המרד מתעצם: בחורי חברון גבעת מרדכי יצאו לחופש

הכאוס בחברון הגבעה: רוב בחורי ישיבת חברון גבעת מרדכי כבר יצאו לבין הזמנים, כך גם חלק מראשי הישיבה

"רוב בחורי ישיבת חברון גבעת מרדכי כבר יצאו לבין הזמנים, כך גם חלק מראשי הישיבה". כך מדווח הלילה 'קו הסקופים' . בישיבה ישנו חשש בישיבה מביקורת של משרד החינוך.

רבני הישיבה הרב משה מרדכי פרבשטיין לא הגיע הבוקר לתפילת שחרית, ואילו הגר"ד כהן לא הגיע לישיבה בימים האחרונים ולא מסר את השיעור היומי. במקביל, הרב דוד כהן העדיף ללכת למעונו של הגר"ג אדלשטיין בכדי להתייעץ איתו לגבי הסיכוי להריץ את יוסי דייטש לראשות העיר ירושלים.

הבוקר פורסם כי ראש ישיבת חברון גבעת מרדכי, וחבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה הגר"ד כהן יוצא במתקפה חסרת תקדים כנגד תלמידי הישיבה , וזאת בשל המרד שארגנו בישיבה לאחר שהישיבה זרקה 6 בחורים שארגנו את המרד: "הם איבדו חלק בעולם הבא", אמר ראש הישיבה.

באתר 'בחדרי חרדים', דווח כי אחד ההורים שבנו נזרק מהישיבה שאל את ראש הישיבה האם להביא מכתב ממרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי וראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין, אך זה שלל בנחרצות את האפשרות: "המכתב לא יהיה לכבודם של הרבנים, התלמידים יתעלמו ממכתב מנהיגי הדור", כך אמר.

על הבחורים שארגנו את המרד אמר ראש הישיבה:" הגיהנם כלה והם אינם כלים. הם איבדו את החלק שלהם לעולם הבא. מי שמשחק עם זה – משחק עם העולם הבא שלו. לא תהיה להם כפרה עולמית".

לאחר שאתמול הגיעו הבחורים להסדר עם הנהלת הישיבה וחלה רגיעה בהפגנות בישיבה, אמש, ההנהלה החליטה לזרוק ששה מבחורי ועד רביעי שעמדו מאחורי המאבק מול הנהלת הישיבה בראשה עומד הרב יוסי חברוני שהחליט להחריף את המאבק כנגד הבחורים.

אמש, מאות בחורים החליטו בצעד יוצא דופן שלא להיכנס להיכל הישיבה והחרימו את סדר א'. הבחורים דרשו מהנהלת הישיבה להסיר את התקנת המצלמות ולדאוג למים חמים במקלחות בשעות נוספות. אחד הבחורים אומר לאקטואליק כי המאבק בעיצומו. "אנחנו מסוגלים לעזוב את הישיבה אם ההנהלה לא תבוא לקראתנו". בחור נוסף אומר: "הנהלת הישיבה הגזימה לאחר שהחליטה לסלק 6 בחורים, – מדובר בהכרזת מלחמה על הבחורים ועל צביון הישיבה".

כזכור, המאבק החלה לאחר שתלמיד הישיבה שהופיע השבוע בכתבה ב'כאן' על חרדים בתחרות הרמת משקולות, סולק מהישיבה – כך דווח השבוע.

בתגובה, מאות בחורים משיעור א' ומעלה לא נכנסו לבית המדרש כמחאה על סילוק הבחור מהישיבה. "הבחורים טוענים שזה רק הקש ששבר את גב הגמל. ומדובר בסדרת שינוים שמתחוללים בישיבה בשנים האחרונות שמעוררים את זעמם של בחורי הישיבה", סיפר גורם בישיבה.

בישיבה נוצרה מהומה רבה שכן מדובר בבחור מתמיד שכל חטאו היה שהתראיין לרשת תקשורת, ולפיכך החליטו למרוד בראש הישיבה שלבסוף נכנע והגיע להסדר עם הבחור.

יש לציין, כי גורמים בישיבה מכחישים את דבר ההסדר.

בכתבה שפרסם עקיבא וייס בכאן הוא סיפק הצצה בפּעם הראשונה, לתחרות הרמת משקולות כשרה שנערכה בירושלים הרחק מעיניהם של הרבנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.