המשטרה ממליצה להעמיד לדין את הרב אברהם יוסף

מבוכה: המשטרה ממליצה להעמיד לדין את הרב אברהם יוסף, בחשד לעבירות של סחיטה, מרמה והפרת אימונים. לדברי המשטרה, במהלך החקירה התגבשה תשתית ראייתית מספיקה, והחומר הועבר לפרקליטות מחוז תל אביב

בדרמה: המשטרה תמליץ להעמיד לדין את הרב הראשי של העיר חולון, הרב אברהם יוסף, בחשד לעבירות של סחיטה באיומים, מרמה והפרת אימונים. לגברי המשטרה, התגבשה תשתית ראייתית מספיקה כדי להעמידו לדין.

בהודעת המשטרה נאמר: "היחידה הארצית לחקירות הונאה הסתיימה לאחרונה חקירת פרשה שעניינה חשדות לביצוע עבירות סחיטה באיומים ומרמה והפרת אמונים על ידי הרב אברהם יוסף, המכהן כרב העיר חולון משנת 1998, ואשר שימש גם כממונה על הכשרות בעיריית אור יהודה בין השנים 2008-2011.

החקירה החלה בשנת 2012 בעקבות חומרים שהועברו ליועץ המשפטי לממשלה ממשרד מבקר המדינה ולאחר בחינתם בפרקליטות המדינה.

במהלך החקירה נגבו הודעות רבות, נחקרו באזהרה מעורבים שונים, ונתפסו מסמכים רלוונטיים.

על פי החשד, במסגרת תפקידו כרב העיר חולון ואף בעת שכיהן כממונה על הכשרות בעיריית אור יהודה, הנהיג הרב אברהם יוסף מדיניות פסולה בתחום תעודות ההכשר, לפיה אולצו בעלי עסקים החפצים בתעודות הכשר מסוג "מהדרין", לרכוש מוצרי בשר ומזון המצויים תחת פיקוחה של כשרות בד"צ "בית יוסף"- הן באמצעות איום שלילת זכאות לתעודת הכשר מהדרין והן באמצעות אי העמדת חלופות ראויות, זאת בניגוד להנחיות הרבנות הראשית.

ר' אח"מ קיבל את עמדת היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית נגד החשוד לביצוען של עבירות סחיטה באיומים ומרמה והפרת אמונים.

לאחרונה הועבר התיק לפרקליטות מחוז תל אביב, אשר ליוותה את התיק, לקבלת החלטה."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.