המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ח"כ חנין זועבי

לאחר חקירה שנערכה ביחידת להב 443 הוחלט כי גובשה תשתית ראייתית רחבה בחשד לעברות הסתה לאלימות, החומר יועבר ליועץ המשפטי לממשלה

יחידת להב 433 (יאח״ה) סיימה בימים האחרונים חקירה שעניינה חשד לביצוע עבירות  של הסתה לאלימות, איומים והעלבת עובד ציבור על ידי ח״הכ חנין זועבי.

החקירה החלה במהלך חודש יולי השנה, בעקבות התבטאויות שהשמיעה ח"כ זועבי  בבית משפט השלום בנצרת בפומבי, כנגד שוטרים אשר שימשו כטועני מעצרים בדיוני הארכת מעצר של חשודים בגין הפרות סדר שאירעו בתחילת אותו חודש. בעת שקהל רב, לרבות בני משפחות של העצורים ועורכי דין ממתינים מחוץ לאולם, הטיחה בהם חברת הכנסת אמירות קשות ופוגעניות על רקע היותם בני החברה הערבית המשרתים במשטרת ישראל. בין היתר קראה לעברם ח״הכ זועבי: ״אלה שמשתפים פעולה נגד בני עמם, צריך לנקות בהם את הרצפה״, ״שיפחדו מהשבאב״ ו״צריך לירוק להם בפרצוף״.

עם קבלת הדיווח והחומרים מהמחוז הצפוני הנחה מפכל המשטרה לנקוט לאלתר בכל הצעדים הדרושים על מנת לבחון פתיחה בחקירה כנגד חה״כ זועבי. היועץ המשפטי לממשלה קיבל את המלצת ראש האגף לחקירות ולמודיעין ופרקליט המדינה ואישר את חקירתה של חברת הכנסת. בהנחיית ראש האגף לחקירות ולמודיעין נפתחה החקירה בלהב 433, במסגרתה נחקרה באזהרה ח"הכ זועבי במשרדי היחידה וכן נגבו עדויות מעורבים ובוצעו פעולות חקירה.

עם סיום החקירה, ובהתאם לממצאיה, אימץ ראש האגף לחקירות ולמודיעין את העמדה שגובשה בלהב 433 על ידי ר' יאח"ה וצוות החקירה לפיה התגבשה תשתית ראייתית כנגד ח״הכ זועבי לביצוע עבירות הסתה לאלימות, איומים והעלבת עובד ציבור.

ממצאי החקירה יועברו בימים הקרובים לפרקליטות המדינה ולהכרעת היועץ המשפטי לממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.