כך עקף המרצה את ההפרדה בכיתה

כיתה בקמפוס החרדי של המוסד האקדמי חולקה באמצעות קיר גבס כדי להפריד בין הסטודנטים לסטודנטיות. המרצים נאלצים למצוא פתרונות יצירתיים כדי להגיע לשני הקהלים, לעמוד על שולחן למשל. אחד הסטודנטים: "זה מגוחך". המכללה: "ההפרדה חיונית" {סערה במכללה}

בעקבות כמות נרשמים נמוכה – הוחלט כי תלמידי ותלמידות המסלול להתמחות בחשבונאות של בית הספר למינהל עסקים במוסד ילמדו בכיתה אחת, בשונה מהלימודים הנפרדים שהיו במהלך התואר.

התנגדות נרשמה אצל חלק מהסטודנטים ללימודים בכיתה משותפת לנשים ולגברים, וההנהלה אף הודיעה כי אם לא תהיה ברירה יועברו הסטודנטים לקמפוס הכללי החילוני.

אי לכך כפשרה הוחלט שהתלמידים והתלמידות החרדים, ילמדו בכל זאת בכיתה אחת – שבה תותקן מחיצת גבס המפרידה בין המינים. הכיתה בנויה עם שתי דלתות כניסה, שאחת משמשת את הבנים והשנייה את הבנות.

בעקבות כך, נאלצים המרצים למצוא פתרונות יצירתיים על מנת להגיע לשני הקהלים בכיתה המופרדת. כמה מהם נהגו לעמוד בצד הגברים כשהם מוצלמים בווידאו, וזה הוקרן במקביל בצד הנשים.

אמש, באמצע שיעור ביקורת, המרצה רו"ח יואב פיאטקובסקי הגדיל ועשה כשעמד על שולחן סמוך למחיצה, כדי ששני חלקי הכיתה יוכלו לראות.

החרדים, כאמור, מרוצים מהפיתרון – אולם אחרים התייחסו אליו בתמיהה. אחד הסטודנטים בכיתה אמר לוואלה!: "אני חושב שצריך לכבד את החברה שלנו, יש להתחשב, וזה מה שסיכמו. מצד שני זה מגוחך כשעובדים גברים ונשים יחד כשיוצאים לשוק העבודה".

מהקרייה האקדמית אונו נמסר בתגובה כי: "בקרייה האקדמית אונו קיים קמפוס מעורב וקמפוס חרדי. אנו גאים בקמפוס החרדי אשר פרץ את הדרך להשכלת החרדים בישראל ומשמש כביתם של יותר ממחצית הסטודנטים החרדים. הלימודים בקמפוס מהווים שלב הכרחי בדרכם לשילוב משמעותי בשוק העבודה. סביבת הלימודים בקמפוס זה מותאמת לאורחות חייהם של הסטודנטים שבאים ללמוד בו. ההקפדה על הפרדה בין נשים וגברים הינה תנאי חיוני שנועד לקיומו של הקמפוס החרדי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.