בנט: "נתניהו מעדיף את ציפי ובוז'י"

המשבר מחריף: יו"ר 'הבית היהודי' חושש מהקמת ממשלת אחדות ומצהיר: "נשרת את עם ישראל גם מהאופוזיציה"

המו"מ הקואליציוני בין 'הליכוד' ל'בית היהודי' טרם החל והחשדנות בין הצדדים מתעצמת. במפלגתו של נפתלי בנט חוששים מפליק-פלאק שיבצע ראש הממשלה ברגע האחרון בדמות הקמת ממשלת אחדות, מה שישאיר את מפלגת הימין שהצטמקה בבחירות לטובת הליכוד – באופוזיציה.

במענה לשאלת אחד הגולשים בדף הפייסבוק שלו כתב השר בנט: "לצערי, נראה כי רה״מ מתכנן להכניס את בוז׳י/ציפי, ולכן מדלג עלינו". בנט הוסיף כי נתניהו "חזר בו מאמירתו שלא יאפשר הקמת מדינה פלסטינית, ובכלל מתנער מכלל התחייבויותיו הלאומיות".

בנט לא שלל את האפשרות כי בסופו של יום מפלגתו תשב באופוזיציה. לדברי בנט, "מהאופוזיציה נוכל לשרת את עם ישראל בצורה שתשפיע לא – פחות על מדיניות הממשלה. לפעמים דווקא מבחוץ, בהעמדת עמדות ברורות, ואלטרנטיבה ברורה, ההשפעה המעשית על הממשלה גדולה יותר".

המתקפה של בנט על הליכוד היא המשך למתקפה של ח"כ אילת שקד מאמש שהאשימה את הליכוד בכך שהוא לא עומד במילתו: "כרגע הליכוד לא עומד במילתו, מילתו לציבור הבוחרים שלו ולכל עם ישראל הייתה שהבית היהודי תהיה השותפה הראשונה שאליה הוא יפנה ואיתה הוא ינהל משא ומתן ואני מסבירה שזה לא קורה". אמרה שקד.

יש לציין כי השר בנט ניסה בימים האחרונים "לקדם את פני הרעה" באמצעות גיבוש גוש חוסם עם המפלגות החרדיות, אולם ראשיהן סירבו להצעה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.