המשטרה מחלקת דוחות לרוכבי אופנים (וידאו)

השוטרים החלו בחלוקת דוחות לרוכבי אופניים שעברו על החוק ברחבי תל אביב. הרוכבים זועמים. צפו. {"דרך למצוץ כסף מהאזרחים" }

שוטרים החלו לאכוף את החוק האסור על רכיבת אופנים  בצירים מרכזיים ברחבי תל אביב יפו, השוטרים החלו בחלוקת דוחות לרוכבי אופניים שעברו על החוק.

השוטרים הסתפקו ברוב המקרים בדוחות אזהרה בלבד. אחרים נקנסו במאה שקלים, את הרוכבים הזועמים זה לא הרגיע. "זה אמצעי נוסף של העירייה למצוץ כסף מהאזרחים ותו לא", מחה רוכב שנקנס במאה שקלים. "במקום לטפל בקשישים, נטפלים אלינו".

 צפו באדיבות רשת

רוכב נוסף הביע זעם על ההחלטה. "אם רוצים לעשות סדר, שידאגו שמכוניות לא יחסמו את שבילי האופניים, שלא יציבו בהם פחים, ושיקנסו גם את הולכי הרגל שהולכים על השבילים שלנו", אמר.

רוכבים וגם הולכי רגל שראו את חלוקת הדוחות ניגשו לשוטרים והציגו להם שאלות לגבי האכיפה המוגברת, כיצד בדיוק מותר לרכוב ואילו עבירות יגררו קנסות בעתיד.

בין העונשים שבסמכות השוטריםם להטיל: קנס, הוצאת אוויר מהאופניים והחרמת סוללה (לילדים מתחת לגיל 16 שרוכבים על אופניים חשמליים בניגוד לחוק). בשלב הראשון, פקחי עיריית תל אביב ייצמדו לשוטרים על מנת ללמוד את נושא האכיפה.

"בשנים האחרונות אנו פועלים ומשקיעים רבות בעידוד הרכיבה על אופניים בעיר כאמצעי חלופי לשימוש ברכב הפרטי במיוחד לנוכח העדר פתרונות מספקים של תחבורה ציבורית", אמר ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי. "הצלחתנו במימוש החזון לוותה במציאות חדשה ותופעות בלתי נסבלות כמו נסיעה פרועה של אופניים חשמליים המסכנים את הולכי הרגל".

"ישנה חשיבות רבה לטפל ולהבטיח את בטיחותם של הולכי הרגל במדרכות", הוסיף חולדאי. "מעבר להשקעה האדירה בתשתית שבילים המופרדת לרוכבי האופניים אנו משקיעים מאמץ רב להסדרת הנושא בחקיקה ומקווים שבקרוב אף יתאפשר לפקחים העירוניים לבצע אכיפה יעילה בנושא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.