"לא התכוונתי לפגוע בגר"ש אוירבך"(הקלטה)

תקף והבהיר: משגיח ישיבת 'מאור התלמוד' מגדולי המשגיחים ומי שכיהן בעבר כמשגיח ישיבת פוניבז' תקף בחריפות במהלך שיחתו בשבוע שעבר את הרבנים מ'הפלג הירושלמי' שאומרים את דעותיהם ברייש גלי בנושאים משמעותיים כמו תיקון חוק הגיוס. המשגיח דימה את קבוצת 'הפלג הירושלמי' לבריונים ששמרו על שערי העיר ירושלים. השבוע הבהיר: "לא הייתה כוונה לפגוע בכבוד של הגר"ש אוירבך רק אמרנו שכל חכם צריך למדוד את עצמו האם הוא בגדר גדול הדור להגיד דעות". {תקף והבהיר}

תקף והבהיר: משגיח ישיבת 'מאור התלמוד' ברחובות מגדולי המשגיחים בעולם הישיבות ומי שכיהן בעבר כמשגיח ישיבת פוניבז' תקף בחריפות במהלך שיחתו בשבוע שעבר את הרבנים מ'הפלג הירושלמי' שאומרים את דעותיהם ברייש גלי בנושאים משמעותיים כמו תיקון חוק הגיוס זאת בניגוד לדעתו של מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן. השבוע, לאחר שהתפרשו דבריו כנגד הגר"ש אוירבך עצמו, הוא הבהיר את דבריו.

בשיחתו בהיכל ישיבת 'מאור התלמוד' בשבוע שעבר דימה את קבוצת 'הפלג הירושלמי' מ'בני תורה' לקנאים היהודים ששמרו בשערי העיר ירושלים בזמן חורבן בית המקדש ולא איפשרו לאף אדם לצאת, העם אז התפלג, רובו היה בעד שלום וכניעה לרומי, ואילו דעת ה"בריונים" הייתה בעד מרד ברומאים, גירושם מהארץ ומלחמה בהם. קבוצות אלו לא נשמעו לדעת תורה, אלא עשו ככל העולה על רוחם.

המשגיח סיפר בדבריו כי "חכמי התורה שבירושלים רצו לכרות ברית שלום עם הרומאים ולהינצל, אולם קבוצת ה"בריונים" סירבה להיכנע ורצתה לצאת ולהלחם עם הרומאים. הבריונים העמידו משמר כבד ליד חומות העיר, כדי לא לאפשר לאיש מבני העיר לצאת לעשות שלום עם הרומאים. בנוסף, הם אף שרפו את כל אוצרות החיטים והשעורים כדי להמריץ את תושבי ירושלים לצאת ולהילחם".

הנמשל הוא מה שמתרחש היום, המשגיח עמד על כך שרק גדול הדור יכול לקבוע בעניינים מהותיים מתי נלחמים ומתי שותקים, "רק חכמת התורה של 80 שנה עם כל האחריות על הכתפיים שנים רבות יכול להכריע בכך, היו בבריונים גם חכמים אבל צריכים לדעת למי ניתן הסמכות לא לכל חכם ניתן הסמכות. להגיד לכלל ישראל דעות בגלל שאתה חכם? יש חכמים שאומרים דעות שלא קיבלו מאף אחד ונתלים באילן גדול אין להם שום קשר למישהו". אמר.

הערב (ג') בעת שיחתו הבהיר כי לא התכוון לפגוע בגר"ש אוירבך ישירות אלא באנשים אחרים הנמנים על אותה קבוצה, "היות וסולפו דבריי, אני רוצה לומר במאמר המוסגר היו דיבורים שבוע שעבר וזה לא היה מכוון לפגוע בכבוד של אף אחד, אמנם אמרנו שרוב מניין ובניין של עולם התורה קיבלו על עצמם את ההנהגה של מרן ראש הישיבה שר התורה הגראי"ל שטיינמן שיהיה בריא אבל לא הייתה כוונה בכלל לפגוע בכבוד של ראש ישיבת מעלות התורה הגר"ש אוירבך רק אמרנו שכל חכם צריך למדוד את עצמו האם הוא בגדר גדול הדור להגיד דעות . כמה יחידים דיברו דברים על דעת עצמם, להגיד דעות לדור צריך להיות אחד מגדולי הדור. אבל הוציאו דברים מקשרם וצריך לנהוג בכבוד של רבנים וכל שכן באדם גדול בתורה כמו הגר"ש אוירבך". הבהיר המשגיח.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. במחילה מכבוד הרב גינויער, הוא באמת נחשב ברחובות לא מועיל ולא מזיק… אם הוא לא היה אומר דברים כ"כ פיקנטיים, ספק רב אם היה מישהו ששם לב או שהקשיב בטעות… או שבכלל נכנס לשיחה… החוצפה הזו שכל משגיח בכיר או זוטר כהרב גינויער או כהרב גולדוואסר ודומיהם, שבמסגרת תפקידם השבועי להטיף לציבור דברים שהם עצמם לא מתקרבים ליישם… כיוון שניתן להם מקרופון מזה יש יתד ופינה לפתוח את הפה על מי שרוצים ולזרוע רעל וחורבן! ר' שלויימה! של נעליך מעל רגליך כשאתה רוצה לפתוח את הפה אפילו בכדי לומר שבחים על מרן הגר"ש, כ"ש דברי גנאי, אין לך שום חלק והשגה בעומק גאונותו ובקיאותו פרישותו וקדושתו של מרן ראש גולת אריאל שליט"א, מנהיגי ב"ב יותר זקוקים לאישור שלך שיהיו גדולי הדור, חדלו מלפתוח פיכם נגד קדוש ה' גם עליכם המשגיחים הגאונים והמוצלחים נאמר "הזהרו בגחלתן, שעקיצתן עקיצת נחש ולחישתן לחישת שרף וכו'

  ממורדי מאור התלמוד תשס"ה |
  הגב
 2. א. איך ביום אחד מישהו נהפך לאחד מגדולי המשגיחים? אני אפילו לא מכיר ולא יודע את שמו, אז דבר ראשון לא גדולי המשגיחים.
  דבר שני שזו טעות של הרבה אנשים, סדר הדברים הולך שמי שכולם סרים למשמעו וכפופים לדעתו הוא גדול הדור, הוא מנהיג הדור, ולא הפוך, שמי שקבעו שהוא מנהיג הדור כולם צריכים להיות כפופים לדעתו, תחשבו על זה, והוא אמת!!!

  איש מתעניין |
  הגב
  • המשגיח הוא מגדולי הצדיקים הוא התמנה למשגיח קטן בישיבת פוניבז שנה לפני המחלוקת בין הרב שך ל ר דוד בתקוה שהואר יהיה המשגיח בישיבת פוניבז כאשר התחיל המחלוקת הוא ברח מהישיה כאשר הרב שך ור דוד רודפים אחריו שיחזור

   ישיבישער |
   הגב
 3. נראה לי שהדמוי היותר נכון הוא לחשמונאים אשר נלחמו ביוונים ובמתיוונים…..כנראה השנה הוא לא יחגוג את חג החנוכה כאשר אצלו החשמונאים נחשבים לסתם בריונים…..מכיר אותו אישית באמת לא מצא את מקומו בפונוביז׳ ,ומקומו מתאים יותר ברחובות

  דתי מאושר |
  הגב