המשבר מחריף: כחלון נגד נתניהו: "צריך להגיד לרה"מ 'עד כאן'"

לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר בפתיחת מושב הכנסת על שיקום רשות השידור ובכך קבר במו פיו את התאגיד הציבורי, אמר כחלון לסיעתו "הגיע הזמן להגיד לנתניהו – עד כאן". מקורב לנתניהו הזהיר: "אם יש תאגיד – אין מס על דירה שלישית וכחלון לא יוכל לקדם את המהלכים שברצונו לבצע בתקציב"

הקרב על  התאגיד השידור הציבורי "כאן" הופך לקרב פוליטי בין ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון.

לאחר שראש הממשלה בנימין  נתניהו הבהיר בפתיחת מושב הכנסת על שיקום רשות השידור ובכך קבר במו פיו את התאגיד הציבורי,  אמר כחלון לסיעתו "הגיע הזמן להגיד לנתניהו – עד כאן", כך דיווח עמית סגל בערוץ 2.

במהלך שיחתו עם חברי שיחתו אמר כחלון כי זהו מבחנם כסיעה בקואליציה. "אני מבין כשצריך להעביר מאות מיליונים למלחמה או להקמת בית חולים, אבל לא לגחמה", טען שר האוצר.

בכירים מסיעתו של כחלון (כולנו) הוסיפו ואמרו כי  "לפי ההגיון של נתניהו שאפשר לשקם גופים שפורקו, כמו עובדי הנמלים". בשלב זה נראה כי גם נתניהו וגם כחלון נמצאים על עץ גבוה. מדובר בסיפור פוליטי, אך כחלון משתמש בתפקידו כשר האוצר במנוף כספי במאבק, תוך שהוא נשען על העלויות הגבוהות שעלול לגרור מהלך שיקום רשות השידור.

מקורב לרה"מ אומר היום כי מדובר בקרב פוליטי לכל דבר. "כחלון צריך להבין שזה התקציב האחרון שלו לפני הבחירות", אמר והבהיר: "אם יש תאגיד – אין מס על דירה שלישית וכחלון לא יוכל לקדם את המהלכים שברצונו לבצע בתקציב"

במערכת הפוליטית מעריכים כי ראש הממשלה החליט ללכת בכל הכוח על סגירת 'התאגיד', וכעת יהיה זה מבחנו של כחלון – האם יעמוד בהבטחתו או שיישר קו עם ראש הממשלה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.