המשטרה החליטה לעשות סוף לצעדי הרפורמיות נשות הכותל

נשות הכותל עוררו סערה גדולה מאוד, כשהגיעו בביקוריהם האחרונים לכותל ביחד עם חברות כנסת ממרץ, והתעטפו בטליתות וקראו ספרי תורה ואמרו קדיש.

אך לא עוד, לפני שבועיים שלח מפקד המחוז, ניצב יוסי פרינטי, מכתב ליו"ר נשות הכותל, ענת הופמן, ובו הודיע על שינוי באכיפת החוק לקראת תפילת ראש חודש אייר שתתקיים ביום רביעי הקרוב. הוא ציין כי בדיון במשרד המשפטים שנערך בחודש שעבר הוחלט לתת "תוקף מלא" להנחיות היועץ המשפטי לממשלה שניתנו כבר לפני כמעט שמונה שנים בחוות דעת שפרסם עו"ד יעקב שפירא, ממחלקת החקיקה במשרד, בהתייעצות עם מנהלת מחלקת הבג"צים דאז, הטיל בית המשפט איסור על קבוצת המתפללות לקיים את מנהגן בכותל, כולל גם קיום מניין נשים שבו אמירת קדיש או קדושה.

אי לכך, על פי ההחלטה, אומר המפקד: "אין בידיכן להתפלל כמנהגכן ברחבת הכותל אלא באתר שיועד לכך. נקבע כי 'מנהגכן' כולל: התעטפות בטלית, מניין נשים הכולל קדיש או קדושה וכן קריאה בספר תורה". עוד ציין: "נבקש להביא לידיעתכן כי החל מראש חודש הקרוב תמלא משטרת ישראל אחר חובתה לאכיפת החוק". פרינטי ציטט את המשנה ליועץ המשפטי,

יצויין כי עו"ד שרית דנה, כתבה כי בפני נשות הכותל פתוחה הדרך לפנות לגורמים המוסמכים לשינוי ההסדר, כלומר לבג"ץ. יו"ר הארגון אמרה בתגובה: זו חציית קו הפרדה לבן עם חומת בטון, ואנו נצפצף על הוראות המשטרה.
*
רב הכותל אמר בתגובה כי הוא שמח מאוד על האיסור שהטילה משטרת המחוז, אך הוא גם מתחייב שאף אשה לא תיעצר בגין אמירת קדיש וכדו'.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.