזומנים״ שעוזרת לממן את התפקיד האמיתי של האונברסיטאות (שהוא בכלל מחקר ולא השכלה) שהמרצים שבחלקם הגדול מלמדים חומר שאין לו שום קשר למה שמעסיקים מחפשים היום בשוק העבודה, ואם תדבר עליו בראיון עבודה יגלגלו אותך מכל המדרגות ויצחקו עליך.

ואז מגיע הרגע המיוחל ואחרי 3 וחצי שנים משה מקבל את התעודה המוזהבת שכתוב עליה "BA" והוא יוצא לעולם הגדול ומתחיל לשלוח קורות חיים ל-10 חברות שונות, ב-10 תחומים שונים. האמת היא שרוב המשרות הללו לא ממש מעניינות את משה. אבל הוא חייב לנסות כי בנקודת הזמן הזאת הוא עוד רחוק מאוד מ"נקודת הזינוק" לעבר קריירה מצליחה ולכן אסור לו להיות בררן בנוגע למקום העבודה הראשון שלו. כמובן שבתקופת לימודיו כבר נולדו לו שניים או שלושה ילדים…

השעון מתקתק והוא נמצא במרוץ כנגד הזמן. משה מגלה, שלא רק שאף מעסיק לא מתרגש מהתואר שלו, אלא שבקושי חוזרים אליו לראיונות עבודה. בראיון הטלפוני עם המנהלת משאבי אנוש, משה לא מבין למה היא מתעקשת לשאול אותו על דברים שהוא עשה כמו על כמה אנשים הוא היה אחראי, איזה ניסיון יש לו בהכנת תקציבים או כמה כסף הוא ניהל בתקציבי המחלקה במקום לשאול אותו על מושגים מעורפלים שהוא למד בתואר.

אז הוא מגיע לראיון עבודה הוא נכנס בדלת, למשרד אפרפר ומתקלף באזור תעשייה נידח של עיר כלשהי שנמצאת שעה וחצי נסיעה מהבית שלו בפקקים של הבוקר. מראיין לא מאוד נחמד מתחיל לתחקר אותו ועושה לו פרצוף חמוץ על כמעט כל תשובה שהוא מקבל. באוויר אין אווירה של התלהבות, הכל מדיף ריח של בינונית ושגרה מרדימה.

בסוף הראיון בשלב תיאום ציפיות שכר, משה מגלה שהציפייה היא שהוא יתחיל לעבוד בשכר מינימום או קרוב לזה, 6,000 ש"ח ברוטו. המראיין אפילו לא ממצמץ כשהוא אומר למשה את הסכום.

משה שהקים בית נאמן והוא אב לשלושה ילדים כבר. נמצא בדילמה דיי נוראית… מצד אחד השכר מצחיק ומצד שני מעבר לדלת מחכים עוד 3-4 בוגרים טריים של האוניברסיטה  רובם רווקים… שישמחו לקפוץ על המשרה הזאת במקומו, ואולי אפילו לגלח עוד 500 ש"ח מהמשכורת רק בשביל להתחיל סוף סוף לעבוד.

הצעירים שלפני תואר היום לא מבינים שאחרי התואר המלחמה על ניסיון הופכת למלחמת הישרדות. אם אתה לא יכול להראות בקורות החיים שלך מה עשית, הדרך שלך למשכורת הממוצעת במשק (9000 בחודש נכון להיום) הולכת להיות דרך ייסורים ארוכה ומפותלת. וגם אז, לא בטוח שתשלום המשכורת הולך לעזור לך לחיות חיים נוחים – כי קשה היום יותר ויותר להתקיים עם משכורת ממוצעת.

אז משה נמצא בצומת דרכים: או שהוא צריך להתחיל לעבוד עכשיו בשכר רעב מצחיק או ללכת לאקדמיה ולשלם עוד כמה עשרות אלפי שקלים על תואר שני, שיעלה לו את המשכורת ההתחלתית בעוד כ-1000 ש"ח, וזה אחרי שהוא כבר בזבז בערך 60,000 ש"ח על התואר השני ועוד שנתיים מהחיים שלו. כל ההתחלות קשות, בסופו של דבר המשכורת ההתחלתית לא משקפת קריירה שלמה, משה יכול להתקדם ולהגיע למשכורות יפות.

"פה נשאלת עוד שאלה, האם לעבוד במשך 10-15-20 שנה, להגיע למשכורת שהיא לא מדהימה (הרבה בכירים בשוק היום יגידו תודה רבה על 15 אלף ש"ח ברוטו, שזה בערך 11 נטו) שווה את השקעת הזמן של משה? ואפילו לא צריך לחשוב רחוק, כי משפחה ממוצעת שרוצה לחיות ברמת חיים בינונית צריכה לפחות 10,000 ש״ח בחודש.

