המשטרה: בנימין בן אליעזר יועמד לדין

החשד: החל משנת 2006, בעת כהונתו של בן-אליעזר כשר, אנשי עסקים העבירו לידיו סכומי כסף גבוהים בתמורה לקידום אינטרסים עסקיים שלהם ■ בן-אליעזר חשוד כי הסתיר הכספים אצל בני משפחה ורכש באמצעותם נכסי נדל"ן

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את חבר הכנסת והשר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר בגין שוחד ועבירות נוספות.

בתום חקירה שנמשכה מספר חודשים הודיעה היום (ג') המשטרה כי הגיעה למסקנה כי נמצאה תשתית ראייתית להעמדתו לדין של בן אליעזר. עוד ממליצה המשטרה להעמיד לדין בגין שוחד את אנשי העסקים ג'קי בן זקן ואת אברהם ננקשווילי.
פרקליטיו של בנימין (פואד) בן אליעזר, עורכי הדין נבות תל צור וטל שפירא, מסרו כי בן אליעזר דוחה את המלצות המשטרה מכל וכל. "במשך 60 שנה שירת בן אליעזר את מדינת ישראל נאמנה ובתחושת שליחות, והוא נחוש להיאבק על שמו הטוב חרף מצבו הרפואי המורכב. אנו מקווים ומאמינים, כי בחינה יסודית ומעמיקה של החומר על ידי הפרקליטות, תעלה תמונה שונה לחלוטין".

מהמשטרה נמסר כי "באגף החקירות והמודיעין – יחידת להב 433 (יאח"ה) הסתיימה חקירה, שעניינה חשד לביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס על ידי השר לשעבר, חבר הכנסת בנימין (פואד) בן אליעזר ואחרים והתגבשה תשתית ראייתית לביצוע העבירות על ידו ועל ידי עשרה חשודים נוספים".

החשד: אנשי עסקים שילמו לבן אליעזר כדי שיקדם את ענייניהם

נזכיר כי החקירה החלה לפני מספר חודשים, על פי החלטת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ובהנחיית מפכ"ל המשטרה וראש האגף לחקירות ולמודיעין, ניצב מני יצחקי.

במהלך החקירה נחקרו עשרות מעורבים, בוצעו חיפושים, לרבות בכספת שבבעלותו של ח"כ בן אליעזר בבנק וכן בוצעו פעולות חקירה בחו"ל בתיאום עם רשויות האכיפה בארה"ב.

על פי החשד, החל משנת 2006, בעת כהונתו של בן אליעזר כשר התשתיות ובהמשך כשר התמ"ת, אנשי עסקים המקורבים לח"כ העבירו לידיו סכומי כסף גבוהים בתמורה לקידום אינטרסים עסקיים שלהם. בנוסף, נחקרה פעילות הלבנת הון של בן אליעזר בהיקף של מיליוני שקלים, שהוסוותה על פי החשד, בחשבונות בני משפחתו, בהמרות כספיות בצ'יינג'ים (נותני שירותי מטבע) כשעל פי החשד, הכסף שימש, בין היתר, לרכישת נכסי נדל"ן ובחלקו הוסתר במזומן בכספת בבנק.

בתום החקירה, קיבל ראש האגף לחקירות ולמודיעין, ניצב מני יצחקי את המלצת ראש להב ניצב רוני ריטמן והיחידה החוקרת (יאח"ה) כי קיימת תשתית ראייתית מספקת כנגד ח"כ בן אליעזר לביצוע עבירות לקיחת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס וכן כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע העבירות המיוחסות למספר חשודים נוספים ובהם ג'קי בן זקן (מתן שוחד), אברהם נניקשווילי (מתן שוחד), ראש לשכתו לשעבר של חבר הכנסת – איילת אזולאי (מרמה והפרת אמונים), איש עסקים נוסף (מתן שוחד) ואחרים.

הפרשה נחקרה בשיתוף עם רשות המיסים ולוותה על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה.

התיק יועבר בימים הקרובים לפרקליטות (מחוז ת"א) מיסוי וכלכלה, לקבלת החלטה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.