"המרחם על מחבלת – סופו להתאכזר על הנדקרים"

גל גינויים בחלק הימני של המפה הפוליטית לאחר החלטת מח"ש לחקור את השוטר שנטרל את המחבלת שביצעה פיגוע בשוק מחנה יהודה. ח"כ שולי מועלם אמרה בתגובה כי צריך לנטרל את המחבלים ולא את השוטרים.

במערת הפוליטית מגנים את הפרסום היום על ידי משרד המשפטים כי שוטר שירה במחבלת בת ה-16 שביצעה פיגוע באמצעות מספריים בשוק מחנה יהודה בירושלים בחודש שעבר נחקר במחלקה לחקירות שוטרים. השוטר נחקר בהוראת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ובהמלצת פרקליט המדינה, שי ניצן, בשל "טענות שהועלו לפיהן הוא ירה במחבלת למרות שלא נשקפה ממנה סכנה".

בחקירתו טען השוטר כי ירה בה משום שסבר שהסכנה טרם חלפה. יצויין כי זו הפעם הראשונה בגל הטרור הנוכחי שנחקר שוטר בחשד שירה במחבל בזירת פיגוע. מנגד, פרקליטיו של השוטר טענו כי "השוטר פעל כמצופה מכל שוטר במשטרת ישראל, תוך חתירה למגע וסיום האירוע ללא נפגעים נוספים".

הם הוסיפו כי "בזמן אמת, השוטר התרשם כי המפגעות מהוות סכנה מיידית לחיי אדם, ועל כן פעל לנטרלן". עורכי הדין הוסיפו כי "פעולתו הנחושה של השוטר בוצעה בין היתר בשל חשש כי ייתכן שעל גופן של המחבלות מוחבאות חגורות נפץ".

יו"ר ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן אמר בתגובה כי ״מי שמרחם על מחבלת עם מספריים, סופו להתאכזר לישראלים רבים שיידקרו בפיגועי דקירה שיבואו בעקבות זאת״. ח"כ שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי) אמרה כי "יש לנטרל מחבלים מלבצע פיגוע ולא לנטרל שוטרים מלבצע את מלאכתם".

מועלם הוסיפה כי "ההחלטה לחקור את השוטר שירה במחבלת היא איוולת שעלולה להרתיע את כוחות הביטחון מלפעול מול אירועי טרור. המציאות הבטחונית מורכבת כשלעצמה ומזמנת טעויות בשיקול דעת. לא אחת אירע שכוחותינו ירו בשוגג בשוטר או באזרח. אסור ליצור מצב בו כוחות הביטחון יפחדו לפעול מחשש שמא יעמדו לחקירה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.