המשטרה: להעמיד לדין את אלון חסן בגין סחיטה באיומים

התפתחות בפרשת השחיתות בנמל אשדוד ■ יחד עם חסן ממליצה המשטרה להעמיד לדין גם את מקורביו האחים אורי ויניב בלטר, וכן את שוקי סגיס, מי שכיהן בעבר כמנכ"ל נמל אשדוד

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את אלון חסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד המושעה, בגין שורה של מעשי שחיתות.

בתום חקירה של מספר חודשים הודיעה היום (ד') המשטרה כי נמצאה תשתית ראייתית להעמדתם לדין של חסן, החשוד בביצוע עבירות של סחיטה באיומים, קבלת דבר במירמה ובעבירות נוספות. כמו כן ממליצה המשטרה להעמיד לדין את שוקי סגיס, מנכ"ל הנמל לשעבר.

הפרקליטות תקבל לידיה את חומרי החקירה ותשקול האם לזמן את חסן, סגיס ומעורבים נוספים (כמו האחים אורי ויניב בלטר) לשימועים והאם לאמץ את הממלצות המשטרה ולהעמידם לדין פלילי.

ב-25 במאי 2014 נעצר אלון חסן ביחד עם אחיו, דוד, עם מנכ"ל נמל אשדוד לשעבר, שוקי סגיס, ועם חשודים נוספים, בחשד לסחיטה באיומים, קבלת שוחד, הלבנת הון ומירמה והפרת אמונים. על-פי החשד, חסן פעל בכוח כדי לקדם את עסקיו הפרטיים בנמל אשדוד, וכן קיבל לכאורה לכיסו כספים כדי לקדם את האינטרס העסקי של אחרים, תוך הסתרת מקור הכספים שקיבל במסגרת עסקים אלה. ‏

נזכיר כי במהלך חקירת הפרשה היא הסתעפה לחקירה נוספת שמתנהלת נגד עו"ד רונאל פישר, סנגורו לשעבר של חסן, החשוד בביצוע עבירה של תיווך בשוחד. פישר חשוד בכך שביקש מחסן שוחד עבור רכזי מודיעין של המשטרה, זאת לכאורה בתמורה לכך שהשוטרים ידאגו שלא יוגשו כתבי אישום נגד חסן בחלק מהפרשיות עליהן הוא נחקר בימים אלה.

‏בנוסף, עו"ד פישר חשוד בביצוע עבירות של שיבוש מהלכי משפט וחקירה, בכך שהודיע לאלון חסן כי המשטרה מנהלת נגדו חקירה פלילית חשאית. עוד חשוד פישר כי במסגרת יחסיו האסורים עם גורמים במשטרה הוא התריע בפני חסן כי הוא עומד להיעצר ולהיחקר באזהרה בפרשת נמל אשדוד.

לאחרונה כתב חסן סטטוס בפייסבוק והשתלח במשטרה: "כנראה שבאמת אתם לא יודעים עם מי יש לכם עסק. לא מספיק שחשפתי שישנם ביניכם שוטרים מושחתים ועלובים. אני יכול רק להגיד לכם – התעסקתם עם האדם הלא נכון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.