המשטרה פשטה על סמינר 'באר מרים'; אהרון רמתי נעצר

דרמה בירושלים: כוחות גדולים של משטרה בליווי חוקרים ועו"ס, פשטו הבוקר על סמינר 'באר מרים' בהנהלת אהרון רמתי. הכוחות עיכבו לחקירה 6 נשים והחרימו מסמכים. רמתי לא שהה במקום והוא נעצר מאוחר יותר על ידי צוות בילוש של המשטרה

משטרת ירושלים פשטה הבוקר (ראשון) בכוחות גדולים על סמינר "באר מרים" בעיר, החרימה מסמכים ועצרה 6 נשים שהיו במקום.

השוטרים הגיעו כשהם מלווים בעובדי עירייה ועובדות סוציאליות, רמתי לא אותר במקום והוא נעצר מאוחר יותר על ידי צוות בילוש של המשטרה.

מדוברות המשטרה נמסר: "במהלך החודשים האחרונים מתנהלת חקירה ביחידת ההונאה במשטרת ירושלים בעניין מדרשת 'באר מרים' וזאת בעקבות תלונות שהוגשו שעניינן חשד לביצוע עבירות פליליות וכלכליות במקום.

במשטרת ירושלים הוחלט על הקמת צח"מ ביחידת ההונאה המחוזית לו שותפים כלל גורמי הטיפול והאכיפה וכן נציגי העיריה ובמסגרתו נבדקים חשדות לעבירות פליליות, כלכליות, וכן בתחום הרווחה, בטיחות, בריאות הציבור ועמידה בתקני משרד החינוך.

במסגרת הצח"מ ועפ"י צו של בית המשפט הגיעו הבוקר צוות החקירה בהובלת ר' יחידת ההונאה של משטרת ירושלים, רפ"ק אייזיק סימון, יחד עם כלל הגורמים השותפים לפעילות למבנה המדרשה ולמבנים השייכים למדרשה.

כאמור לצוות התלוו נציגי כלל גופי החירום בהם כב"ה, רשות הגז, נציגי חקירות מס הכנסה ירושלים, ביטוח לאומי, משרד הבריאות, משרד הרווחה, רשות האכיפה והגביה במשרד המשפטים וכן גורמי העירייה. במהלכו ביצע כל אחד מהגורמים במקביל חיפוש ובדיקה כנגד עבירות שבתחומו.

מבדיקה של חברת הגז עלה כי במקום חיבור גז פיראטי. חברת הגז מנתקת ברגעים אלו את בלוני הגז למען בטחון דיירי הבית והמבנים הסמוכים.

חוקרי ההונאה תפסו ממצאים בדירות שאליהן נכנסו ועיכבו עד כה לחקירה 6 בגירות החשודות בקבלת דבר במרמה.

אהרון רמתי לא אותר במקום והמשטרה פועלת לאיתורו. בידי המשטרה צו מעצר כנגדו וכן הוצא כנגדו צו עיכוב יציאה מהארץ, המשטרה כאמור פועלת לאיתורו ומעצרו וקוראת לו להגיע לחקירה ביחידת ההונאה של משטרת ירושלים.

פעילות זו הינה נדבך נוסף וחשוב במסגרת המאבק הנחוש המקצועי והבלתי מתפשר של משטרת מחוז ירושלים בשיתוף כלל גופי האכיפה והטיפול תוך מיצוי כלל כלי האכיפה העומדים לרשותה".

כזכור, הסערה סביב "הרב" אהרון רמתי מרחוב שאול המלך בירושלים התעוררה בתקופה האחרונה כאשר מספר צעירות שהצליחו לברוח בשנים האחרונות מהמקום הגיעו לתחנת משטרה במרכז הארץ, וסיפרו כי הן אינן יכולות לראות את מצגי השווא על הנעשה לכאורה בסמינר הבנות "באר מרים" בראשותו של רמתי.

.

בהמשך יצא רמתי למסע תקשורתי לטיהור שמו, כאשר בסדרת ראיונות שהעניקו הוא ותלמידותיו הם טענו כי מדובר בתלונות שקריות, וכי הבנות הלומדות בסמינר עושות זאת מרצון.

מנגד, מספר חברות כנסת – בהן עליזה לביא ומירי רגב – פנו למשטרה בדרישה לפתוח בחקירה מיידית סביב הנעשה בסמינר.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ליהודיה היקרה! דיי לא נמאס לך לשקר? דיי דיי דיי דיי דיי דיי דיי!!!

  ליהודיה היקרה! דיי לא נמאס לך לשקר? דיי דיי דיי דיי דיי דיי דיי!!! כל גדולי הדור תומכים בו!!! כולם עמו, אני מאמינה שגם הרב עובדיה יוסף לפני שנפטר תמך בו. אל תדאגי שום דבר שם לא בחינם! לכל דבר יש מחיר. הרב הזה עמל ויגע בתורה והגיע למעלה למעלה מחביריו… מדרשה לבנות אמיתית היא לא רק לזמן מוגבל זה לכל החיים להשפיע ולעזור לבנות היקרות.