קל לחיות על תקציב זעיר כשאתה אברך צעיר עמוס לימודים, אבל זה כבר נהיה קשה וקשה יותר לעשות זאת בגיל 30 או 40 עם משפחה, ילדים,  ומחויבויות רציניות יותר. ואז מגיע הרגע הזה שהבוס קורא לך הצידה ואומר לך "תשמע אין דרך קלה להגיד זה, אנחנו צירכים להיפרד." הוא רגע קשה לכל אחד, אבל עבור מי שאין לו רקורד בשוק העבודה זה יכול להיות רגע הרה אסון.

כל עוד אתה לא צובר ניסיון משמעותי ואין לתפקיד שלך דרישה גבוהה בשוק – גם אם לא מפטרים אותך, אתה חיי כל היום במנטליות של "מה יקרה אם…" מריץ תסריטי בלהות שבהם אתה מגלגל גמחים והלוואות, וחי מהיד לפה או יותר גרוע. חוויתי את זה על עצמי כי אבא שלי עד היום נמצא באותו מקום בעייתי של חוסר יציבות תעסוקתית החיים אחרי התואר הם ברוב המקרים הרבה פחות יפים ממה שהם יכולים להיות."

"תיק נכסים של 500,000 ש"ח וביטחון כלכלי כמעט מוחלט."

ומה קורה עם שלמה שבחר לא לעשות תואר? "אני אקח כדוגמא את ההכשרה שלנו, שמלמדת ניהול תיקי השקעות ופנסיה. שלמה הלך לעשות הכשרה מקצועית אצל גוף שנמצא כל הזמן בקשר עם המעסיקים ויודע מה הם מחפשים ורוצים, וההכשרה עלתה לו רק 24,000 ש"ח . זה 33% יותר זול מתואר אונברסיטאי ופי 4 יותר זול מתואר במכללה.

תוך שנתיים הוא כבר היה עם הרישיון הנכסף של הרשות לניירות ערך במשרד האוצר והספיק כבר לסיים התמחות כיועץ השקעות. הוא היה צריך לשלוח את קורות החיים שלו רק ל3 חברות, כדי שמנהלת משאבי האנוש של חברת השקעות גדולה תרים לו טלפון ותזמין אותו לראיון עבודה.

הוא מנצל את שיחת הטלפון הראשונה כדי לספר  על תיק ההשקעות שהוא הספיק לנהל תוך כדי ההכשרה שהוא עשה, ועל התשואה המאוד יפה של ה-17% בשנה שהתיק שלו הביא מאז שהוא התחיל להרכיב אותו. כמובן שבאופן מיידי נקבעה לו פגישת ראיון עם מנהל מחלקת ההשקעות בחברה.

כששלמה מגיע לראיון הראשון שלו. הוא נכנס למשרד מודרני במגדל משרדים מרכזי, כשחדר ההמתנה שבקומה ה-26 משקיף על כל העיר.

הוא נכנס לראיון העבודה עם מנהל מחלקת ההשקעות, מתיישבים בכורסאות העור שבמשרדו בזמן שהמראיין שלו מציץ בסבר פנים חמור מעל הקורות חיים שלו. המראיין מתחיל בסדרה של שאלות נוקבות בניסיון ״להתקיל״ את שלמה. רוב השאלות הם מקצועיות ושלמה משועשע בכך שהוא בכלל לא צריך לחשוב או להתקשות במענה עליהם. כי הרי זה מאוד קל להשיב לשאלה למה בחרת במנייה זאת או אחרת בתיק ההשקעות שלך, אם הנושא הזה הפך לאובססיה שלך בשנתיים האחרונות.

המראיין מזהה את התשוקה של משה לשוק ההון והם נכנסים לדיון סוער על השקעה בחוזים עתידיים והארשת הרצינית של המראיין נסדקת – הוא מבין שיש פה מישהו שמבין עניין. כמה ימים אחרי זה שלמה מקבל טלפון שהוא התקבל – המשכורת ההתחלתית היא אמנם 11 ברוטו, אבל הבונוסים הגבוהים שישולמו לו על בסיס ביצועים הם ההזדמנות הגדולה של שלמה  לייצר לעצמו משכורת שכבר ממקמת אותו בעשירון העליון של שכירים בישראל.

