מרתון ירושלים הסתיים: 100 פעילי הפלג הירושלמי נעצרו

משטרת ישראל עיכבה 2 אוטובוסים במחלף שורש שם היו אנשי הפלג הירושלמי שהתכוונו להגיע ולשבש את המרתון. 80 עצורים עד כה. צפו בתיעוד.

מעצרים ועימותים במרתון בירושלים: לפני זמן קצר הסתיים אירוע מרתון ירושלים וכלל הכבישים נפחו והתנועה בעיר פועלת כבשגרה

מעל 30,000 רצים ועשרות אנשים לקחו חלק באירוע מרתון ירושלים אשר הסתיים ללא חריגים.במספר מוקדים ניסו אנשי הפלג הירושלמי לשבש את המרתון אך אלו נהדפו על ידי השוטרים.  איומי ברקת והספינים שיצאו מלשכת ראש העיר על פיטורי אפשטיין  לא יצאו אל הפועל, וכעת נמסר מסביבתו כי  לא חל שינוי במעמדו של אפשטיין.

החל משעות הבוקר מאות חרדים ניסו להגיע לתוואי מסלול המרתון מרחובות סמוכים במטרה לשבש את המרתון.
ההערכות המקדימה של המשטרה מנעה מהם מלשבש את האירוע ובתוך כך עוכבו לחקירה 100 חרדים.

כאמור כלל צירי התנועה בעיר נפתחו והתנועה זורמת כבשגרה.
מההמשטרה נמסר כי משטרת ישראל פעלה לאורך כלל האירוע במטרה לאפשר את קיומו התקין והבטוח של האירוע , לשמירה על שלומם ובטחונם של כלל המשתתפים והסדרת התנועה.
בתוך כך פעלה המשטרה באופן שיגרום לפגיעה מינימלית בתושבי העיר והבאים בשעריה, בהם נוסעים שנקלעו לעיכוב בדרכים עקב נסיונותיהם של אלו שביקשו לשבש המרתון ועוכבו.

לצד זאת מדגישה המשטרה את שיתוף הפעולה עם התושבים ומבקרי העיר לאורך כל האירוע אשר קיבלו מענה לפניותיהם , גם באמצעות מוקד 100 ומוקד 110 של המשטרה.

בעקבות המעצרים הסיטונאיים, האגודה לזכויות האזרח יצאה בהודעה חריפה בה גינתה את המעצרים: "למשטרה אין סמכות למנוע מאזרחים לנסוע מעיר אחת לעיר אחרת. עצירת האוטובוסים מהווה פגיעה חמורה בחופש התנועה, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בחסימת תנועה גורפת של קבוצות שלמות של אזרחים. בעקבות מקרים בהם עוכבו בעבר אוטובוסים, הן עם נוסעים ערבים, הן עם נוסעים חרדים והן עם נוסעים דתיים-לאומיים, כבר פנינו ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה להנחות את המשטרה להימנע מלעכב אוטובוסים. בחלק מהמקרים אפילו לא היה מדובר באנשים שרצו למחות אלא רק להגיע לביתם. כיוון שהמדיניות נמשכת, נשקול צעדים משפטיים".

משטרת ישראל ערוכה בכוחות מתוגברים לאורך כל תוואי מסלול המרתון , במעטפת הנרחבת ובכניסות לעיר.

מקצה המרתון המלא, 42.2 ק"מ, הוזנק בשעה 7:00. שאר המקצים מוזנקים בזמנים הבאים: מקצה ה-5 ק"מ יוזנק בשעה 7:30, המרוץ הקהילתי (800 מ') יחל בשעה 8:45.
המשטרה מדגישה כי תפעל עפי סמכותה כדין ותנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה וביד קשה כנגד כל מי שיפעל בניגוד לחוק ויבחר לנסות לשבש את המהלך התקין של המרתון ולהפר את הסדר הציבורי.
מוקדם יותר, גורמים בלשכת ברקת שיגרו מסר לאנשי הפלג הירושלמי כי מעמדו של אפשטיין בסכנה- עם פרסום הידיעה על המהומות מחר בירושלים, עם זאת בפלג לא מוכנים להיכנע ובינתיים ההפגנה הגדולה מתוכננת כרגיל. לדברי מקורבי ברקת, מכתב הפיטורים לאפשטיין כבר מוכן בלשכתו.

בדגל התורה מחככים את ידיהם בהנאה ומצפים כי ברקת אכן יפטר את אפשטיין ויפנה את סגנות ראשות העיר בעבור ישראל קלרמן. יש לציין כי מי שסלל את הדרך לברקת לכסא ראש העיר היו אנשי הפלג הירושלמי שפוצצות את הדיל עם ליאון והצביעו בהמוניהם יחד עם חסידות גור לברקת שעקף בפער של 10 אלפים קולות את מועמד דגל התורה והליכוד.

במרתון צפויים להשתתף אלפי משתתפים מכ- 60 מדינות מרחבי העולם ומרחבי הארץ, והוא נחשב ארוע תדמיתי משמעותי שאמור לעודד את התיירות לירושלים ובד בבד לקדם את המעמד המדיני של העיר בזירה הבינלאומית.
צילום: "דיווחי מרתון ירושלים 2017"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.