המשטרה הטילה איפול על זהות ההרוגים

דובר זק"א מוטי בוקצ'ין ביקש מנציגי המשטרה שלא לרשום את פרטי ההרוגים מחשש כי הפרטים יודלפו, במהלך ליל הדמים הופצו שמות כוזבים, בעקבות כך אייכלר יוזם חקיקה בנידון. { הסוף להנפצות}

עם היוודע דבר האסון הכבד ניגש דובר זק"א מוטי בוקצ'ין לנציגי המשטרה וביקש מהם שלא לרשום את פרטי ההרוגים ביומנים, מחשש שמתנדבים יפיצו את שמות ההרוגים בתאונה קודם שדבר האסון נודע למשפחות.

הקצינים שחקרו את התאונה אכן נענו לפנייתו, ולראשונה הוטל איפול כבד על שמות ההרוגים, חוקרי אגף התנועה של המשטרה רשמו את השמות אך ורק במסמכים הפניימים שלא נגישים עבור המתנדבים.

רק לקראת השעה 10 החלו להתפרסם שמוותיהם של ההרוגים אולם בווטסאפ התפרסמו שמות ותמונות של "הרוגים" שבכלל שכבו בבתי החולים ואחרים אף רקדו באחד מן אולמות השמחה בבני ברק.

בעקבות האסון הכבד והתופעה הגוברת בהפצת תמונות ושמות נפגעים, יוזם יו"ר הועדה לפניות הציבור ח"כ ישראל אייכלר הצע"ח לאיסור הפצת שמות נפגעים מזירות אסון

 

ח"כ ישראל אייכלר הגיש הצע"ח לאסור פרסום שמו של נפגע בטרם ניתנה האישור הרשמי. זאת בעקבות גלי שמועות ופרסומים שגויים על שמות ההרוגים והנפגעים בתקופה האחרונה.

חמורה מכך שמועה נכונה שמגיעה למשפחה מתוך פרסום בלתי אחראי באמצעים לא רשמיים בעתות מלחמה, פיגועים ואירועים מצערים ומביכים.

אייכלר הוסיף, כי בעידן הרשתות החברתיות, הפגיעה היא המונית ולעיתים בלתי ניתנת לתיקון.

כמו כן דרש משרת המשפטים תשובות מדוע לא מוגשים כתבי אישום נגד מפרסמי תמונות זוועה בלי טשטוש זהות הנפגע המנוגד לחוק להגנת הפרטיות, כפי שתוקן בשנת 2011 ע"י ח"כ הרב משה גפני והרב אורי מקלב.

בשאילתה ביקש לדעת מדוע אין אכיפה של החוק נגד מפרסמי תמונות וסרטונים שאינם מצונזרים הפוגעים בפרטיות הנפגע. ואם כן, כמה תיקים נפתחו בחמש השנים האחרונות, כמה פסקי דין ניתנו ומה העונשים שהוטלו על עוברי החוק?

ח"כ הרב אייכלר אמר, "מידה אכזרית לפגוע בנפגעים ולהוסיף כאב למשפחות מתוך יצר פרעי לצלם ולהפיץ תמונות זוועתיות המוזילות את ערך חיי האדם בעיני הצופים בתמונות ומכהה את רגשי הרחמים והחמלה ומשחיתה את עדינות נפש האדם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כן כן זה התיקון שאנחנו ממש צריכים מנציג המועצת בכנסת שלא יפרסמו שמות הנפגעים אין דבר אחר בוער לתקן בכנסת למען הכלל והפרט בעם ישראל ולא למען התורה הקדושה !!!
    שילכו הביתה!!!!

    היהודי האוטנתי |
    הגב