המשבר הקואליציוני: נתניהו: "בחירות? ימים יגידו"

אחרי שהוחלט על פשרה סביב סערת חוק הלאום שלפיה תידחה ההצבעה במליאת הכנסת בשבוע ימים, אמר היום (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, כי הוא "נחוש להעביר את חוק הלאום – עם הסכמה או בלעדיה".

למרות הפשרה סביב סערת חוק הלאום שלפיה תידחה ההצבעה במליאת הכנסת בשבוע ימים, ראש הממשלה בנימין נתניהו  ממשיך להתריס מול שותפיו לקואליציה לפיד ולבני בישיבת סיעת הליכוד, אמר ביבי כי הוא "נחוש להעביר את חוק הלאום – עם הסכמה או בלעדיה". נתניהו  נשאל האם ישראל בדרך לבחירות, והשיב: "ימים יגידו".

באדיבות רשת 

"זה חוק חשוב מאוד להבטחת עתידו של עם ישראל בארץ ישראל ומדינת ישראל", המשיך נתניהו. "בחוק חשוב כזה ודאי חשוב למצות את אפיקי ההידברות", אמר בהתייחסו להחלטה שהתקבלה לדחיית ההצבעה בשבוע. "אני מוכן לתת סיכוי להידברות.  אם ניתן להשיג הסכמה רחבה ככל האפשר – זה עדיף".

יושב ראש "ישראל ביתנו" אביגדור ליברמן הצליח להביא לדחיית ההצבעה על "חוק הלאום" בשבוע ימים לפחות. את ההצעה העלה ליברמן הבוקר במהלך ישיבת הנהלת הקואליציה מטעם סיעתו.

בישיבת סיעת התנועה הבהירה שרת המשפטים ציפי לבני כי "לא תהיה דמוקרטיה בלי מדינת העם היהודי, לא תהיה מדינת העם היהודי בלי דמוקרטיה על פי השקפת עולמנו כאן בתנועה ואנחנו לא היחידים. זה החזון שמאחד את עם ישראל. מהסיבה הזאת התנגדתי וכולנו מתנגדים לאותו חוק שמפר את האיזון, פוגע בערכי מגילת העצמאות ובציונות ומביא את מדינת ישראל למקום רע.

"אלה עקרונותינו, כך או כך. מהעקרונות האלה לא נסטה. אפשר וצריך לנהל את הדיון על החזון של מדינת ישראל כל עוד מעוגנים ערכיה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית".

 

לפיד תקף את נתניהו

מוקדם יותר היום, בישיבת סיעת יש עתיד, תקף שר האוצר יאיר לפיד את נתניהו ואמר כי "הוא עוסק בסחטנות, אינטרסים ו'שחיתות שלטונית'. חוק הלאום, מע"מ אפס, קק"ל, הרפואה הפרטית, החברות הממשלתיות – זה הכל אותו משבר. זה הכל בעצם אותו נושא. זו הפוליטיקה הישנה שמנסה להחזיר אותנו אחורה. מנסה להחזיר אותנו לעסקנות, לסחטנות, למשחקי אינטרסים, לשחיתות שלטונית, לזה שמוכרים את המדינה בשביל הפריימריז ובשביל קבלני קולות, לזה שלאף אחד לא אכפת מהמדינה, כי כל מה שחשוב להם זה הכיסא שלהם וחברי המרכז שלהם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.