המלחמה מתעצמת: המשטרה סגרה את קווי הנייעס של הפלג הירושלמי

המשטרה מחריפה את המאבק בפלג הירושלמי, בצו בית המשפט, המשטרה סגרה את קווי הנייעס של הפלג הירושלמי – "במערכה וקו ההגנה". במקביל, בית המשפט הורה כי נתי גרוסמן לא יוכל לשמש כעורך בעיתון.

המשטרה מחריפה את המלחמה בפלג הירושלמי:  בצו בית המשפט, המשטרה סגרה את קווי הנייעס של הפלג הירושלמי – "במערכה וקו ההגנה".

בתום דיון שנערך אתמול בבית המשפט, החליטו השופטים לאפשר למשטרה לפשוט על משרדי המפעילים של קווי הנייעס "ימות המשיח".

בעקבות כך, קווי הנייעס "במערכה" ו"קו ההגנה" חדלו מלשדר עד להודעה חדשה. עם זאת, קו המאבק לא נסגר.

אברהם טריגר מנהל הקווים מאשר את הפרטים בשיחה ל'קוקר', ומעריך כי בתוך שבוע הקווים יחזרו לפעול. "המשטרה הייתה צריכה אישור לסגור את הקווים מבית המשפט, ולפיכך היא נזקקה לאישור לקחת את השרתים", הוא מסביר. "א"א לסגור את ימות המשיח מכיון שהם לא אשמים שתחת חסותם יש קווים שפועלים לכאורה שלא כדין".
קווי הנייעס של הפלג שימשו את טריגר במאבקו כנגד משרדי הפרסום שהחרימו את הפלס

מהמשטרה נמסר בתגובה כי בהמשך לחקירה המתנהלת במשטרת ישראל בגין הטרדות מנהלים ונושאי משרה בכירים במשק במטרה שיפרסו בעיתון 'הפלס', הגיעו הבוקר חוקרי המשטרה לחברת תקשורת במרכז הארץ וביצעו חיפוש בהתאם לצו שהוצא ע"י בית המשפט.

במסגרת חקירת המשטרה עלה כי חברת התקשורת מפעילה קווי טלפון שנועדו , עפ"י החשד, לספק למתקשרים פלטפורמה לקיום שיחות והתקשרויות לא מזוהות.
בנוסף עלה כי חברת התקשורת מתפעלת קו טלפון שבבעלותה המשמש מעין 'קו שירות' , המספק לאותם מטרידים פרטים אישיים אודות נושאי המשרה והמנהלים בחברות השונות.

דרך פעולה המטרידים , כפי שעולה מהחקירה, מתחילה בהתקשרות לקו הטלפון של החברה ממנו קיבלו פרטים אודות מנהלי החברות, ובהמשך נהגו להתקשר אליהם, בין היתר, גם באמצעות קווים נוספים שמנעו את זיהוי המתקשר.

כאמור חוקרי המשטרה הגיעו הבוקר למשרד במרכז הארץ בו מצויים שרתי החברה ובהתאם לאמור בצו החיפוש שהוצא ע"י בית המשפט תפסו את שרתי החברה.
חקירת המשטרה נמשכת.

גרוסמן יורחק מעריכת 'הפלס'
 מוקדם יותר, בית המשפט הסכים לבקשת המשטרה לערוך דיון נוסף בעניינו של עורך עיתון ״הפלס״ נתי גרוסמן ובכך אולי להרחיקו מעריכת העיתון.לאחר ההפסד בשבוע שעבר כאשר בית המשפט דחה על הסף את כל בקשות המשטרה בעניינם של עצורי ״פלג הירושלמי״ והסיר את המגבלות מעל עורך עיתון ״הפלס״ נתי גרוסמן, התקבלה היום בבית המשפט החלטה לערוך דיון נוסף לגבי המקבלות על העצורים בייחוד על עורך העיתון.

כזכור גרוסמן ושאר בכירי הפלג נעצרו לפני כמה שבועות לאחר חקירה סמויה וממושכת במשטרה על מערך הטרדות שהפעילו נגד בעלי עסקים שפרסמו בעיתון המתחרה ״יתד נאמן״.

