שיחת המוסר של המשגיח המתעלל (הקלטה)

פרשת המשגיח המתעלל ממשיכה להסעיר את הרחוב החרדי, המשגיח שפוטר ממקום עבודתו כשצצו החשדות נגדו מסר במקביל שיחות מוסר בפני אברכים בירושלים במקביל למעשיו. באחת מאלו התבטא: "כשאנחנו מטיחים בילד שמות גנאי אנחנו נותנים לו מכת מוות, פגיעה בילד מרוצץ את מוחו, זה נורא כואב כשמביישים ילד"{ "פגיעה בילד מרוצץ את מוחו" }

פרשת המשגיח המתעלל ממשיכה להסעיר את הרחוב החרדי, המשגיח שפוטר ממקום עבודתו כשצצו החשדות נגדו מסר במקביל שיחות מוסר בפני אברכים בירושלים במקביל למעשיו. באחת מאלו התבטא: "כשאנחנו מטיחים בילד שמות גנאי אנחנו נותנים לו מכת מוות, פגיעה בילד מרוצץ את מוחו, זה נורא כואב כשמביישים ילד".

כתב אישום חמור הוגש נגד משגיח קטן לשעבר באחת הישיבות החשובות בירושלים בגין ביצוע מאות מעשים חמורים בשלוש מקרובות משפחתו. על פי כתב האישום, הרב ביצע מעשים חמורים קרובות משפחתו מאז היו ילדות ולאורך למעלה מעשור. מכתב האישום עולה כי הנאשם ביצע בהן את המעשים תוך שהוא הציג בפניהן מצגי שווא, שכללו הצגת אסמכתאות הלכתיות לכאורה לפיהן העבירות שביצע בהן הן קיום מצווה, מצילות את חייו ומסייעות לבריאותו הרופפת, ואף מתקנות את נפשן המקולקלת לדבריו של המתלוננות, שנותרה מהגלגול הקודם.

ממידע שהיגע לאתר 'קוקר' עולה כי המשגיח נהג למסור שיעורים ושיחות מוסר לאברכים גם לאחר שעזב את עבודתו בישיבה. באחת מהשיחות הללו התבטא בין היתר על חינוך הילדים והצורך להימנע מפגיעה בהם.

"יש הורים שמטיחים מילות גנאי בילדים", אמר המשגיח, "מגלים בחורים במצב קשה רק בגלל מילות גנאי שקיבלו מהוריהם ילד שאבא שלו אמר לו שהוא טיפש הוא משתכנע בסוף, כשאנחנו מטיחים בילד שמות גנאי אנחנו נותנים לו מכת מוות".

"כל אחד יודע כשמביישים ילד זה יכול להיות מכת מוות! הפגיעה בילד מרוצץ את מוחו ומשחיתים את עצמנו אדם חייב להרגיש כלפי ילדיו הרגשה של בן אדם לחבירו, גם כשמוכיחים את הילד מוכחים אותו על המעשה הרשע לא כי הוא רשע". אמר המשגיח למרבה האירוניה.

בכתב האישום צוין כי החשוד ניצל את מעמדו המשפחתי, הכלכלי והתורני כדי לתקוף את בנות משפחתו הפגיעות. בין היתר נכתב כי הציג בפני אחת המתלוננות אסמכתאות הלכתיות לכאורה לפיהם המעשים המיניים לא רק שאינם אסורים אלא אף מהווים קיום מצווה, ואף טען כי המעשים הכרחיים ל"תיקון" הקלקול בנשמתה של המתלוננת מגלגולה הקודם.

הנאשם המשיך לתקוף את המתלוננת גם אחרי שנישאה, בטענה כי מוטלת עליה חובת ה"תיקון". מאוחר יותר, נודע למתלוננת כי אחותה הצעירה נפגעה על ידי החשוד מספר פעמים. הדבר הביא את המתלוננת לתהליך שבסופו הבינה כי הנאשם מרמה אותה, וכי סיפור ה"תיקון" אינו אלא מניפולציה.

בכתב האישום נכתב כי במעשיו כלפי המתלוננות מגיל רך ולאורך השנים, הפך הנאשם את הנפגעות לכלי לסיפוק יצריו ותאוותיו המיניות, תוך שהוא שולל מהן יכולת לתת הסכמה חופשית, להתנגד למעשיו ולהבין את טיבם ומשמעותם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.