המרכז לגביית קנסות יוכל לגבות גם קנסות של הרשויות המקומיות

"הצעת החוק מאגדת בתוכה תיקונים שונים בחוק המרכז לגביית אגרות"

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות (תיקון מס' 19 והוראת שעה), התשע"ח-2018 של ח"כ מירב מיכאלי.

מוצע לערוך מספר תיקונים בחוק המרכז לגביית אגרות, קנסות והוצאות, התשנ"ה-1995. ראשית להסמיך בהוראת שעה התקפה לארבע שנים את המרכז לגבות קנסות בעבור רשויות מקומיות שמעוניינות בכך. כמו-כן, מוצע להגדיר את רשות האכיפה והגבייה כיחידה האירגונית המופקדת על ביצועו של חוק המרכז לגביית אגרות, קנסות והוצאות, וכן שינויים נוספים אשר נועדו לייעל ולשפר את עבודת המרכז.

בדברי ההסבר נכתב: "הצעת החוק מאגדת בתוכה תיקונים שונים בחוק המרכז לגביית אגרות, קנסות והוצאות בכמה נושאים. חלקם הגדול של התיקונים נועד לייעל ולשפר את עבודת המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות והם גובשו לנוכח הידע שנצבר מתוך הלמידה השוטפת של הליכי גבייה הננקטים על ידי המרכז בשנים האחרונות ותוך השוואה לחלק מההליכים הקיימים בחוק ההוצאה לפועל"

ח"כ מיכאלי: המרכז לגביית קנסות וחובות הוכיח את עצמו כגובה גם יעיל וגם מידתי ורואה את החייב והחייבת על צרכיהם וקשייהם. החוק מייתר את השימוש בחברות גביה פרטיות שעושות את זה לצרכי רווח ויצמצם את העיקולים וההטרדות שמקבלות אזרחיות ואזרחי ישראל מהרשויות המקומיות. זה עוד שלב במאבק שלי לביטול פקודת המיסים (גבייה) שהיא פקודה מנדטורית דרקונית שאינה ראויה למדינה דמוקרטית, כזאת שאנחנו רוצות שישראל 2018 תהיה."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.