  תתעוררי ותחזרי בתשובה לפני שיהיה מאוחר מידי, ותפסיקי להשמיץ איש צדיק וגדול בישראל לפני שהשם ינקום בך חזק!!!!!! תגני על עצמך לפני הכל!! השם יודע שאת מפיצה דברי מוציא שם רע על אחד מגדולי הדור. ובקרוב מי יודע איך ינקום בך השם, תתעוררי לפני שהעונש יגיע ישר אליך מהשמים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מחשבה'לה

  להקדמה: אל תקנו את כל ההשקרים והלוקשים שמוכרים לכם. כנראה ישוחרר בקרוב בס"ד. שוב אל תקנו את כל ה"מוציא שם רע" השקרים והלוקשים שמוכרים לכם.

  הנה כמה נקודות לזכור:

  א) -הבנות ברובם בעלות תשובה ברמה כזו או אחרת, לכן הם בעצמם לא רוצים קשר עם המשפחה והם רוצים לגור שמה והם משלמים לו כל חודש…

  ב) -הם הולכות לעבוד עם המלצתו, משלמות לו השתתפות בהוצאות המקום, שכירות ארנונה חשמל מים ומזון וכו'…… לסיכום אין שם שום בעיות. גם הפעם ייצא בלא כלום. כל עוד שזו הבחירה שלהן אין כאן שום בעיה.

  ג) -והנה *\\\-נקודה למחשבה-///*
  אז מה היה לנו בסירטון ?
  תמונות של אב.
  תמונה של מיטות.
  תמונה של שטרות שיש בכל כיס. וד"ל.

  ד) -בינתיים כההוג במדיה נראה כמו רכילות ולשה"ר גמור. שמתם לב שהמשטרה אין ממנה ראיה כלל??? וכעת אף אחד לא מאמין שזה נכון. כולם יודעים שזה בכלל לא כת. כל עוד שזו הבחירה שלהן אין כאן שום בעיה. כנראה ישוחרר בקרוב בס"ד. כדכתיב: וְכָל-קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ תְּרוֹמַמְנָה קַרְנוֹת צַדִּיק אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ.

  ה) -כעת כולם יודעים שזה בכלל לא כת. "הכל קשקוש, לא היה ולא נברא" ובס"ד החשדות יופרכו והוא יצא זכאי. יש אנשים שמנסים לנקום בו באופן אישי אבל בסוף הוא ייצא זכי לגמרי. אף בת לא התלוננה על תנאי המגורים, מה שמוכיח שכל הסיפור פה הוא רדיפה בלבד.

  ו) -ראוי לציין שמבחינת המשטרה, כל עוד לא התקבלו תלונות על פעילות בלתי חוקית במוסד, שבו כל הבנות בגירות, היא מנועה מלפעול נגד המוסד והעומדים בראשו. בנוסף, המדינה והרשויות אינן מתקצבות את המוסד.

  ז) -כל הטענות וסיפורי המעשיות הם חלק ממסע רדיפה מתמשך לאורך חמש השנים האחרונות מצד הורים מתוסכלים שבנותיהם העדיפו לנתק את הקשר איתם מסיבות אישיות, שלא קשורות לרמתי בשום צורה.

  ח) -במגזר החרדי, רבנים שהוחתמו על מכתבים שקראו להתרחק ממנו, כולם חזרו בהם, ומגבים את דרכו בידיעה שכל כוונתו אך ורק לשם שמיים.

  ט) – חז"ל אמרו: החושד בכשרים – לוקה בגופו. זו אזהרה מחז"ל מחשד באדם חף מפשע – (שבת צז, א) אזהרה מפני חשד באנשים נקיים. החושד באדם כשר, שמן הדין שלא לחשוד בו, נענש בעונש גופני. הלוואי שיתבע אתכם דיבה, אפילו את המונח "חשד" לא כתבתם כאילו יש כבר פסק דין חלוט.

  י) – איבדתם את השכל??? הלא ידוע המשנה: אַל תָּדִין (תָּדוּן) אֶת חֲבֵרְךָ עַד שֶׁתַּגִּיעַ לִמְקוֹמוֹ. עד מתי ימשיכו החרדים לזלזל בכבוד אדם ובשמירה על הסדר וכדו, וכל מקום שכבר מנסים לעשות סדר יהיה תמיד כמה פקחים שינסו להרוס.
  *********************************************************

  היה צדיק אחד ז"ל מגדולי הדור, חכם גדול, שהיה אומר פתגם מחייבת: יש מצוות שאני בורח מהם ויש עבירות שאני שמח לעבור עליהם.
  והסביר את זה כך: לפעמים תשמעו מאנשים ש"מצוה לרדוף או לבייש את פלוני" ממצוות כאלו אני בורח.
  ולפעמים תשמע מאנשים "זה עבירה לעזור לפלוני" כאלו עבירות אני אוהב לעבור עליהם..

  אז על מה המהומה??? בעבר כבר נחקר ולא נמצא עליו דבר ולא חצי דבר!!! וגם לא הוגשו נגדו כלל כתבי אישום, וכעת אף אחד לא מאמין שזה נכון. כולם יודעים שזה בכלל לא כת. הוא ייצא זכי לגמרי. אתם מטומטמים שמאמינים לתקשורת החילוני והחרדי!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ככה יעשה לכל מנהל מוסד אשר לא מתכופף למרן רה״י שליט״א…..ועוד מאשימים את רמתי כ״כת״…בסך הכל פעל לשם שמים אצל בנות שנפלטו ממשפחותיהם וממוסדות המקובלים ,והיה להם למסגרת בונה…..וכן קירב בנות חילוניות…….חכמה גדולה להרוס מוסד ע״י סעיפי בטיחות וכד׳..מבהיל ומזעזע !!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב