המשבר בהדסה – איום הנטישה הוסר

לאחר שאמש, איימו רופאי 'הדסה' כי יינטשו את המחלקות, אם לא יוסדר נושא הביטוח, הבוקר (שלישי), קיבלו הרופאים את פוליסות הביטוח לעיונם – ואיום השביתה הוסר. בשעה 10:00 החלה שביתה לאות הזדהות עם עובדי הדסה, בבתי החולים ברחבי הארץ.

בהודעה שהתקבלה מטעם ההסתדרות נאמר כי "התקבל במשרדי ההסתדרות הרפואית תיק פוליסת הביטוח המקצועי של רופאי הדסה, אנחנו עוברים על הפוליסה ובוחנים אותה".

אמש, הסתדרות הרופאים הציבה מועד אחרון להנהלה, על עדכון הפוליסות המבטחות את הצוות הרפואי, ולא – הם ינטשו את שטח המוסד.

יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, כתב במכתב לבית החולים "אם עד מחר ב-10:00 בבוקר לא נקבל העתק עדכני של פוליסת הביטוח המכסה את רופאי הדסה, נסיק מכך כי הרופאים המועסקים בהדסה אינם מכוסים בביטוח אחריות מקצועית החל מ'השקל הראשון' בגין כל עבודתם, ולא נוכל להמשיך לתת להם לסכן עצמם ולהיות חשופים לתביעות עתידיות בסך מיליוני שקלים".

הבוקר, בסמוך לשעה 9:00 נשלחו הפוליסות ובהסתדרות הרפואית עוברים עליהן, אולם כרגע איום הנטישה ההמונית ירד מהפרק.

במקביל, צפוי היום להימשך הדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים, בבקשת הנהלת בית החולים הדסה, להקפאת ההליכים וזאת עד להסדר הבראה. בית המשפט צפוי להכריז על החלטתו בעניין, לאחר שאתמול, הסתיים הדיון ללא תוצאות.

אתמול, נטען בדיון כי החוב הישיר של בית החולים לעובדים הוא בסך של 917 מיליון שקלים, זהו סכום שהצטבר במהלך השנים האחרונות בשל אי קיום הסכמים והלנות שכר. בבית המשפט אמרו הרופאים כי הבקשה להקפאת ההליכים, שהובאה מטעם ההנהלה, הינה "בקשה מתחזה" שמטרתה לשבור את הוועדים בהדסה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.