לקריאה נוספת:

נתוני השכר בתחום הפיננסים –  הפעילים בשוק ההון עושים בין 9,000 ל25,000 לפחות בחודש

להזכירם, הוא צעיר בשנה וחצי בערך ממשה בשלב הזה והוא כבר מתחיל עבודה ב"שכר הייטק". ו-10 שנים אחרי? כשמשה חיי בחרדה קיומית למקרה של פיטורים, שלמה הוא כבר מנהל השקעות מנוסה.

בינתיים, שלמה, שרואה מקרוב איך עושים כסף יום-יום משתמש בבונוסים השמנים שהוא מקבל כל כמה חודשים כדי לבנות לעצמו תיק השקעות בשווי של יותר מ- 500,000 ש"ח. ואמנם שהתיק אינו חסין שצפוי לספוג זעזועים בעקבות אפיקים עם סיכון גבוה בהם הוא בחר להשקיע, אבל בגדול העתיד נראה וורוד מתמיד.

בגיל 42 הוא כבר יוכל לפרוש רק בזכות התשואה על הכסף, ולהצטרף לטרנד החם ביותר כיום בקרב העובדים בשוק ההון ״ פנסיה מוקדמת מאוד״. 20 שנים אחרי, שלמה נמצא בעמדה יותר טובה באופן משמעותי ממשה.

לא עדיף לשלמה או למשה פשוט ללכת להייטק וזהו?

מי שרוצה משכורת טובה יכול וצריך ללכת לעבוד בהייטק. 15 השנים הראשונות בקריירה אמנם צפויות להיות רווחיות מאוד, אבל לאחר גיל 40 הדאגה היום יומית שגרזן הפיטורים יונחת עלייך רק תגבר.

רוב העובדים בהייטק הישראלי מגלים שהדרישה ליכולות המקצועיות שלהם יורדת באופן דרסטי ככל שהם מתבגרים, בניגוד מוחלט לדרישה העולה בשוק ההון לבעלי ניסיון וותק. אבל ללכת להייטק כהחלטה כלכלית זה לא תמיד כל כך הגיוני…לדעתי לפחות. המטרה של רוב האנשים היא לא להיות משועבדים למשכורת שלהם עד הפנסיה, הם רוצים להיות אמידים מבחינה כלכלית.

ומה זה להיות אמיד מבחינה כלכלית? 

זה שיש לך כמה נכסים מניבים שיכולים לשמש כרשת הביטחון שלך במקרה שיש מקרה חירום כספי, זה אומר שאם מפטרים אותך אתה עוצר את ההתקף פאניקה אחרי כמה דקות ונזכר יש לך דירה להשקעה ותיק השקעות מגוון שמכניס לך בכל שנה כמה עשרות עד כמה מאות אלפי שקלים.

וזה עוד לפני שדברנו על שעות העבודה הרבות, שכמעט ואי אפשר להשקיע בחינוך בשעות עבודה רבות כאלה, שלא לדבר על איזה לימוד הדף היומי קצר…

האם בתור חרדי היה לך קשה יותר?
ממש לא, אפילו להפך! מספר פעמים שמעתי את המשפט : "החרדים הם חוד החנית המסחר". זה לא משפט בעלמא, יש נתון מעניין שכ 83% מהחרדים שעברו את המסלול הזה  נמצאים בטופ של הסוחרים והמבוקשים בתחום.

האמת שזה לא מפתיע וזה בהחלט הגיוני מכיוון שבדר"כ החרדים חרוצים ושאפתנים מאד לומדים ומבינים מהר- ויש להם יכולת ניתוח מרשימה בגלל לימוד הגמרא (מישהו דיבר על לימודי ליבה?!).

איך יכול להיות שתוך שנתיים בלבד ילדים בני 24-25 הופכים להיות כל כך מבוקשים? 

מעסיקים לא מסתכלים על מה שלמדת, לא אכפת להם מה כתוב על התואר שלך ושמנהל החוג שלך הבטיח לך ש"ירדפו אחריך" אחרי שתסיים את התואר. מעסיקים, במיוחד בשוק ההון, מחפשים מוחות צעירים סקרנים שרוצים ללמוד, עם אמביציה להצליח ומוכנים לעשות המון כדי לגרום לזה לקרות, אנשים שעברו הכשרות ספציפיות נוטים להיות כאלה יותר.

ראיתי מספיק מקרים של צעירים עם סה"כ חצי שנת נסיון אבל כזו שמוכיחה על יכולת ועל מחשבה יצירתית שגברו על מועמדים אחרים לעבודה עם תואר שני בהצטיינות. אם יש אצלך בבית דליפה בתקרה, למי תקראי, למהנדס בניין שלא הרים את הראש שלו משולחן השרטוטים כבר 20 שנה, או לאינסטלטור שמטפל בדליפות האלה יום יום? זה בדיוק אותו דבר פה, והמעסיקים יודעים את זה.

