המשטרה פשטה על סמינר 'באר מרים'; אהרון רמתי נעצר

דרמה בירושלים: כוחות גדולים של משטרה בליווי חוקרים ועו"ס, פשטו הבוקר על סמינר 'באר מרים' בהנהלת אהרון רמתי. הכוחות עיכבו לחקירה 6 נשים והחרימו מסמכים. רמתי לא שהה במקום והוא נעצר מאוחר יותר על ידי צוות בילוש של המשטרה

משטרת ירושלים פשטה הבוקר (ראשון) בכוחות גדולים על סמינר "באר מרים" בעיר, החרימה מסמכים ועצרה 6 נשים שהיו במקום.

השוטרים הגיעו כשהם מלווים בעובדי עירייה ועובדות סוציאליות, רמתי לא אותר במקום והוא נעצר מאוחר יותר על ידי צוות בילוש של המשטרה.

מדוברות המשטרה נמסר: "במהלך החודשים האחרונים מתנהלת חקירה ביחידת ההונאה במשטרת ירושלים בעניין מדרשת 'באר מרים' וזאת בעקבות תלונות שהוגשו שעניינן חשד לביצוע עבירות פליליות וכלכליות במקום.

במשטרת ירושלים הוחלט על הקמת צח"מ ביחידת ההונאה המחוזית לו שותפים כלל גורמי הטיפול והאכיפה וכן נציגי העיריה ובמסגרתו נבדקים חשדות לעבירות פליליות, כלכליות, וכן בתחום הרווחה, בטיחות, בריאות הציבור ועמידה בתקני משרד החינוך.

במסגרת הצח"מ ועפ"י צו של בית המשפט הגיעו הבוקר צוות החקירה בהובלת ר' יחידת ההונאה של משטרת ירושלים, רפ"ק אייזיק סימון, יחד עם כלל הגורמים השותפים לפעילות למבנה המדרשה ולמבנים השייכים למדרשה.

כאמור לצוות התלוו נציגי כלל גופי החירום בהם כב"ה, רשות הגז, נציגי חקירות מס הכנסה ירושלים, ביטוח לאומי, משרד הבריאות, משרד הרווחה, רשות האכיפה והגביה במשרד המשפטים וכן גורמי העירייה. במהלכו ביצע כל אחד מהגורמים במקביל חיפוש ובדיקה כנגד עבירות שבתחומו.

מבדיקה של חברת הגז עלה כי במקום חיבור גז פיראטי. חברת הגז מנתקת ברגעים אלו את בלוני הגז למען בטחון דיירי הבית והמבנים הסמוכים.

חוקרי ההונאה תפסו ממצאים בדירות שאליהן נכנסו ועיכבו עד כה לחקירה 6 בגירות החשודות בקבלת דבר במרמה.

אהרון רמתי לא אותר במקום והמשטרה פועלת לאיתורו. בידי המשטרה צו מעצר כנגדו וכן הוצא כנגדו צו עיכוב יציאה מהארץ, המשטרה כאמור פועלת לאיתורו ומעצרו וקוראת לו להגיע לחקירה ביחידת ההונאה של משטרת ירושלים.

פעילות זו הינה נדבך נוסף וחשוב במסגרת המאבק הנחוש המקצועי והבלתי מתפשר של משטרת מחוז ירושלים בשיתוף כלל גופי האכיפה והטיפול תוך מיצוי כלל כלי האכיפה העומדים לרשותה".

כזכור, הסערה סביב "הרב" אהרון רמתי מרחוב שאול המלך בירושלים התעוררה בתקופה האחרונה כאשר מספר צעירות שהצליחו לברוח בשנים האחרונות מהמקום הגיעו לתחנת משטרה במרכז הארץ, וסיפרו כי הן אינן יכולות לראות את מצגי השווא על הנעשה לכאורה בסמינר הבנות "באר מרים" בראשותו של רמתי.

.

בהמשך יצא רמתי למסע תקשורתי לטיהור שמו, כאשר בסדרת ראיונות שהעניקו הוא ותלמידותיו הם טענו כי מדובר בתלונות שקריות, וכי הבנות הלומדות בסמינר עושות זאת מרצון.

מנגד, מספר חברות כנסת – בהן עליזה לביא ומירי רגב – פנו למשטרה בדרישה לפתוח בחקירה מיידית סביב הנעשה בסמינר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ככה יעשה לכל מנהל מוסד אשר לא מתכופף למרן רה״י שליט״א…..ועוד מאשימים את רמתי כ״כת״…בסך הכל פעל לשם שמים אצל בנות שנפלטו ממשפחותיהם וממוסדות המקובלים ,והיה להם למסגרת בונה…..וכן קירב בנות חילוניות…….חכמה גדולה להרוס מוסד ע״י סעיפי בטיחות וכד׳..מבהיל ומזעזע !!!!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב