הזוי: עשרות נטורי קרתא הפגינו בעד ממשלת פולין

אי אפשר להאמין: חרדים קיצוניים אנטי ציונים הפגינו אתמול מול שגרירות פולין בישראל – כדי להביע תמיכה בפולנים

עשרות קיצונים חרדיים אנטי ציונים הפגינו אתמול מול שגרירות פולין בישראל, כדי להביע תמיכה בפולנים מול מחאת הישראלים על חוק השואה שהעבירו, לפיו אין להאשים את פולין בפשעי השואה, ומי שיעשה זאת צפוי לעונש הקבוע בחוק.

אחד המפגינים, איש נטורי קרתא א, אומר בשיחה ל'אקטואליק': "הגענו להביע תמיכה בפולנים בגלל ההתגרות של ממשלת ישראל בפולנים". לדבריו, "השנאה בפולין הולכת ומתעצמת מאז ישראל החלה לבחוש בנעשה והאנטישמיות רק גוברת. לנו בתור יהודים יש כללים. ובגלות אסור לנו להתגרות בהם ולהתריס בפניהם שהם עשו את השואה. זה מביא שנאה נוראה".

הם שיגרו מכתב לראש ממשלת פולין בו הוא מצרים על המחאה הישראלית.

המכתב נחתם "מאת: היהדות החרדית הלא ציונית".

בראשו נכתב כי הוא "בעניין עמדתה של היהדות החרדית הלא ציונית בנושא זיכרון שואת יהדות אירופה, ועמדתנו בנושא החוק הפולני החדש האוסר להאשים את מדינת פולין בפשעי המלחמה שביצעו הנאצים"

וזה לשון המכתב:

"אל כבוד ראש הממשלה: מר מָטֶאוּש מוֹרָבְיֶיצקי הנכבד

ואל כבוד הנשיא: מר אנדז'יי דודה הנכבד

ישמרם האל ויברכם ויצליחו בכל מעשי ידיהם

מזה שנים ארוכות, אשר אנו, היהודים החרדים האוטנטיים, המתנגדים לתנועה הציונית ולמדינת ישראל, צופים בצער ובכאב רב בפרובוקציות הבלתי פוסקות מצד הציונות העולמית בכלל וע"י מדינת ישראל בפרט, כלפי מדינת פולין והעם הפולני. צופים, נאנחים, ולמרבה הצער – גם שותקים. נקווה מאוד שמכתב זה ישבור את שתיקתנו, ונקווה מאוד שבאמצעות מכתב זה, יתחילו להישמע קולות יהודים אחרים בנושא שואת יהודי אירופה, מלבד הקול הציוני השולט והצורם כרגע, ויתפתח דיאלוג חדש, אחר ושונה מהדיאלוג המאוד מסויים והחד צדדי ששלט עד היום במרחב התקשורתי לגבי שואת אירופה.

נדמה שככל שעוברות השנים, הציונים וממשלתם נעשים יותר ויותר ברוטאלים ותובעניים כלפי מדינת פולין הנכבדה, כשהם מתרצים זאת ע"י ניפנוף תמידי במושגים כמו "אנטישמיות", או "זיכרון השואה", אותם הפכו לכלים מניפולטיבים לצרכים פוליטיים שאין בינם לבין זיכרון השואה לא דבר ולא חצי דבר.

צילום: פלאש 90

באנו במכתב זה להביע את כאבנו וזעקתנו ולהבהיר חד משמעית בפני הוד מעלתכם: זוהי איננה דרך היהדות מאז ומעולם.

הדרישה הקבועה של מנהיגים ישראלים וציונים מהפולנים (ושאר עמי אירופה) "להתנצל על השואה", לזכור אותה, לא לשכוח את מה שקרה, "להילחם" כמובן באנטישמיות, ולהקים עוד אנדרטה ועוד אתר הנצחה, היא התנהגות פסולה ולא ראויה, בריונות חסרת אחראיות ורעשנות המנוגדת לחלוטין לערכי היהדות.

מידי שנה, שולחת מדינת ישראל לפולין משלחות של בני נוער, אנשי צבא, משטרה וכיו"ב, שעורכים טקסי זיכרון לאומיים למהדרין בוורשה ובאוושיץ, ונחשפים לטרגדיה בצורה מגמתית מאוד, כשהמסר והלקח הוא טוטאלי: כל זה קרה כי לא הייתה ליהודים מדינה חזקה משלהם.

המסר הטוטאלי של המסעות לפולין, הצורה המגמתית כל כך בה מוצגים האירועים, השמטת העובדות שמדינת ישראל מעדיפה להסתיר בקשר לשואה, כל אלה יוצרים תחושה שמדובר יותר בדיקטטורה חינוכית וטוטליטריזם של מדינת ישראל, מאשר במסעות זיכרון ולימוד תמימים.

הדברים מתנהלים בצורה שנוגדת לחלוטין את דרכיה של הדת היהודית המקורית, אשר מצווה עלינו לדרוש בשלומם וטובתם של כל עמי העולם, ולנהוג בהם בכבוד, וכל שכן כאשר מדובר במדינה נכבדת ועתיקה כמו פולין יצ"ו (ישמרה צורה ויחיה), אשר היוותה בית סובלני וידידותי לחיים יהודים כבר עוד מלפני אלף שנים, את כל זאת הציונים משכיחים בגישתם המתלהמת והצעקנית.

למרבה הבושה, אל הצרמוניה הזאת של תביעות ודרישות כלפי מדינות אירופה מצטרפים לא פעם גם כאלו הנקראים בשם "רבנים אורטודוקסים", אשר נגועים בציונות ולאומיות, ואשר שכחו את דרכה המקורית של היהדות – אשר דרכיה דרכי נועם, וכל נתיבותיה שלום.

נשאלה נא אתכם, מנהיגים נכבדים, האם זכורה לכם בהיסטוריה של פולין כי אי פעם ביקשו יהודייה השקטים והצנועים להנציח בבולטות מאורעות כואבים, או דרשו בתקיפות ממלכי פולין לדורותיהם "להילחם באנטישמיות"? האם קיימו תהלוכות ומצעדים, טקסים רעשניים ומתריסים, הקימו "מוזאונים ואנדרטאות" וביקשו לשמוע התנצלויות? לא ולא, לא הייתה זאת דרכם של היהודים מעולם, לא בפולין ולא באף מקום אחר!

הפגנות הכח של הציונים באמצעות מטסי חיל האוויר הישראלי בשמי אושוויץ, ושאר הטקסים הלאומיים והאנטי יהודים שמדינת ישראל מקיימת שם, אינם זיכרון יהודי ואינם הנצחה! זוהי שחצנות גרידא, כשטרגדיית השואה משמשת בציניות כאמצעי למטרת מפגני הכח והנוכחות הציונים.

אין זה סוד, כי הציונים ניצלו בשיטתיות את השמדת יהדות אירופה והאנטישמיות לצרכיהם הפוליטיים, על מנת לתת לגיטימציה למדינת ישראל ולמפעל הציוני, אשר גורסת כי רק כח צבאי יהודי חזק הינו התשובה לשואה ולאנטישמיות, וקיום המדינה הציונית  מוצג כביכול על ידם, בין היתר, גם כ"פיצוי ההולם" לעם היהודי על אסון השואה.

לא צריך להיות חכם גדול כדי לראות שמדובר בשקר גס ומחליא. שכן בפועל, מדינת ישראל רק הגבירה ומגבירה את האנטישמיות בעולם, ומעולם לא הביאה שלום או ביטחון לא ליהודים החיים במדינת ישראל, ולא לאלה שמחוצה לה.

הרי הציונים הם אלו שיצרו את הסכסוך במזה"ת הנמשך עד היום ע"י שהתעקשו שהמדינה שלהם תקום דווקא בפלסטין, והם אלו שהציתו שנאה ואיבה ליהודי ארצות ערב, שנתפסו כשותפים ואשמים בפשעים שביצעו האירגונים הציונים באוכלוסייה הערבית בפלסטין עוד בזמן המנדט הבריטי, ובמיוחד בשנת 48' אז פרצה המלחמה הראשונה בין מדינות ערב למדינת ישראל. הציונים בעצם כמעט חיסלו לחלוטין את יחסי השלום והידידות ששררו בפלסטין ובכל מדינות ערב בין היהודים לשכניהם, והכל בשם הצורך בהקמת מדינה צבאית המציגה פנים דמוקרטיות ומערביות, ומכנה את עצמה בשם "ישראל", בשעה שמדובר במדינה חילונית לחלוטין המתרברבת בחילוניותה, ואילו המושג "ישראל" שמאז ומעולם סימל את שמירת הדת היהודית – הפך על ידם לסמל חיצוני ולאומי ריק מתוכן, ובעצם זויף לדבר המסמל חילוניות ועצמאות לאומית.

בשנת 1948, מעט לאחר קומה של מדינת ישראל, העלו מייסדי המדינה בדרכי פיתוי ושקרים כמיליון מיהודי ארצות ערב אל המדינה החדשה. אותם אומללים, שוכנו במחנות עליה סגורים המוקפים בשמירה 24 שעות, רכושם נושל, ונמנעה מהם האפשרות ליצור קשר עם העולם החיצון. ילדיהם נלקחו בכפיה לחינוך ציוני חילוני, ובהמשך לצה"ל, למרות שמדובר היה ביהודים דתיים לכל דבר. מי שהתנגד – מצא את עצמו מנושל מזכויות וממקורות פרנסה שנשלטו אז ע"י המדינה. כך הבטיח לעצמו השלטון החדש את "הרוב".

