גפני נטש בזעם פגישה עם אלקין

השר זאב אלקין ניסה לגשר בין גפני לבנט אלא שיו"ר ועדת הכספים נטש בזעם את הפגישה {המשבר מחריף}

המשבר בין החרדים לבית היהודי מגיע לשיאו: הפגישה שקיים השר זאב אלקין בנסיון להגיע לפשרה בנושא התפוצצה כאשר יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני נטש את המקום בזעם לאחר שלא הגיעו להבנות בנוגע לחישוב הסכום הכספי שתהיה שווה כל נקודת תקצוב של בחורי הישיבות ואברכי הכוללים. דקות לאחר מכן, יצא גם יו"ר שס השר אריה דרעי מהמקום.

את הפגישה קיים השר אלקין, לאחר שראש הממשלה עצמו נאלץ להיות באותו הזמן בדיון שהתקיים במליאה על דו"ח העוני. מטעם ראש הממשלה השתתף בפגישה גם מנכ"ל משרדו אלי גרונר. למרות שגפני ודרעי עצמם השתתפו בפגישה, בנט עצמו לא הגיע לשם ושלח במקומו את יועצו, טל גן צבי.

מוקדם יותר היום דיווחנו כי לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הפנים כי מתרחב הקרע בין המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה לבין מפלגת הבית היהודי, החליט נתניהו לקרוא את ראשי המפלגות אליו לפגישה שתתקיים עוד היום בשעות אחר הצהריים.

הכל התחיל כאשר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ מהבית היהודי טען כי יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני מעכב תקציבים הקשורים לחטיבה להתיישבות. בתמורה החליטו בבית היהודי למנוע העברת תקציבים הנוגעים למגזר החרדי, והמשבר הקואליציוני הגדול יצא לדרך.

נתניהו מינה את שר הבריאות יעקב ליצמן לנסות ולהביא לפשרה בין הצדדים הניצים, אך כל נסיונותיו עלו בתוהו. היום כבר נפגשו כל ראשי המפלגות החרדיות לפגישה משותפת בכנסת לדיון בעיכוב תקציבי תלמידי ישיבות חו"ל, סמינרים ותלמידי הישיבות על ידי משרד החינוך בראשות נפתלי בנט.

השר אריה דרעי, החליט על חזית משותפת עם עמיתיו מיהדות התורה. דרעי הצהיר: "לא ניתן לפגיעה כלשהי בתקציבי עולם התורה המעוגנים בהסכמים הקואליציוניים, וכן לא נאפשר אפליה או עיוותים לרעת המוסדות החרדיים". בהמשך נפגשו דרעי גפני וליצמן במזנון הכנסת כאשר ראש המטה של בנט השתתף בחלק מהפגישה אך היא הסתיימה ללא תוצאות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.