המשטרה סגרה תיק נגד אדם שאיים על הרב הבלין

פרסום ראשון ב'קול ברמה': המשטרה סגרה תיק נגד אדם שאיים על רב העיר ק. גת ושדרות, הרב משה הבלין. הרב טוען: "אם זה היה שופט או רה"ע היו מתייחסים לכך בחומרה. ההחלטה תגרום לזלזול ברבנים"

האירוע התרחש לפני כשנתיים. הרב הבלין, הרב האשכנזי הראשי והאחראי על הכשרות בעיר קריית גת, דרש מבעלי מאפייה בעיר – באמצעות המשגיחים שתחתיו – להקפיד בנושאים שונים. בעל המאפייה סירב לשמוע אותם והרב הבלין החליט להתקשר אליו אישית כדי להסביר לו על אודות ההחלטה. הלה אמר לרב: ”אתה לא מכיר אותי, לא כדאי לך להתעסק איתי” ולבסוף אף איים: ”אוריד לך את הזקן”. לשיחת הטלפון, שהייתה על דיבורית, היו 3 עדי שמיעה – 2 מפקחי כשרות ומשגיח, שנדהמו ונבהלו מדברי בעל המאפייה.

הרב הבלין הגיש תלונה במשטרה ורק בחלוף חצי שנה לאחר-מכן הוגש נגד האיש כתב אישום.

בתיק התקיימו כמה דיונים בבית-משפט השלום באשקלון, ולפני כמה ימים הרב הבלין והעדים היו צריכים להגיע – במועד שנקבע לפני כמה חודשים – למתן עדות בבית המשפט. אלא שערב קודם לכן התקשר גורם במשטרה לרב ולעדים ואמר להם כי אין להם סיבה להגיע לבית המשפט, משום שהתיק נסגר.

בשבוע שעבר הגיע הרב הבלין לתחנת המשטרה כדי לבדוק מדוע התיק נסגר ונדהם לראות כי שעתיים קודם העדות הצפויה התנהל דיון בפרשה, בנוכחות המשטרה והנתבע, ובמהלכו ביקשה המשטרה לסגור את התיק – כלומר כבר ערב קודם לכן, עוד לפני הדיון, ידעו במשטרה מה הם צפויים לדרוש וויתרו על העדויות החשובות ואף לא עדכנו את הרב הבלין מה הסיבה שבגינה ירדו מהעץ.

הרב הבלין אמר ל'קול ברמה': ”זה חמור מאוד. אם היה מדובר בתיק על איומים נגד שופט או ראש-עיר, לא היו סוגרים תיק כזה, אבל כשמדובר ברבנים לא נבהלים מאיומים כלפיהם, אף-על-פי שמדובר בעובדי ציבור. ההחלטה הזו עשויה לגרום לזלזול ברבנים, ואני חושש שאנשים ידעו שניתן לאיים עליהם מבלי לחשוש”.

גורם המקורב לרב הוסיף: ”תמוה שעם הסיקריקים שתקפו את הרב מחמירים, אבל עם אדם לא דתי שמאיים מקילים. זו נראית איפה ואיפה מצד גורמי אכיפת החוק”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.