המראה החדש והמרהיב של קבר הרמב"ם בטבריה

עבודות השיפוץ הנרחבות שהתחילו לפני כשנה וחצי עומדות בפני סיום ובקרוב יתקיים טקס חנוכה רשמי. האתר ששינה את פניו הוא מעתה מונגש, מוצלל, ממוזג ומואר בהשקעה של 12 מיליון ש"ח. מעל אחוזת הקבר הוצב מערך תאורה מיוחד שמאיר את קונסטרוקציית הלהבה שאותה יהיה ניתן לראות מחלקים רבים של העיר בלילה

כל המבקרים הרבים הפוקדים את מתחם קבר הרמב"ם בטבריה, חשים מיד בשינוי החזותי הבולט שחל במקום. עבודות השיפוץ הנרחבות שהחלו במקום לפני כשנה וחצי עומדות בפני סיום, והאתר החדש והמפואר שנפתח לאחרונה בפני קהל המבקרים הרבים עומד במלוא הדרו.

היקף ההשקעות בפרויקט מגיע לסכום של 12 מיליון ₪, והוא כולל חיזוקים הנדסיים של הקונסטרוקציה באתר, הנגשה לנכים כולל סלילת שבילי גישה חדשים, הצללות מעל חלקות הקבר השונות של הרמב"ם ושאר התנאים הקבורים במקום, הצבת מאוורר תקרה ענק מעל חיפוי תקרה מאלומיניום שהוצבה מעל חלקת הקבר, מערך תאורה חדיש ומיוחד שיאפשר למקברים לפקוד את המקום גם בלילה, תאי שירותים בסטנדרט גבוה, ומערך גינון חדש.

כ 140 טון פלדה, 2000 מ"ר ריצוף של אבן גלילית, 1100 מ"ר חיפוי קירות באבן גרניט שחורה ו 700 מ"ר קירוי מאלומיניום הוצבו במסגרת העבודות. הקונסטרוקציה בדמות הלהבה המתנשאת לגובה של 15 מטרים, ושהיתה צבועה עד כה בצבע אדום, נצבעה מחדש בלבן, והיא כוללת בתוכה מערך תאורה מיוחד המכיל 8 פנסי ענק, המעניק לאתר בלילה מראה ייחודי ומרהיב שאתו יהיה ניתן לראות מחלקים נרחבים של העיר.

גרם המדרגות המוביל לכניסה למתחם הקבר עשוי ממדרגות צפות שלצדן ניצבים 14 עמודי גרניט המסמלים את 14 הכרכים של ספרו הידוע של הרמב"ם הי"ד החזקה.

ראש העיר יוסי בן דוד התייחס להתקדמות המשמעותית בעבודות המבוצעות באתר: " במשך עשרות שנים דיברו על הצורך בשיקום האתר שאותו פוקדים מאות אלפי אנשים בשנה, לפני כארבע שנים קיימתי מספר פגישות עם רב הכותל והממונה על פיתוח המקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ וביקשתי ממנו לקדם במהירות האפשרית את פיתוחו של המקום.

כמויות אדירות והרבה יותר גדולות של מבקרים ותיירים, המשמעות של הגדלת מספר המבקרים לעיר כמו טבריה שהינה עיר תיירות מרכזית, קדושה לכל הדתות, מחייבת אותנו לשדרג את דרכי הגישה וההגעה, את האתרים עצמם לצד פיתוח אטרקציות מודרניות נוספות.

האתר החדש יכול לקלוט כ 6000 מבקרים באותה עת, ובקרוב מתוכננת חנוכה רשמית וחגיגית של האתר. אני שמח שעמדנו בלוחות הזמנים, לאחר 3 שנים של תכנון וביצוע בפועל של שנה וחצי, במיוחד לפני קיומו של כנס הרמב"ם העולמי המסורתי בחודש הבא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.