המרכז לגביית קנסות יגבה כ-360 מיליון₪ חובות של אגרות רישיון הרכב שלא שולמו

במהלך הדיון נחשף: 180,000 כלי רכב ללא טסט
ועדת החוקה חוק ומשפט אישרה את צו המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות (תחולה לגבי אגרות רישיון רכב שנתיות שמוטלות מכוח פקודת התעבורה),

היו"ר חה"כ סלומינסקי ביקר את משרד התחבורה: "סיכנתם אזרחים על הכבישים; למה עניינים של פיקוח נפש מטופלים רק משיקולים כספיים"; חה"כ מקלב כינה את הגבייה הרטרואקטיבית "פעולה דרקונית"

לאור הביקורת של היו"ר חה"כ סלומינסקי וחה"כ מקלב, והדרישה שמשרד התחבורה יפעל בהתאם לנוהל מעודכן, החליט סלומינסקי על הגשת בקשה לדיון מחדש (רביזיה) על מנת לאפשר למשרד התחבורה להגיש לוועדה את הנוהל המעודכן ובכפוף להגשתו אמר כי ימשוך את הרביזיה והצו יאושר סופית.

הצו מסמיך את המרכז לגביית קנסות לגבות את החובות הצבורים בעד אגרות רישיון רכב שהתגבשו החל מיום 15 באפריל 2015. הצו ייכנס לתוקפו בעוד חודשיים וחצי, החל מינואר 2019.
בדברי ההסבר לצו נטען, כי אין בידי משרד התחבורה כלים מינהליים לגביית האגרות שנקבעו מכוח הפקודה, וכי אחוז לא מבוטל מבעלי הרכב אינם משלמים את אגרת רישיון הרכב. על מנת לייעל את הליכי גביית האגרות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עכשיו הם כבר גובים

    הם כבר גובים מאנשים כסף. זו חוצפה שאין כמותה בעולם.
    אגרת רישוי משמעותה אגרת תקינות/שימוש בכלי הרכב. רכבים ששוכבים שנים הם לא מסכנים כלום ולא שום דבר. זה שוב של משרד התחבורה!

    רכב ין |
    הגב