המשטרה במסר למפגיני ׳הפלג׳: ״נגלה אפס סבלנות כלפי הפרות סדר״

על רקע האיומים שמשמיעים פעילי ׳הפלג׳ לקראת ההפגנות הערב, מפרסמת המשטרה הודעת אזהרה חריפה למשתתפים: ״נעצור את פורעי החוק ונמצה איתם את הדין״. 'הפלג': "לא נשתוק וההפגנות הערב יהיו סוערות עוד יותר מאשר בעבר"

נערכים לערב סוער: במשטרה לא מקלים ראש באיומים שמשמיעים פעילים ב׳פלג הירושלמי׳ לקראת ההפגנות הערב, ומוציאים אזהרה חריפה לציבור המשתתפים.

״למרות חופש המחאה הקיים אין זה מתיר למאן דהוא להפר את הסדר הציבורי. הננו מדגישים כי 1. משטרת ישראל ערוכה למנוע הפרות סדר, חסימת צירי תנועה ושיבוש מהלך תקין של החיים לרבות צירים מרכזיים או כל פעולת שיבוש מכוונת של זרימת התנועה.

2. אנו מצפים מהנהגת הציבור ומהמארגנים להרגיע את הרוחות ולהביע באופן נחרץ את התנגדותם להפרות סדר.

3. המשטרה תגלה אפס סובלנות לאירועי הפס"ד המסכנים את שלום הציבור, תעצור את פורעי החוק ותמצה עימם את הדין. ישנה חשיבות גדולה להעביר את המיידע הזה לציבור״., נאמר בהודעת המשטרה.

'הוועד להצלת עולם התורה', זרוע המאבק של 'הפלג הירושלמי' מפרסם הבוקר בעיתון 'הפלס' קריאה לאנשיו לצאת ולהפגין הערב במחאה על מעצר 3 חרדים שהפיצו חומרי הסתה נגד חיילים חרדים.

במודעה נכתב, בין היתר, כי הציבור נקרא בהוראת הגר"ש לצאת להפגין ברחובות הערים: ירושלים, בית שמש, בני ברק, אשדוד ומודיעין עילית,.
"מחאה חסרת תקדים על מעצרם של האברכים תלמידי חכמים מופלגים מוסרי הנפש", נאמר עוד במודעה.

גורמים ב'פלג' מבטיחים כי ההפגנות הערב יהיו סוערות במיוחד, זאת לאור "שבירת הכלים מצד הרשויות". בשיחה ל'קוקר' מסביר אחד המארגנים: "לעצור "עריק" כלשונם זה עוד חלק מהחוק היבש… אבל להתעלל באברכים שרק מימשו את חופש הביטוי?1 זו חציית קווים ונגיב עליה".
"לא נשתוק וההפגנות הערב יהיו סוערות עוד יותר מאשר בעבר", הוא מוסיף.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.