המשטרה מצאה תשתית ראייתית נגד השר חיים כץ

המשטרה סיימה את חקירתה בתעשייה האווירית, ומצאה תשתית נגד שר הרווחה חיים כץ ועוד בכירים לשעבר בחברה. כץ: "ברור לי שלא אעמוד לדין"

משטרת ישראל הודיעה הבוקר כי היא סיימה חקירה נרחבת בתעשייה האווירית, שהינה חברה ממשלתית. החקירה כללה מספר פרשות במהלכה נחקרו מספר רב של מעורבים, חלקם באזהרה, לרבות חיים כץ שר העבודה והרווחה, אהוד נוף יו"ר וועד העובדים בתעשייה האווירית, אלי כהן חבר וועד העובדים, בכירים נוספים בוועד, אמל אסעד (תא"ל במיל) בהיותו חבר דירקטוריון בתעשייה האווירית וכן חשודים נוספים.

ממצאי החקירה והראיות שנאספו מצביעים על דפוס פעולה שיטתי ומתוכנן של חלק מהמעורבים אשר פעלו על מנת לקדם תועלת אישית.

עם סיום החקירה, נאמר בהודעת המשטרה, סבורה היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה כנגד בעלי תפקידים שונים, כל אחד על פי חלקו לביסוס החשד למעורבות לכאורה בעבירות מתן וקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, סחיטה באיומים וכן עבירות נוספות.

על פי החשד, השר כץ ואחרים, ביניהם בכירי ועד העובדים בתעשייה האווירית, פעלו בקרב עובדי החברה לתועלתם האישית. בתמורה לסיוע מצד מספר חברי וועד, סיפק השר תפקידים נושאי שכר, מחוץ ובתוך התעשייה האווירית.

כמו כן, על פי החשד, פעל השר כץ בניגוד להנחיית היועץ המשפטי לממשלה כאשר פעל למינוי יו"ר דירקטוריון והתערב בעניינים פנימיים הקשורים להתארגנות העובדים בתעשייה האווירית.

עוד עלה על פי החשד כי השר כץ ניצל לתועלתו האישית משאבים ועובדים של התעשייה האווירית בשווי אלפי שקלים וזאת חרף היותו נבחר ציבור.

עם סיום החקירה, נאמר עוד, סבורה היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה, כנגד שר העבודה והרווחה חיים כץ, יו"ר וועד העובדים אהוד נוף, אלי כהן, חברי ועד נוספים וכן אמל אסעד (תא"ל במיל') כל אחד על פי חלקו, לביסוס החשד למעורבות בעבירות מתחום טוהר המידות וכן עבירות נוספות.

השר חיים כץ אמר בתגובה להודעת המשטרה כי יש תשתית ראייתית להעמידו לדין בפרשת התעשיה האווירית: "ברור לי שלא אעמוד לדין, חקירה הזויה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.