המרקידה הרשמית של הבנות החרדיות

יהודית נוימן היא הכוכבת הגדולה של בנות ה-12. בשתי ידיים היא עשתה את השם שלה, ומרימה כיום הפקות מוזיקה מצליחות כדי.ג'יי לנשים ולבנות, ומככבת בבמות אירועי הבנות מצוה. ראיון

יהודית נוימן היא די ג'י חרדית שמובילה מאות בת מצוות בשנה, כשהיא באה לשמח ולהרקיד את כל מי שנמצא בסביבה. היא מאמינה שדרך השמחה היא הופכת אנשים להיות מאושרים ושם היא רוצה להיות. לדעת שהעשייה שלה היא מתוך שליחות ושזה הייעוד שהקב"ה הוביל אותה אליו. והיא מצהירה, ביום שאני לא יאהב את מה שאני עושה אני לא אהיה שם.

מי את יהודית נוימן? אמצעית ממשפחה של 7 ילדים. עוד שבועיים חוגגת יומולדת 37. גרושה + 2 ילדים.
מגיל ילדות היא זוכרת את עצמה כשמחה ורקדנית והרבה מאוד קפיצית, מצד אחד תלמידה מצטיינת, מצד שני יש לה קוצים וצריכה תעסוקה נון סטופ. אז פשוט נתנו לה לקשט ביצירות אומנותיות את כל קירות ביה"ס. וללמד את כל החברות לרקוד. בתיכון זה כבר לא הסתכם רק בריקוד וציורים וחוש העסקי שלה התחיל להתעניין באופנה, תכשיטים ובגדים מיוחדים.
וככה הייתה נוסעת לתל אביב.. ילדה בת 14 קונה תכשיטים מיוחדים, איפור ועוד ומוכרת לתלמידות, הסגנית של המנהל שראתה והבינה שיש לה כאן סוחרת ציוותה אותה לשורותיה וכשהרמו מופע בבניני האומה שכל הכנסותיו קודש להכנסת כלה מכרה כמעט 6000 כרטיסים לבד. (מתוך 10000).

תמיד היית הילדה הנערה שמובילה במסיבות כיתה ומוזיקה לכולם?
בתור ילדה תמיד הייתי סוג של 'מלכת הכיתה'. אבל אף פעם לא השתמשתי בזה לרעה. הפוך, תמיד הייתי מתחברת עם הילדות שבצד.. כאלו שאף פעם לא היו להן חברות.. החלטתי שזו השליחות שלי בעולם והחברות הטובות שלי היו דווקא כאלו שהיו בשולי החברה. הופעתי ושרתי בקלטות ילדים . בתיכון הייתי אחראית על כל התחום של הריקודים ובסמינר הרקדתי את כולן בחתונות.
איך התחלת בכלל את העבודה הזו של הדי ג'י וארועי בת מצווה?
בגיל 20 התחתנתי ובמשך 4 שנים לא הצלחתי להיכנס להריון. אבא שלי שהוא דור שביעי של רבי אלימלך מליזענסק קנה לי כרטיס טיסה ליום היורצייט שלו כ"א אדר וביקש ממני להצטרף אליו.
כשהגעתי לקבר בכיתי ואמרתי את כל הספר תהילים. נדרתי שאם יהיה לי בן שמו יהיה נועם אלימלך. ואכן כך היה חודש לאחר מכן נכנסתי להריון וזהו שמו של הילד. גם את החלקה שלו עשינו שם וכעת בעוד כשבועיים נעשה שם את ההנחת תפילין של נועם אלימלך.

במהלך כל התקופה הזו לימדתי בבקרים ברמלה. עבדתי בחברת מחקר סנסורי ברחובות והפעלתי חוגי התעמלות וריקוד לכ-500 בנות. כל סוף שנה הייתי מעלה מופעי ענק והחוגים רק גדלו משנה לשנה. כשנועם היה בן 3 הכל השתנה. בדרך ללמד חוג אירובי עפתי מגרם מדרגות ענק ושברתי את הקרסול בצורה קשה.. הייתי צריכה לעבור ניתוח מאוד קשה בקרסול ואף הכניסו לי ברגים.
הייתי אז בשנת השבתון הראשונה שלי. השמים נפלו עלי והיה קשה לעודד אותי כי פשוט לא ראיתי את הטוב שבכל הסיפור הזה… אבל הקב"ה מכוון הכל ודווקא מתוך הדיכאון שהייתי שרויה בו ודווקא מתוך זה שלא יכלתי ללכת ובמשך 3 חודשים צעדתי על קביים. מתוך הקושי הזה והנפילה הזו(החוגים נסגרו לא יכלתי להמשיך ללמד) תהיתי מה לעשות עם כל הידע של הספורט, האירובי, המוזיקה והזומבה…
החלטתי ללכת ללמוד דיג'י… הקורס היחיד שמצאתי היה בתל אביב… הייתי האישה היחידה בקורס. הדתיה היחידה, ופשוט לא הבינו מה לי ולזה…
אבל דווקא משם שאבתי את הכח.. בניתי לי עסק עצמאי ב10 אצבעות… את כל הידע שלי מעולם הספורט. מהעסקים והשיווק הכללל הכנסתי לעסק הזה. אני לא רק דיג'יי רגילה שמתקלטת ושמה מוזיקה. אני מרקידה ורוקדת עם הקהל תוך כדי מביאה אנרגיות מטורפות ורק רוצה שאנשים ישמחו.
פיתחתי את העסק להמון תתי תחומים: הפעלות בבתי ספר, וועדי עובדים, קייטנות אמהות, ימי שיא של רשת מעונות, כל שמחה שהיא, ובעיקר בת מצוות.
הרגשתי שהגעתי למקום הנכון… התחלתי בקטן אבל כל הזמן הייתי עושה לעצמי משוב. מה טוב, מה פחות מה לשפר איך לעשות. וככה לאט לאט במשך 10 שנים שהעסק הזה מטפס ועולה. ועדיין כל סוף אירוע אני יושבת עם עצמי ובודקת איפה ניתן לשפר ואיפה ניתן לחדש? כי תמיד צריך להיות עם יד על הדופק להרגיש את השוק ולהבין מה טוב לו, מה חסר ולמלא את המקום הזה.

הילדים והמשפחה שלי לפני הכל // צילום:
כעצמאית ואם חד הורית את צריכה לעבודה קשה כדי לפרנס איך את עושה את זה?
לפני כשנה התגרשתי לאחר כ-16 שנות נישואין. זו לא היתה החלטה פשוטה אבל היא היתה החלטה מושכלת, נבונה ואמיצה. וברגע שעשיתי את זה הבנתי שההחלטה הזו היתה הכי נכונה שיש.
להיות חד הורית זה לא קל.. לא פשוט אבל עוצמתי, מתגמל ומראה לי בכמה כוחות ה' חנן אותי.
לא נפלתי למקום של ה'מה יגידו? 'איזו מסכנה אני, הפוך.. האמונה שלי בקב"ה הרבה יותר התעצמה. כל בעיה שצצה לי כל שאלה. כל דבר אני מרגישה שהקבה איתי בכל צעד ואני רואה שהקבה לא עוזב אותי דקה לבד. ומה שצריך להגיע מגיע בדיוק בזמן ובשפע.
התחלתי לדבר עם הקב"ה כמו ילד שמדבר עם אבא שלו. וגם כחד הורית וגם כעצמאית אני שמה את מבטחי בקב"ה ויודעת שפרנסה זה משמים וכל מה שמגיע לי הוא פשוט יזמן לי בזמן הנכון ובעת.
כיום יש לי אירועים גם בחו"ל ואירועים גדולים ועוצמתיים (לעיתים אני מרקידה כ-2,000 נשים בבת אחת). אני מרגישה בסוג העבודה הזו שליחות… לראות איך אני משמחת את עמ"י.. איך נשים שלא רקדו מעולם פתאום קמות לרקוד ואיך הבחירה המדויקת של השירים גורמת לכזו מחה שבוקעת רקיעים, אם חד הורית זה לא דבר פשוט, זה לא רק הפרנסה זה הכל. זה להיות אבא, אמא לדאוג לכל דבר ולו הקטן ביותר ולשים לב דווקא לדברים הקטנים. עול הפרנסה גם מהווה נקודה חשובה ביותר,  ואכן אני עובדת ב2 עבודות, בבוקר אני מורה בביה"ס, ובערב משמחת את האנשים באירוע בת מצוות, חינות מסיבת רווקות ומסיבות נשים.
האם יש מוזיקאי/ת שאת מעריכה והוא נותן לך השראה לעבודה היומיומית הזו?
המוזיקאי שאני מעריצה הוא עמירן דביר. עמירן כבר 20 שנה במקצוע ועדיין הוא אקטואלי, רלוונטי מקפיץ ותמיד ממציא את עצמו מחדש.. וככה אני מאחלת לעצמי שגם בעוד 10 שנים עם תוספת קמטים אבל טונות של אנרגיה אמשיך לשמח את עמ"י ולגרום להם לחייך, לרקוד ולשמוח כי זה הייעוד שלי בעולם.
הלבוש מאוד חשוב לך. את מגיעה לארועים מדוגמת? יש לך סטייליסטית, או שזה חלק מהזמן שאת מקדישה בעצמך?
הלבוש מאוד חשוב לי. לא סתם נאמר 'כל תלמיד חכם שנמצא רבב על בגדו חייב מיתה', הלבוש של האדם זה האדם. זה מה שהוא משדר כלפי חוץ. תמיד אני שואלת מה סוג האירוע? מי קהל היעד ומה הקונספט? ותמיד אתאים את עצמי לקהל. אם זה קהל חרדי מאוד (מה שהיה לי הרבה פעמים. כמו רבנים) אדייק גם ברמה של צבע הגרב ואורך הפאה. תמיד אני שואלת מראש איך אתם רוצים שאגיע ולא נפגעת משום בקשה כי אני מבינה שאני חלק אינטגרלי מהאירוע וככזה אני חייבת להתלבש בהתאם.
אני אוהבת בגדים יפים ושמלות מיוחדות וזה הכיף שבעבודה הזו. שגם יוצא לי על הדרך להתלבש בטעם הספציפי שלי. ולשדרג את האהבה שלי בעיקר לבגדים יפים.
נורא קשה לי למצוא בגדים מיוחדים וצנועים בארץ ולכן רוב הארון שלי הוא משופינג בחול. אני טסה ליום-יומיים מארגנת לעצמי ולבנים קולקציה וככה מאורגנת לתקופה. זה חוסך לי זמן, ריצות ועצבים.
בת מצווה כהגשמת חלומות
ספרי לנו על ילדה או על בת מצוה מיוחדת שאת לא תשכחי לעולם?
היתה בת מצווה שתיכננתי אותה במשך 4 חודשים. והייתי חלק מצוות ההפקה ומכל התיכנון. זו הייתה בת מצווה מיוחדת ופשוט מהאגדות.
האירוע היה בחווה מיוחדת עם מסיבת בריכה. כל המתחם קושט בגווני הורוד צהוב לבן והכל היה עם אננסים ופלמנגו, על העיצוב המוקפד הייתה אחראית האלופה לירז זר,  ועל כל הקונספט, המיתוג והמתוקים ראשל ליברמן, היינו צוות נשי חזק ומוכשר שעשה אירוע שהרבה זמן לא נראה כמוהו. הנשים הגיעו למתחם בלימוזינה מפנקת והבנות באוטובוס מפואר.. כשכל אחת קיבלה בכניסה למתחם מתנה של תיק ים עם מגבת חצאית , כובע וחולצה. הבנות הופעלו על ידי בתוכנית משגעת של 'המירוץ לבת מצווה' ואחכ הפעלתי אותן בזומבה במים. לאחר מכן כולן התקלחו והחליפו בגדים והאירוע כולו הפך להיות אירוע ערב בסטייל פנדורה.. גם שם הפעלתי עם פחי תיפוף מאירים באולטרא. ריקודים ושמחה בשילוב הזמר המדהים יניב בן משיח.
עוד אירוע שזכור לי במיוחד היה בת מצווה של ילדה מדהימה שבאירוע עצמו החליטה לגזור את השיער ולתרום לחולי סרטן, עין לא נשארה יבשה.
על מה לא תוותרי אף פעם?
לא אוותר לעולם על הגשמת החלומות שלי.. כי ברגע שאישה ובעיקר אמא מאושרת מעוד כיבוש של יעד, מעוד כיבוש של פיסגה מהגשמת הייעוד שלה והחלומות שלה בעולם אז כולם מסביבה מאושרים כי היא משדרת אושר, שמחה ואנרגיה לסובבים אותה.
מה סוד ההצלחה שלך?
הסוד הוא בניהול זמן נכון, לראות תמיד את חצי הכוס המלאה, לא להסתכל ולהיתקע בעבר ותמיד אבל תמיד כל חלום להפוך למציאות. לא לפחד להיכשל כי מהכישלונות אנחנו רק צומחים.  אם בן אדם שמח כל הדברים יראו לו אחרת. גם לי יש ימים קשים. אפילו ימים ללא שינה. אבל הלקוח שלי בחיים לא ידע את זה ולא ירגיש את זה, כי זו המקצועיות, ברגע שאני שומעת את המוזיקה הכל מתגמד. יש פה קהל לשמח, ואז האנרגיות נכנסות בי ואני מצליחה להעביר את זה הלאה. כשאני לוקחת על עצמי אירוע זה כאילו של הילד שלי. וככה אני מתייחסת לזה, ביום שארגיש שאני לא במקום הזה פשוט לא אהיה שם.