מה עמדת הממשלה בכל הנוגע לדה-אקדמיזציה של שוק ההון? 

אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם הרשות לניירות ערך במשרד האוצר. גם פה – מי שמקבל את ההסמכה ממשרד האוצר לנהל השקעות זה רק מי שעובר את המבחנים של הרשות לניירות ערך.

 

איך אפשר לעבור את הבחינות הללו?

רק מי שלמד במשך שנתיים לימודים מעשיים ולא רק ביבזבז משאבים וסתם לעצמו את הראש שלו במשך 3-5 שנים במודלים סטטיסטיים תיאורטיים שאין להם קשר למציאות.

אנחנו מגלים ששיעורי התלמידים שעוברים את הבחינות המאוד לא קלות האלו אצלנו במכללה עוברים את סף ה80%. בסופו של יום כספי הפיקדון מושקעים יותר טוב בהכשרה מקצועית מאשר בתואר שלא באמת מגדיל לך את השורה התחתונה בבנק.

ומה יש בסדרה המדוברת?
"המורה שלי שלימד אותי את כל השיטה – גיא ברנרד הוא אדם מיוחד במינו, הוא בנה במו ידיו כבר 1,362 סוחרים מצליחים, והחליט שהוא חושף את הסודות, הכלים והידע שאפשרו לו לעשות את זה על בסיס קבוע וצפוי. כואב לי שחרדים שרוצים להתפרנס בצורה מכובדת חושבים שרק יחידי סגולה מסוגלים להגיע למשכורת גבוהה. זה לא מסובך כמו שרוצים שתחשוב."

ואיך מקבלים גישה  לסדרה?
“זה קל לוחצים על הקישור הזה מכניסים מייל כדי שנוכל לסנן החוצה אנשים שהם לא רציניים, ומקבלים גישה מידית לסרטון הראשון, שמראה את הצעד הראשון של סוחר."

ועד מתי הגישה לסדרה פתוחה?
"הסדרה יורדת מהאוויר עוד פחות משבועיים בגלל שאנחנו רוצים להמנע מהצפה גדולה מדי ושנוכל ללוות כל אחד באופן אישי ואנחנו צריך להערך לכמות נוספת לפני שנעלה אותה שוב לאוויר."

מילה לסיום?
“מספיק שעזרתי עם הדברים שלי ועם הסדרה של גיא לאדם אחד בלבד לקצר את הדרך, ולהרוויח את הכסף שמגיע לו, ומבחינתי עשיתי את שלי.”

**פתוח לזמן מוגבל: לרישום מיידי לסדרה המדוברת של גיא ברנד לחץ עכשיו כאן

ינקי תודה רבה לך על ההצצה הזמנית הזאת לעולם של שוק ההון.

בשמחה.

16 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בושה וחרפה כמה שטויות בכתבה אחת – הציבור החרדי תזהרו מאנשים שמחפשים את הכסף שלכם וישאירו אתכם בלי כלום

  צבי |
  הגב
 2. מעולה, אם זה בחינם סימן שהם מאמינים במה שהם מוכרים

  חזקי פרקש |
  הגב
 3. אני לא מהתחום, היום בונה בית נאמן עם אשתי שתחיה בזכות הקורס היקר

  אלעד אמסטרדם |
  הגב
 4. תומך בפנחס ראובן או אמנון יצחק עד שיפסיד את כספו

  פראנק פרך רואים |
  הגב
 5. איזה שטויות! הוא בכלל קשור לר' שמואל אוירבך. זה בן של כסלר…

  מוישי |
  הגב
 6. רוצים להפסיד ???הכנסו לשוק ההון והאופציות… ראו הוזהרתם.

  הומלס |
  הגב
 7. הוא כמדומני עושה עסקים עם לב לבייב היום תורם לפראנקים

  זוכמיר יוסף |
  הגב
 8. בפעם הראשונה מסבירים בשפה פשוטה מה זה מסחר בשוק ההון, החכמתי. תודה

  מנחם |
  הגב
 9. בדר"כ לא מאמין לדברים האלו.. אבל הופתעתי לטובה – ממליץ לצפות בסדרה.

  שלמה |
  הגב
 10. מכיר אותו עוד שהיה ילד , עזר לי המון , לא מכיר את הקורס אבל יודע שהוא מאוד מוצלח היום .

  יצחק |
  הגב