המשטרה חושדת: דרעי הרוויח 2 מיליון מהעלמת מס

החבל הולך ומתהדק: שר הפנים אריה דרעי עומד בפני כתבי אישום בשל עסקאות נדל"ן והעברות כספים בשווי של כשמונה מיליון שקל. על פי ידיעות, המשטרה חושדת כי דרעי הרוויח 2 מיליון שקלים מבניית מגרש במזומן מבלי לדווח לרשויות ועד לקבלת הלוואה מאיש עסקים מבלי להחזיר

יממה לאחר החלטת המשטרה להמליץ לפרקליטות להעמיד לדין את יו"ר שס אריה דרעי בגין העלמת מסים, הבוקר חושף גד ליאור ב'ידיעות אחרונות' כי דרעי חשוד בהעלמת מס בהיקף של 2 מיליון שקלים, את הכסף הנ"ל היה אמור דרעי להעביר לרשות המסים.

על פי ידיעות, המשטרה חושדת כי דרעי הרוויח 2 מיליון שקלים מבניית מגרש במזומן מבלי לדווח לרשויות ועד לקבלת הלוואה מאיש עסקים מבלי להחזיר: שר הפנים עומד בפני כתבי אישום בשל עסקאות נדל"ן והעברות כספים בשווי של כשמונה מיליון שקל.  החשד: כרבע מהסכום, כולל ריבית והצמדה, אמור היה לעבור לרשויות המס, אך נשאר בחשבון הבנק של דרעי

ל"ידיעות אחרונות" נודע כי היקף העסקאות שבהן היה מעורב דרעי, ושבהן בוצעו לכאורה עבירות המס, מגיע לכשמונה מיליון שקל. בגין אותן עסקאות צריך היה דרעי לשלם, כאמור, מס של כשני מיליון שקל במחירים של היום.

החוקרים הבחינו בהעברות של סכומי כסף גדולים מאנשי עסקים למשפחתו של השר, חלקן לפני חזרתו לפעילות פוליטית וחלקן לאחריה..

הפרשה הראשונה עוסקת במכירת דירות וקרקעות של השר בשכונת גבעת שאול בירושלים לאחיו שלמה דרעי. העסקאות דווחו לרשות המסים, אולם השווי היה נמוך בכ־50 אחוז מהשווי האמיתי.

בנוסף, נחשד השר דרעי שהעלים מס למגרש שרכש במושב ספסופה שבצפון. בעל הקרקע קיבל חצי מיליון שקל במזומן, הנכס נרשם על שם בתו וחתנו של דרעי, והסכום לא דווח לרשות המסים.

ואם לא די בכך, דרעי חשוד  בכך שקיבל הלוואה בסכום של 200 אלף שקל מאיש העסקים אילן שרעבי. דרעי לא דיווח על ההלוואה ליו"ר הכנסת ולמבקר המדינה, ולא החזיר את הכסף לשרעבי. .

מלשכת דרעי נמסר: "אנו מאמינים כי כאשר הפרקליטות תידרש לעניין, יוסרו החשדות ויתברר כי השר אריה דרעי לא עבר על החוק".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כאשר יענו אותו כן ירבה ווכן יפרוץ

  אם יבדקו כל אזרח במדינה ימצאו שעבר על חוקים כאלה! אולי בסכומים יותר קטנים אבל אין מי שלא עושה את זה!
  ובקשר לדרעי רק הוא הצליח להחזיר את האש לעינים למצביעי ש"ס. ובקשר לקנאים איתם שום דבר לא יעזור יקנאו ויתפוצצו!!!

  אריה, אוהבים אותך! |
  הגב
 2. תמסרו ללשכת דרעי

  תמסרו ללשכת דרעי שהם מאמינים לשווא
  והחשדות יוסרו ויגלו רשזה אמיתי
  והם יפתחו את העיניים ויראו אותו בכלא

  תמסרו ללשכת דרעי ש |
  הגב