על מה את מודה?

אני מודה כל יום דקה דקה ושעה שעה על הילדים המדהימים שה' חנן אותי בהם, ילדים טובים, מאירים, נבונים וחכמים. הם בעצם 2 העיניים שלי והדבר הכי חשוב לי בעולם. אני אוהבת אותם כל כך ואעשה הכל בשביל שיצליחו , יגדלו ויתנהגו בדרך ארץ, כבוד וילכו בדרך התורה. לא פעם אמרו לי שאני אמא לביאה ולוחמת… זה מאוד החמיא לי כי הבנתי שזה נכון.. בשביל הילדים שלי אגיע גם לאברסט אם צריך.

מה החלום שלך?

החלום שלי לגדול להתפתח, ולהביא עוד אור, שמחה ואנרגיות ולעשות טוב לכולם. כי 'מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד' וזו השליחות שלי בעולם ואם בן אדם אחד הפכתי לו יום מר ושחור לשמח' והיה זה שכרי.

מה אף אחד לא יודע עלייך?
לא יודעים עלי שבגיל 5 עשיתי את עיסקת הנדל"ן הראשונה שלי עשיתי קייטנה לכל הילדים בבניין, הגיע בן אדם חביב עם אשתו ושאל אם יש בבניין דירה למכירה? עניתי שאני לא יודעת אבל אבדוק, עליתי קומה קומה ובקומה השלישית כשהבנתי שיש פוטניציאל. שיכנעתי אותם ב-5 דקות שיחה שיש מישהו שכבררר סוגר איתם עיסקה. במקביל ירדתי למטה ועידכנתי את הזוג הנחמד שמצאתי להם את דירת חלומותיהם, כעבור חצי שעה הם סגרו חוזה.
הזוג ירד למטה קרא לי והגבר אמר: את תהיי מורה בביה"ס שלי. שלח לחמך על פני המים- כבר 18 שנים שאני מלמדת אצלו, והוא המנהל שלי.
אני אוהבת את העבודה שלי
מה סדר היום שלך? בכ אופן 2 עבודות + 2 ילדים?
בהחלט סדר יום עמוס, אבל האמהות חשובה לי לא פחות מהקריירה שלי שאני משקיעה בה. תמיד אקח את הילדים לבית הספר ואחזיר אותם, ארוחות. שיעורים וזמן איכות איתם מאוד חשובים לי. בגלל העבודה שלי, השנה הורדתי את משרת ההוראה לחצי כך שאני עובדת פחות ימים. היה חשוב לי להיות  עם הילד שעולה לא' ועם הילד שעלה לישיבה.
מה היא אישה (בשתי מילים)?

אישה אינה נולדת אישה- היא נעשית אישה!

 

 

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. משפט מפתח: "התגרשתי לאחר כ-16 שנות נישואין"

  האם לביגוד הממותג והסטייליסטי היה חלק בזה? כי כמו שהיא בוחרת להיראות ברור שגברים בחוץ חושבים שהיא מכוונת לעברם.

  שירה |
  הגב
 2. איפה הצניעות?!!

  איפה ""כל כבודה בת מלך פנימה?! איפה הצניעות?! בושה!!! שהשם יחזיר אותה בתשובה על זה שהיא מצלמת עם הפיאה הזאת בפראסיה!!!!

  א.י.ג |
  הגב
 3. יהודית המקסימה

  זוכרת אותך עוד מימי התיכון העליזים… מיוחדת ומוכשרת, מעניקה ומכבדת!

  רותי |
  הגב
 4. מעניין מאוד!

  אישה ללא בעל היא לא אישה!!!
  איפה הבעל בסיפור???

  למה? |
  הגב
 5. בהצלחה רבה.

  אחת שמסתכלת על החיים בעין נכונה. ככה צריך לחיות. ממש. בהצלחה לך .שיהיה לכם את כל הטוב בשבילכם בחסד גדול וברחמים. תמיד.

  שירן .ד. |
  הגב
 6. אין מילים

  פשוט תותחית ואלופה!!! כל מילה בסלע….

  יאיר קסטנבוים |
  הגב
 7. מלכה !! הכי מוכשרת בעולם!!!

  יהודית היפה והמוכשרת!! גדולה מהחיים!!!✋?❤️

  Meital azan |
  הגב
 8. אלופה אחת

  יהודית לבי בהחלט המרקידה הגדולה! אחת האלופות בתחום של הפעלות נשים

  אלי |
  הגב