המשטרה חשפה רשת חרדית שהבריחה סמים

משטרת ברזיל ונציג משטרת ישראל בקולומביה עצרו 3 חרדים מירושלים ובית שמש החשודים בסחר ויבוא סמים מסוג קוקאין ותפסו 6 ק"ג סם שהוסלקו בתחכום כדפנות של מזוודות נסיעה.

 

חוקרי ובלשי היחידה המרכזית בירושלים בשיתוף עם משטרת ברזיל ונציג משטרת ישראל בקולומביה עצרו 3 חרדים מירושלים ובית שמש החשודים בסחר ויבוא סמים מסוג קוקאין ותפסו 6 ק"ג סם שהוסלקו בתחכום כדפנות של מזוודות נסיעה.

בתאריך 20.7.14 נשלח שמעון בניטה לברזיל ע"י דוד שוסטר כבן 43 מבית שמש ומשה גולדשטיין כבן 27 מירושלים.

שוסטר וגולדשטיין מנהלים רשת ליבוא וסחר בסמים,  הם איתרו את שמעון בניטה וגייסו אותו כבלדר. השניים רכשו עבורו כרטיס טיסה ושכרו עבורו חדר במלון בברזיל. משימתו של בניטה הייתה להעביר את הסמים מברזיל לאוסטרליה, שם אמורים היו השניים להיפגש עמו ע"מ להפיץ את הסמים.

על מנת לטשטש עקבות ולהסיר חשד רכשו עבורו כרטיס טיסה לצ'ילה ומשם לאוסטרליה.

עם הגעתו של בניטה לברזיל, חבר אליו ספק הסמים במלון והעביר לידיו את הסמים במשקל כולל של 6 ק"ג שהוסלקו בשיטה מתוחכמת.  הסם מסוג קוקאין הועבר בתהליך בו האבקה הפכה לחומר מוצק, עוצבה במסגרת והוכנסה כדפנות קשיחות של שתי מזוודות נסיעה.

 

בתאריך 23.7.14 נעצר בשדה התעופה בברזיל שמעון בניטה ע"י משטרת ברזיל ובסיוע נציג המשטרה בקולומביה, כשהוא בדרכו לעלות למטוס וברשותו 2 מזוודות, כשבכל אחת מהן 3 ק"ג סם מסוג קוקאין. שווי הסמים מוערך בכ- 2.5 מיליון ₪.

במקביל נעצרו בישראל ע"י ימ"ר ירושלים, מנהלי רשת הסמים דוד שוסטר ומשה גולדשטיין. בחקירתם הכחישו מעורבותם.

עם זאת חוקרי מפלג התשאול בימ"ר ירושלים אספו ראיות נוספות והיום השניים הובאו לבימ"ש השלום בירושלים, מעצרם הוארך עד ליום חמישי 21.8.14 עם הצהרת התובע ובימים הקרובים יוגש כנגדם כתב אישום בעבירות יבוא וסחר סמים.

 

שמעון בניטה יישפט בברזיל.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בס"ד
  אתה צודק אבל מה לעשות כשאתה מייצג משהו מצפים ממך. וכאשר הכנופיה היא חרדית חילול ה' הוא ענק

  רותי |
  הגב
 2. אני בדעה שכל עבריין צריך לבוא על ענשו ללא הבדל דת גזע ומין.
  אבל למה הכותרת צריכה ליהיות "רשת חרדית" מה הקשר בין סמים לחרדים. האם כאשר נתפסים כנופיית חילונים גם מפרסמים אותם כ"רשת חילונית"? מצידי אין לי בעיה שתכתבו עליהם "רשת עבריינית". זה שהם בלבוש מייצג חרדי או זה שנולדו וחיו בשכונה חרדית לא אומר שהם חרדים. ובוודאי שלא אומר שיש קשר בין דת לחרדים.

  תחשבו על זה.

  אלי |
  הגב