המשבר הסתיים? בכירים בליכוד: "הצלחנו לקפל את נתניהו – כ"ץ לא יפוטר"

גורמים בכירים בליכוד אישרו לחדשות 2 כי בלמו את כוונתו של ראש הממשלה לפטר את שר התחבורה ישראל כץ.

אותם גורמים מסרו כי , "חברי הכנסת הבהירו לראש הממשלה נתניהו שיתייצבו מאחורי כ"ץ, ומשבר הפיטורים הסתיים".

גורמים בכירים בליכוד אישרו לחדשות 2 כי בלמו את כוונתו של ראש הממשלה לפטר את שר התחבורה ישראל כץ.

אותם גורמים מסרו כי , "חברי הכנסת הבהירו לראש הממשלה נתניהו שיתייצבו מאחורי כ"ץ, ומשבר הפיטורים הסתיים".

העימות בין השניים החריף לאחר שבסוף השבוע, נזף נתניהו בשר כ"ץ שישב לצידו בישיבת הממשלה השבועית – מול המצלמות "המשבר הזה כולו מיותר, לא היה לא צריך להגיע למצב כזה", אמר נתניהו. "כשצריך לבצע עבודות בשבת – הן מתבצעות. כשלא צריך – הן לא מבוצעות".

"אני מצפה בעניין הזה לשיתוף פעולה מלא עם כל השרים", הדגיש ראש הממשלה. "השרים מתמנים כדי למנוע משברים, לפתור בעיות ולא לייצר אותן. מאז יום שישי עוסקים בצמצום העומסים שנוצרו אמש והיום בשל העבודות".

מוקדם יותר, ח"כים בליכוד קראו לפתור את המשבר בין השניים בדיבורים: סגנית יו"ר הכנסת נאוה בוקר ניסתה לצנן את הלהבות וביקשה לשים את המחלוקות בצד. "ראש הממשלה ושר התחבורה יחד הם שילוב מנצח עבור תנועת הליכוד ועם ישראל כולו", אמרה. "השר ישראל כ"ץ הוא שר בכיר ופופולרי שעושה עבודה מצוינת ומוערך מאוד על ידי הציבור וכך גם לגבי ראש הממשלה שתמיכתו האדירה בציבור מורגשת היטב. אני בטוחה שהשמועות על פיטוריו של השר כ"ץ אינן נכונות".

סגן שר הבינוי והשיכון, ח"כ ז'קי לוי, קרא אף הוא למצוא פשרה "ויכוחים כאלה ואחרים עלולים לפרוץ ולהתרחש בכל סיעה, אך יש ליישבם בתוך הבית", אמר. "ברגעים אלו, בהם סיעות האופוזיציה עומדות בצד וצוהלות לאור המשבר הטרי, עלינו לגלות נאמנות לראש הממשלה ולחזקו. יחד עם זאת גם ראש הממשלה, כראשון בין שווים, צריך לשמור על חבריו ולא להביא לתסיסה בתוך התנועה על ידי פיטורים".

גם חבר הכנסת יואב קיש יצא נגד פיטורי כ"ץ. "ראש הממשלה מנסה לפתור את המשבר שנוצר בענייני התחבורה והשבת", אמר. "אני בטוח שנתניהו, כבעל ניסיון רב וכמי שיוביל את הליכוד והממשלה לעוד שנים רבות, יצליח במשימה זו. ויכוחים בפוליטיקה יש למכביר. כשמדובר בבית הפוליטי שלנו אי הסכמות צריך לפתור בהידברות, זו הדרך הנכונה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.