המשבר בקרים: אוקראינה מגייסת מילואים

בתגובה לתוצאות משאל העם הודיעו השלטונות באוקראינה על ניוד חלקי של 40,000 חיילי מילואים. במקביל, הלאימו הרשויות בקרים את כל הנכסים האוקראינים שבאזור והוחלט על פירוק יחידות הצבא האוקראיני בחצי האי

השלטונות באוקראינה מגיבים לתוצאות משאל העם בחצי האי קרים: לאחר שרוב עצום מקרב תושבי חצי האי הצביע על התנתקות מאוקראינה, ולאחר שהפרלמנט המקומי אישר את תוצאות המשאל, הודיעה אמש ממשלת אוקראינה, על גיוס של 40,000 חיילי מילואים, במטרה למנוע את התפשטות הכוחות הרוסים לאזורים אחרים במדינה.

אנדריי פרוביי, מזכיר המועצה הלאומית ומועצת ההגנה של אוקראינה, אמר לפרלמנט כי 20,000 חיילי מילואים יצוותו לכוחות הלוחמים והשאר ישולבו במשמר הלאומי. מנגד, דובר הפרלמנט בחצי האי קרים אמר כי יחידות הצבא האוקראיני באזור יפורקו. הוא הבהיר כי אנשי הצבא יוכלו להישאר על חצי האי בים השחור. כך דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית 'אינטרפקס'.

ראש ממשלת אוקראינה אלכסנדר טורצ'ינוב כינה את משאל העם שנערך אתמול בחצי האי קרים "פארסה", טורצ'ינוב הוסיף "רוסיה מנסה לחפות על האגרסיביות שלה בחצי האי קרים באמצעות משאל עם, שלעולם לא יוכר על ידי אוקראינה או כל מדינה אחרת בעולם".

בתוך כך, הרוחות בעולם ממשיכות לסעור בעקבות ההתפתחויות האחרונות. שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, קראה להטיל סנקציות על רוסיה, ואילו הבית הלבן דיווח על שיחה קשה שהתקיימה בין אובמה לפוטין, במהלך השיחה הבהיר אובמה לפוטין כי ארצות הברית שוקלת ברצינות להטיל סנקציות על רוסיה.

מנגד, ברוסיה מביעים שביעות רצון מההתפתחויות האחרונות, בכירים בפרלמנט הרוסי מסרו לתקשורת כי בקרוב מאוד הם צפויים להעביר חוק שיאפשר לספח את חצי האי לרוסיה "בעתיד הקרוב מאוד". סגן שר האוצר הרוסי, סרגיי שלטוב, הצהיר על הטבות מס מפליגות שינתנו לתושבי חצי האי. בנוסף, פוטין צפוי לנאום מחר בפני הפרלמנט של חצי האי קרים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.