בהקלטה: ההודעה של טריגר  בקו המאבק

הודעה לכל ציבור בני התורה שהיו שותפים בעבר וכעת גם בעתיד; הננו כאן להודיע בזאת שבסיעתא דשמיא חוזרים למאבק נחוש ועוצמתי ביתר שאת וביתר עוז, בדרכים לגיטימיות ועם כל הכלים הלגיטיימים למאבק שעומדים לרשות בני התורה.

 
נסביר מה התחולל בשבועות האחרונים: לאחר שהבינו בחברות המפרסמות שאי אפשר להתעלם ממחאת ציבור בני התורה, החליטו כי אם קיים חרם פרסומי נגד ציבור גדול חשוב ואיכותי של מנויי עיתון הפלס, הם עוזבים לגמרי את המדיה הפרסומית במגזר החרדי.
 
חברות הפרסום שהפנימו את העובדה כי אם המצב יימשך כך הם עלולים להגיע למצב של סגירת העסק שלהם ואולי אף לפשיטת רגל, הבינו כי חרם הפרסום נגד עיתון הפלס חייב להיפסק כדי שמחאת בני התורה ומנויי הפלס תיפסק גם כן.
 
כתוצאה מכך, נעשתה פנייה רשמית ומסודרת כביכול מצידם של כמה חברות פרסום גדולים אל הגורמים הרלוונטיים בהנהלת עיתון הפלס במטרה לסגור חוזי פרסום כל זאת כדי שייפסקו המחאות נגד החברות המפרסמות.
 
כיוון שהפנייה לאותם גורמים בעיתון הפלס הייתה רשמית תוך הצגת נתונים והבטחות ברורות על הפסקת החרם באופן מוחלט, ציבור בני התורה קוראי ומנויי הפלס קיבל החלטה אמיצה להפסיק את המחאה ולהוכיח כי מטרתם במחאה הייתה עניינית ולא לצרכי התנגחות – ציבור בני התורה איננו טרוריסט, וכעת משהוסר כביכול החרם המביש, פניו לשלום.
 
אלא שלאחר הסרת המחאה מסדר היום התברר כי חברות הפרסום שיקרו על ציבור בני התורה וכל מטרתם היית השגת שקט מגל המחאה העצום של בני התורה, כדי להשיג שקט תעשייתי בתקופה זו של השנה בה נסגרים חוזי פרסום לשנת 2016 ולהפיל בפח את החברות במשק במצג שווא כי כביכול מחאת ציבור בני התורה מנויי הפלס נפסקה וכך להם לחזור ולפרסם במדיית הפרסום החרדית.
 
וכך לאחר שהוכחנו קבל עם ועולם כי פנינו לשלום וכי אויבנו הם שמצהירים מעל כל במה אפשרית כי פניהם לטרור לאיומים ולהפחדות, אנו מודיעים בזאת כי אנו חוזרים בכל הכוח למאבק נחוש לגיטימי וצודק עם כל הכלים העומדים לרשותנו.
 
בהמשך הזמן נחשוף עוד ועוד נתונים על שהתרחש מאחורי הקלעים במערכה נגד הפרסום בעיתון הפלס, הן במהלך המשפט הקרוב נגד המחאה הלגיטימית של בני התורה והן בהזדמנויות נוספות שיקרו בעתיד.
 
בני התורה היקרים יוכיחו מעתה כי לא ניתן לרמות אותם כדי להשיג שקט ממחאתם הצודקת, וכי כל עוד החרם ימשך המחאה תמשך אף היא בקול רם וברור על השתקת דעת התורה של רבינו ראש הישיבה והחרמת ציבור חשוב יקר וגדול.
 
אין כמו בקשת השקט מצד חברות הפרסום שמוכיחה ברורות כי הם לא יכולים להמשיך לתפקד כשהמחאה פועלת, לא ניתן להם את זה. נמשיך ונזעק את המחאה ונדרוש את הפסקת החרם.
 
בד בבד נודה לחברות הפרסום על ההזדמנות להיווכח בעוצמת המחאה כי בכך גרמו לכל בני התורה לחדש את המחאה בעוצמה גדולה יותר.
 
בני התורה חזקו ואמצו, המשיכו והצליחו במחאה נגד החרם על בטאון עולם התורה הפלס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.