מובן אם כן, כי מדינת ישראל איננה יכולה לייצג את יהדות העולם בכלל, ואת הדת היהודית בפרט.

רובם של הנספים באושוויץ, לא היו ציונים, הרבה מהם אף היו חרדים אנטי ציונים מובהקים, כמו יהודי הונגריה וצ'כוסלובקיה למשל. מובן אם כן, כי למדינת ישראל אין כל זכות לנכס אליה את הייצוג והזיכרון של אותם נספים אומללים, ולטעון כי היא מייצגת אותם ודוברת בשמם, ועוד עושה בדמם שימוש פוליטי ובזוי, על מנת להצדיק את עצם זכות קיומה.

חשוב לנו מאוד להעביר במכתב זה את המסר כי שואת יהודי אירופה איננה בשום פנים ואופן איזה נכס פוליטי ובלעדי של מדינת ישראל, ואין למדינת ישראל כל מונופול על זיכרון השואה או על הנצחתם של הנספים.

לכן, טקסי הזיכרון הממלכתיים של מדינת ישראל המתקיימים מידי שנה במחנה אושוויץ בתאריך שאותו קבעה המדינה הציונית כ"יום הזיכרון לשואה ולגבורה", הינם למורת רוחנו, והנפת דגלי ישראל במחנה אושוויץ מהווה פגיעה אנושה ברגשותיהם של מאות אלפי יהודים חרדים ו/או אנטי ציונים ברחבי העולם, שקולם אינו נשמע.

אנו נהיה אסירי תודה לממשלת פולין אם תבחן את האפשרות לאסור את הנפת דגל מדינת ישראל על אדמת אושוויץ, ותותיר אותו כמקום ניטראלי וא-פוליטי, ולא תיכנע לשום לחץ ואיומים מצד מדינת ישראל בעניין זה.

הכוחנות של מדינת ישראל בכל מה שנוגע לאושוויץ ולשואה עברו כבר מזמן את גבול הטעם טוב, והגיע הזמן לשים סוף לברבריות של הפסטיבלים הציונים באדמת פולין, שכאמור לעיל, השואה היא בעצם רק התירוץ.

ובאשר לעמדתנו לחוק האוסר על האשמת פולין בפשעי המלחמה הנאצים, שעורר את התנגדותה של מדינת ישראל:

אנו מגלים בזאת את עמדתנו המבוססת על התורה היהודית כי לציונים אין כל זכות להתערב בהחלטותיה של ממשלת פולין, ולעם היהודי אין שום תביעות או דרישות כלשהם נגד הממשלה הפולנית הנכבדה.

לאורך כל שנות ההיסטוריה מציין העם היהודי את שמחתו ואת אבלו בשקט ובצניעות במסגרת הפנימית, הרחק מאור הזרקורים, ואינו מפנה אצבע מאשימה כלפי איש. לכן החוק האוסר לטעון כי פולין הייתה מעורבת בפשעי הנאצים אינו רלוונטי כלל מבחינתנו, שכן גם ככה ליהדות האוטנטית אין לא היה ולא יהיה, כל עניין להאשים או לדרוש התנצלויות מאיש על מעשי העבר. לא מפולין, ואף לא מגרמניה עצמה.

פולין עצמה איבדה במלחמת העולם השנייה אבדות קשות ביותר מצד הגרמנים, ועשתה ככל שביכולתה להילחם בכיבוש הנאצי ממנו סבלה, ואשר הותיר אחריו נזקים אדירים שלקח זמן ארוך לשקמם. לעם היהודי אין כל עסק בנקמות, האשמות ועשיית דין בפושעי מלחמת העולם השנייה, ולא הייתה זו דרכו מעולם. די לנו שהעולם החדש מעניק חירות וחופש דת לכל, וחיטוט בפצעי העבר ועשיית דין אינם מועילים בשום דרך לעתיד טוב יותר. אמנם אם במידה ואומות העולם מעוניינים בעשיית דין בפושעי מלחמה כאלו או אחרים, איננו מתערבים בזאת. את המשפט והענישה – אנו מותירים לאלוהי כל הארץ, שלגאולתו הקרובה אנו מחכים בכל יום".

צילום: פלאש 90

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בהמשך לתגובה הקודמת

  בחיפוש פשוט כאן באתר,
  ניתן לראות עוד אחד מאותם הצדיקים,
  בביקור אצל המחבלים בני משפחתה של עאהד תמימי,
  ושוב את הקשר ימצאו הקוראים הנבונים בלבד.

  משה |
  הגב
 2. חסרי בושה

  חדי העין ובעלי הזכרון בוודאי ישימו לב שאחד מהמטורללים המצולם כאן
  מופיע בסרטון שבו נראו חברי נטורי קרתא ששים ועולזים על פטירתו של מרן הגראי"ל שטיינמן,
  את הקשר בין הפעולות ימצאו הצופים הנבונים.

  משה |
  הגב